Teraz jest Wt, 26 marca 2019, 04:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem bolących kolan
Nowy postNapisane: Pt, 8 marca 2019, 22:49 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Beata, ostatnio tak się złożyło, ze oprócz USG miałem zalecony jeszcze rezonans magnetyczny kolana, bo zgłaszałem problemy.
Oczywiście rezonans musiałem zrobić prywatnie, ponieważ wizyta w ramach NFZ była bardzo odległa.

Lekarz ortopeda, do którego chodzę już od kilku lat, powiedział mi, że w tym roku jeśli nic nie będę dodatkowo zgłaszał, to raczej USG nie będzie potrzebne. Wcześniej i tak wysłuchuje mojego "rocznego sprawozdania" i robi mi różne testy.
Wkrótce muszę zamówić zastrzyki na bieżący rok.

Edit:
Dodam jeszcze jedno.
Jak do niego przychodzę, to nie chce oglądać wyników USG zanim nie zrobi sam testów ruchowych.
Sam byłem w szoku jak ruszał mi kolanami we wszystkie strony - trudno było się przy tym rozluźnić, a takie miałem zalecenie, kazał mi chodzić i mnie obserwował a po tym powiedział co mi może być i to było w 100% zgodne z USG,

Nowy postNapisane: Pt, 8 marca 2019, 23:21 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

To po co robisz te usg? :hejhej:

Nowy postNapisane: So, 9 marca 2019, 09:14 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

keiw napisał(a):
Beata, ostatnio tak się złożyło, ze oprócz USG miałem zalecony jeszcze rezonans magnetyczny kolana, bo zgłaszałem problemy.

Ale ja nie o to pytam :taktak:
I usg i rezonans robiłam bez polecania lekarza, jak tylko ból stał się bardzo dokuczliwy a fizjoterapia już nie pomagała. To dla mnie oczywiste, że do lekarza najlepiej się zgłosić z pełną dokumentacją. Opis rezonansu mam na trzy strony :hahaha: .

Pytam, czy sam zastrzyk jest wykonywany przy jednoczesnej kontroli usg, bo niby taka jest procedura przy zastrzykach dostawowych - w innym przypadku jest szansa, że lekarz nie trafi jednak w szparę stawową i lek wyleje się nie tam, gdzie powinien. No, ale mi wszelkie zastrzyki dostawowe (a miałam ich z 5) robiono bez jednoczesnej kontroli usg, choć niby nie powinno się. Więc sama nie wiem, co o tym myśleć.

Nowy postNapisane: So, 9 marca 2019, 12:23 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Bosak - USG było pierwsze ale nie dało odpowiedzi i niestety trzeba było zrobić jeszcze rezonans.
Nigdy nie miałeś poszerzanej diagnostyki z jakiś powodów?

Beata, teraz rozumiem o co pytasz.
Ten lekarz nie daje zastrzyku pod USG, ale mam do niego zaufanie i dlatego na zastrzyki chodzę też prywatnie.
Jest on też znakomitym chirurgiem z bardzo bogatym doświadczeniem.

Nowy postNapisane: N, 10 marca 2019, 11:46 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Witam,
polecam zajrzeć na stronę https://reha-kfz.pl/blog/ jest tam kilka artykułów o podobnej tematyce, oczywiście zachęcam do wizyty u specjalisty (fizjoterapeuty bądz lekarza )
Pozdrawiam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]