Ból za oraz nad kostką

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Michał_87
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Od dłuższego czasu męczę się z kontuzją która uniemożliwia mi mój dalszy rozwój. Dlatego proszę was o pomoc.
Z problemem borykam się już od blisko 4 miesięcy. Jest to ból w lewej nodze za oraz nad kostką po wewnętrznej stronie.
Miejsce urazu zaznaczyłem na czarno na zdjęciu.

Do urazu doszło krótko po zawodach. Były to moje pierwsze zawody dlatego chciałem dać z siebie 200 % konsekwencją tego było przesilenie.

Następstwem tego były wizyty u fizjoterapeuty. Jego ocena była taka że powodem było skrzywienie miednicy które zostało nastawione.
Skrzywienie powodowało że przy każdym treningu lewa noga była bardziej obciążona w konsekwencji tego doszło do urazu.

Teraz jestem na etapie trenowania co 3 dzień. Biegam po 10 km. Wpierw 5 treningów zrobiłem na bieżni następnie w terenie. Jednak po każdym treningu ból wraca. Ból jest ostry ale ustępuje.
Oprócz tego w dni w których nie biegam robię szereg ćwiczeń 40-60 min

Co robić w takiej sytuacji ?
Co może być powodem ?
I jak najlepiej poradzić sobie z wyżej opisaną sytuacją ?

Jeżeli to w czymś pomoże to :
Biegam na krótkich dystansach 10-20 km w tempie 4,40 min/km, 3 razy w tygodniu na niewielkim przewyższeniu . Moja waga to 68 kg.
Zarówno przed jak i po na rozgrzewkę poświęcam około 30 min (roller , rozciąganie itd )
Biegam 2 lata ( z krótkimi przerwami )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
synergia_mj
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 185
Rejestracja: 26 sty 2014, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów

Nieprzeczytany post

Niewykluczone,że koślawisz problematyczną stopę.
ODPOWIEDZ