Teraz jest Wt, 23 kwietnia 2019, 10:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ból stopy
Nowy postNapisane: Pt, 28 września 2018, 17:38 
Dyskutant
Dyskutant

Od kilku dni mam ból w zaznaczonym miejscu + strzałka wskazuje jak ten ból promieniuje, nie boli kiedy chodzę boso, jest raczej wynikiem ucisku wywieranego przez but. Boli w każdych butach, przy luźnym sznurowaniu również. Jakieś pomysły co to może być? O ile przy chodzeniu dyskomfort jeszcze wytrzymam, to już podczas biegania dolegliwość robi się naprawdę przykra i po kilku kilometrach praktycznie uniemożliwia kontynuację treningu.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Tytuł: Re: Ból stopy
Nowy postNapisane: Pt, 28 września 2018, 18:13 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

A probowales masaży tego miejsca? Ja tez mialam cos podobnego, ale kilka gorących kąpieli i masowania usunelo problem.

Nowy postNapisane: Wt, 2 października 2018, 09:02 
Dyskutant
Dyskutant

Niestety masaże nic nie dają - dotyk/ucisk z góry powoduje ból. Dwa dni przerwy w bieganiu i ból nieco ustąpił, po wczorajszym treningu znów but przeszkadza i uciska od góry, powodując ból. :smutek:

Nowy postNapisane: Wt, 2 października 2018, 17:38 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Za małe (krótkie)/za ciasne buty.

Nowy postNapisane: N, 28 października 2018, 21:29 
Stary Wyga
Stary Wyga

za małe buty/ za niskie podbicie???

Nowy postNapisane: Pn, 19 listopada 2018, 23:02 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

A nie jest to przypadkiem jakieś zapalenie ścięgna itp ( wynikające np z przetrenowania ) ??? Osobiście również mam taki ból i jutro udaję się do ortopedy. Z tym że mnie boli jak nie biegam, podczas biegu stopa rozgrzewa się i jest OK

Nowy postNapisane: Wt, 20 listopada 2018, 23:17 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

runmoregirl napisał(a):
Od kilku dni mam ból w zaznaczonym miejscu + strzałka wskazuje jak ten ból promieniuje, nie boli kiedy chodzę boso, jest raczej wynikiem ucisku wywieranego przez but. Boli w każdych butach, przy luźnym sznurowaniu również. Jakieś pomysły co to może być? O ile przy chodzeniu dyskomfort jeszcze wytrzymam, to już podczas biegania dolegliwość robi się naprawdę przykra i po kilku kilometrach praktycznie uniemożliwia kontynuację treningu.

Spróbuj poszukać problemów z układem nerwowym, czyli ucisk na nerw kulszowy w centrum (niestabilność kręgosłupa lędźwiowego itd) albo gdzieś na kończynie dolnej ("zajechane", za słabe, "przebodźcowane" mięśnie itp). W dużym procencie jest to od ucisku, jednak nie było by tego gdyby nerwy/tkanka działała dobrze.

Nowy postNapisane: Cz, 22 listopada 2018, 13:28 
Dyskutant
Dyskutant

Oj powodów może być wiele. Zbyt małe buty, zbytnie obciążenie, niedopasowany but do podbicia....Brak rozgrzewki przy ćwiczeniu. Ale również powazniejsze takie jak urazy w obrębie stopy ( wiele urazów jest w stanie wykazać jedynie prześwietlenie) oraz problemy z zapaleniem nerwu. Moja mama cierpi na ostrogę piętową. I właśnie początki objawiały sie bólem w jednej stopie. Najlepiej będzie wybrać się po prostu do ortopedy i ortopeda powinien obejrzeć sobie stopę i zdecydowac co robić.
Mojej mamie pomogły zabiegi falą uderzeniową i specjalna opaska na stopę. https://os1st.pl

Ostatnio edytowano Wt, 27 listopada 2018, 12:08 przez tarli, łącznie edytowano 1 raz

Nowy postNapisane: Wt, 27 listopada 2018, 07:51 
Wyga
Wyga

Może to być również złamanie zmęczeniowe kości srodstopia.

Nowy postNapisane: Pn, 4 lutego 2019, 16:27 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Czesc.
Mam dokladnie to samo tyle ze u mnie jest jeszcze potezny obrzek i sinia - czasmi.
Walcze z tym juz od Nowego Roku. Przerwy tygodniowe, lekkie przebiezki lecz tylko dluzej pobiegam problem wraca.
mialem rezonans, RTG itd. Niby wszystko mechanicznie OK ze stopa.
Fizjoterapeuta powiedzial, ze moze to byc zapalenie pochewki sciegiennej prostownikow palcow.

Podobno kurewsko dlugo sie to goi - do czterech miesiecy.

U mnie zaczelo sie to gdy w Swieta pobiegalem w starych butach po asfalcie. Wrazenie jakby but byl za mocno zasnurowany. I od tego momentu dupa.
Lecze sie Ben-Gay, Naproksen i altacet. Sinosoida - jak tylko zaczyna byc dobrze to problem wraca. Teraz czekam juz drugi tydzien - tylko aeroby. mam nadzieje, ze jak przerwe troche dluzsza zrobie to bedzie GIT ale nie wiem co dalej.
Nikt tu, w Oksfordzie nie jest w stanie mi pomoc - niestety.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]