Teraz jest Pn, 20 maja 2019, 06:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Pn, 25 lutego 2019, 01:18 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: N, 3 marca 2019, 23:30 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa - parkrun Grudziądz #24

Za nami kolejne spotkanie, tym razem w miłej słonecznej scenerii. Ponad 70 osób zdecydowało się zmierzyć z 5-kilometrową trasą. Jak zwykle wszyscy dali radę - jedni szybciej, drudzy nieco wolniej, po prostu każdy wybrał właściwe sobie tempo. Najważniejsze, że mijając linię mety mogliśmy obserwować Wasze uśmiechy. Poranny trening zaliczony, więc jak najbardziej są powody do zadowolenia ;)

Z radością informujemy, iż tuż przed startem dyplom za 10 występów odebrała Hanna Kwiatkowska. Gratulujemy i życzymy innym juniorom, by szybko poszli w jej ślady. Po chwili dyplom za 25 wolontariatów w ramach parkrun trzymał w ręce Jacek Gruszeczka. Rzecz jasna także gratulacje.

Nasz "tubowy" miał zaszczyt witać na finiszu poszczególnych zawodników. Jako pierwszy fetowany był dziś Robert Litwiński. Wkrótce potem dołączyli do niego Tomasz Banach i Zbigniew Serocki. Cała trójka absolutnie się nie oszczędzała. Wystarczy powiedzieć, że poprawili swoje dotychczasowe najlepsze wyniki. Fantastyczny debiut zapisała na swoim koncie Judyta Dulka, która finiszowała jako pierwsza kobieta. Anna Łucka i Ewa Jurczyk również znalazły się w ścisłej czołówce. Dodajmy do tego grona Marzenę Mączewską, gdyż była w sobotę bezkonkurencyjna wśród kobiet, jeśli chodzi o klasyfikację uwzględniającą współczynnik wieku. W przypadku mężczyzn wyróżnimy tu Roberta Litwińskiego.

W kilku słowach wspomnieliśmy już o rekordach życiowych. Nadal macie świetną passę, ponieważ mieliśmy aż 20 "życióweczek". Cóż dodać... Oby tak dalej ;) To samo można powiedzieć o nowych zawodnikach. Debiutanci stawili się dziś w liczbie siedmiu. Juniorzy wysłali do boju sześciu przedstawicieli. Nie po raz pierwszy zanotowaliśmy wyrównane proporcje dotyczące frekwencji według płci: 37 pań i 36 panów ;)

Tradycyjnie na deser zostawiamy sobie akapit z podziękowaniami dla wolontariuszy. W sobotę o kwestie organizacyjne dbali: Anna Truskawa, Antoni Gruszeczka, Hanna Gruszeczka, Jacek Gruszeczka, Karolina Albekier, Katarzyna Szablicka, Maciej Rokiciński, Milena Karpińska, Nikola Iljin, Patryk Gruszeczka, Sebastian Kaczmarek, Tomasz Kochański, Wioletta Macioszek i Zbigniew Kozicki. Dziękujemy za poświęcony czas :D

Już teraz zapraszamy na następną sobotę - naprawdę warto rozpocząć aktywnie weekend od spotkania z innymi pochłaniaczami kilometrów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Pn, 11 marca 2019, 19:02 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa parkrun Grudziądz #25

parkrun to otwarta księga. Duża księga, która co sobotę powiększa się o kolejny roździał. Tym razem bohaterami było 76 uczestników. Kiedy po ósmej na parkrun zawitał deszcz okazało się, że nie miał kodu uczestnika, został zawrócony do chmur po kod. Chmury się obraziły i sobie poszły. Przyszło słońce i tak przed godziną dziewiąta mogliśmy cieszyć się z idealnych warunków do biegania.

Z 5 km trasą najlepiej sobie poradził junior Kacper Arendt, który w chwili przekraczania mety na timerze miał czas 18:19. Po nieco ponad minucie, a dokładnie z czasem 19:39 pojawił się na mecie Mariusz Dudek. Trzeci na mecie kolejny junior Fabian Grodek zameldował się z czasem 20:29. Cała trójka panów to debiutanci. Można więc śmiało powiedzieć, że to było wejście smoka.

U kobiet doszło do spektularnego wyniku. Bo za taki trzeba uznać nowy rekord trasy kobiet, który od soboty należy do juniorki. Magdalena Walisiewicz uporała się z naszą trasą w czasie 20:22 :o . Druga na mecie Anna Łucka z czasem 23:27 też może powiedzieć, że był to bardzo dobry bieg. Jako trzecia na mecie kolejna debiutantka Izabela Pytyńska z czasem 24:50. Takie debiuty tylko w parkrun ;)

Współczynnik wieku informuje nas, że organizmy juniorów Kacpra i Magdaleny pracowały tego dnia na najwyższych obrotach.

"Debiutanci na start" równie dobrze tak moglibyśmy sformułować nasz wstęp do notatki, bo sobotniego poranka mogliśmy przywitać, aż 18 debiutantów :o parkrun to miejsce dla każdego niezależnie od poziomu wytrenowania. Witamy wszystkich na pokładzie i płyniemy dalej. Następny rejs już w kolejną sobotę. Poinformujcie znajomych. Przejazd darmowy :D

Systematyczność = progres = rekordy życiowe
Tak to fakt. Kolejnych 13 uczestników upiło się szampanem w sobotnią noc po uzyskaniu życiówki na parkrun :D Nie musisz biegać szybko, nie musisz wcale biegać, możesz maszerować. Ważne, że robisz to systematycznie. Choćby w każdą sobotę na parkrun, a poprawa kondycji i samopoczucia przyjdzie sama. Spróbuj, to takie proste :)

Na trasie sobotniego parkrun mogliśmy podziwiać 8 juniorów. Wymienimy ich wyjątkowo z imienia Magdalena, Alina, Nikola, Oliwia, Dominika, Kacper, Fabian i Igor. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem wyników. Gratulacje dla rodziców oraz trenerów.

Miło było nam przywitać gości z parkrun Kalisz Justyna i Radek to turyści parkrunowi przez duże T, a pokonanie trasy w gołych stopach Radka to prawdziwy majstersztyk. Właśnie tacy ludzie przyciągają innych. Myślę sobie, kurczę facet w parkrun nie dostanie medalu za udział i jeszcze biega boso. To musi być jakiś wyjątkowy bieg. Tak potwierdzamy parkrun jest jedyny w swoim rodzaju. Dziękujemy Justyna i Radek za odwiedziny :)

Biegi parkrun to także wolontariat. Wymieńmy 11 wspaniałych. Dziękujemy za pomoc <3
Alina Lilianna DĄBROWSKA • Antoni GRUSZECZKA • Hanna GRUSZECZKA • Jacek GRUSZECZKA • Karolina ALBEKIER • Katarzyna SZABLICKA • Lech WRÓBLEWSKI • Milena KARPIŃSKA • Monika DĄBROWSKA • Patryk GRUSZECZKA • Tomasz KOCHAŃSKI

Na koniec podziękowania dla:
Tomato Restauracja Grudziądz
Salon Fryzjerski Ro-Kita
Nail Bar Grudziądz
dla Lecha i Mileny za fotorelację w liczbie 500
dla osób co wrzuciły do puszki na nowy zestaw nagłośnieniowy, który będzie nam służył wszystkim(póki co mamy 220 zł. )

Do zobaczenia w sobotę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Śr, 20 marca 2019, 01:46 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa - parkrun Grudziądz #26

Mijają kolejne tygodnie i miesiące, a Wy nie przestajecie pozytywnie zaskakiwać. Mimo deszczowej aury ponownie mieliśmy bardzo liczne grono sportowych zapaleńców na starcie. Kilkanaście minut po ósmej w wąskim gronie zastanawialiśmy się jaki wpływ na frekwencję będzie miała pogoda. Jeden z nas rzekł, że tym razem może być około 20 osób, natomiast drugi odpowiadał, iż realnie 30-40. Nic z tych rzeczy ;) Ponad 70 biegaczy to znakomity wynik, a dodatkowo cieszy fakt, że gościliśmy tez sporo piesków z COZ.

Jako pierwszy linię mety przekroczył wracający na parkrunowe trasy Maciej Krasnodębski. Minutę po nim mogliśmy oklaskiwać Lecha Wróblewskiego oraz Macieja Czumiela. Bardzo fajne czasy uzyskiwały również panie. Anna Łucka, Marzena Mączewska i Ewa Jurczyk znane są ze swoich nieprzeciętnych umiejętności, a ich próbkę oglądaliśmy w dniu dzisiejszym. Marzena i Zbigniew Serocki pracowali w sobotę na najwyższych obrotach, gdy weźmiemy pod uwagę współczynnik wieku. Odnotujmy, że w naszym 26. spotkaniu wzięło dział 41 panów i 32 panie.

Super wiadomością jest fakt pojawienia się aż 12 debiutantów ;) Wpadajcie do nas co tydzień. Obiecujemy, że traficie też i na słoneczną pogodę. A czy pojawiły się ulubione przez wszystkich życióweczki? Oczywiście odpowiedź jest twierdząca ;) 15 takich przypadków to znakomity wynik. Przyjmijcie gratulacje i przyspieszajcie dalej, na pewno nikt się nie obrazi. Nie zapominamy naturalnie o juniorach. Siódemka dzielnych zawodników walczyła dziś jak lwy i zasłużyła na jak najlepsze oceny. Pamiętajcie, że po zaliczeniu dziesięciu parkrunów będziecie mogli zamówić specjalną koszulkę :D

Wolontariat także po jakimś czasie owocuje nagrodą w postaci koszulki, ale to tylko dodatek. W dniu dzisiejszym wartę pełnili: Karolina ALBEKIER, Damian GRUBICH, Jacek GRUSZECZKA, Hanna GRUSZECZKA, Antoni GRUSZECZKA, Patryk GRUSZECZKA, Sebastian KACZMAREK, Milena KARPIŃSKA, Tomasz KOCHAŃSKI, Zbigniew KOZICKI, Maciej ROKICIŃSKI i Katarzyna SZABLICKA. Po prostu dziękujemy ;)

W marcu czekają nas jeszcze dwa spotkania z parkrunem. Najbliższe już 23 marca. Szlifujcie formę, zaproście znajomych, niech będzie nas cała gromada ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 26 marca 2019, 17:05 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa parkrun Grudziądz #27

Dokładnie pół roku minęło od inauguracji parkrun w naszym mieście i dokładnie tyle było też trzeba do ustanowienia nowego rekordu frekwencji. Od wczoraj magiczna liczba to 103 <3 . Wiosna zrobiła swoje. Mogliśmy spotkać na starcie juniorów, seniorów, kobiety, mężczyzn i czworonożnych przyjaciół z COZ.

Najlepiej z trasą rozprawił się nie po raz pierwszy Robert Litwiński. Za nim mogliśmy podziwiać walkę do samiutkiej "kreski" dwóch biegaczy - Wojciech Czaykowski i Zbigniew Serocki pokazali moc w nogach i sercach.

Panie poruszały się nie tylko z gracją na trasie, ale i w dobrym tempie. Jako pierwszą na linii mety mogliśmy podziwiać też nie po raz pierwszy Anne Łucką. Za nią uplasowały się Judyta Dulka oraz Teresa Łepek.

Wiosna podziałała na Was jak dobry baton enegetyczny co znalazło odzwierciedlenie w wynikach. Odnotowaliśmy aż 35 rekordów życiowych :o .

Na starcie pojawiło się też liczne grono debiutantów. Dokładnie 17 osób postanowiło dołączyć do parkrun. Mamy nadzieję, że Wam się podobało. Będzie tylko lepiej :) .

Reprezentanci 7 drużyn biegowych dumnie poruszali się po trasie parkrun reklamując swoją drużynę w najlepszy sposób - na biegowo :)

Co nas najbardziej ucieszyło to liczne grono juniorów. Aż 14 młodych uczestników pokonało 5km, to z pewnością zasługuje na najwyższe uznanie i gratulacje.

Jeśli chodzi o współczynnik wieku to klasyfikację tą zdominował pan Eugeniusz Orlikowski(kat.wiekowa 65-69, czas 21:51). Co możemy powiedzieć? Hmm..WoW!!!

Gościliśmy na naszej trasie reprezentantów parkrun Gdynia oraz parkrun Toruń. Ogromne dzięki za odwiedziny. Zawsze to duża radość spotkać parkrunowców z innych lokalizacji w Polsce.

Podziękowania dla wolontariuszy!
Podczas ostatniej edycji biegu wolontariuszami byli:

Antoni GRUSZECZKA • Hanna GRUSZECZKA • Jacek GRUSZECZKA • Karolina ALBEKIER • Katarzyna SZABLICKA • Lech WRÓBLEWSKI • Maciej ROKICIŃSKI • Patryk GRUSZECZKA • Tomasz KOCHAŃSKI • Wojciech KRAJNIK • Zbigniew KOZICKI

Za wspólną organizację biegu serdecznie dziękujemy!

Pamiętajcie, że jutro startuje głosowanie na nasz projekt do GBO2019 " Stałe oznakowanie trasy parkrun Grudziądz i budowa infrastruktury pomocniczej" zadanie ogólnomiejskie nr.66. Liczymy na Wasze głosy. Każdy z nas jak namówi 10 osób to będzie mega :)

Do zobaczenia w sobotę. Mamy niespodziankę. Będzie moc z nowego głośnika no i spiker dostanie mikrofon, aby dopingować Was na ostatnich metrach :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Śr, 27 marca 2019, 07:43 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
UDOSTĘPNIAMY!!!
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZNAJOMYCH Z GRUDZIĄDZA DO WYDARZENIA!!!

https://www.facebook.com/events/256949745214108/

Już od poniedziałku rusza głosowanie do GBO 2019 i potrzebna jest pełna mobilizacja. Udostępniajcie, namawiajcie znajomych, rodziny, sąsiadów, kolegów i koleżanki z pracy. Potrzebnych będzie ponad 1000 głosów.
GŁOSUJEMY NA ZADANIE OGÓLNOMIEJSKIE "STAŁE OZNAKOWANIE TRASY PARKRUN GRUDZIĄDZ I BUDOWA INFRASTRUKTURY POMOCNICZEJ".

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdziecie na:
http://gbo.grudziadz.pl/budzet-obywatel ... omocniczej

Głos w dniach 25 marca 2019 r. - 7 kwietnia 2019 r. będzie można oddać w formie elektronicznej na stronie:

http://gbo.grudziadz.pl

lub pisemnie

W KAŻDYM Z PUNKTÓW DO GŁOSOWANIA GŁOS MOŻE ODDAĆ MIESZKANIEC KAŻDEGO Z OKRĘGÓW.

WARUNEK 16 LAT OSOBY GŁOSUJĄCEJ

1. Okręg -Owczarki
Szkoła Podstawowa Nr 4
ul. Jaśminowa 2
pon. - pt.: 8.00 – 17.00

2. Okręg Kuntersztyn – Tuszewo
Zespół Szkół Rolniczych
ul. Lipowa 33
pon. - pt.: 8.00 – 17.00

Filia nr 13 Biblioteki Miejskiej
ul. Mikołaja z Ryńska 1/7
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

3. Okręg Tarpno
Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego
ul. Wybickiego 38/40 (klub Akcent)
pon., śr., czw.: 7.00 – 15.30,
wt.: 7.30 – 16.00,
pt.: 7.00 – 13.00

Biblioteka Miejska w Grudziądzu
ul. Legionów 28
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

4. Okręg Śródmieście – Wyzwolenia
Biuro Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego
ul. Ratuszowa 1
pon., śr., czw.: 7.00 – 15.30,
wt.: 7.30 – 16.00,
pt.: 7.00 – 13.00

Punkt Sprzedaży Biletów, Centrum Handlowe ALFA
pon. – sob.: 9.00 – 19.00,
ndz.: 10.00 – 18.00 (31.03)

Szkoła Podstawowa Nr 12
ul. Moniuszki 14
pon. – pt.: 8.00 – 17.00

5. Okręg Kopernika – Chełmińskie
Szkoła Podstawowa Nr 15
ul. Bydgoska 24
pon. – pt.: 8.00 – 17.00

Filia nr 4 Biblioteki Miejskiej
ul. Tytoniowa 1
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

6. Okręg Kawalerii – Stare Lotnisko
Filia nr 7 Biblioteki Miejskiej
ul. Chopina 33
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

Zespół Placówek Edukacyjno – Rewalidacyjnych w Grudziądzu
ul. Parkowa 25
pon. – pt.: 8.00 – 17.00

7. Okręg Lotnisko – Węgrowo – Kobylanka
Filia nr 1 Biblioteki Miejskiej
ul. Nauczycielska 19
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

8. Okręg Strzemięcin
Filia nr 3 Biblioteki Miejskiej
ul. Korczaka 23
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

9. Okręg Rządz
Filia nr 8 Biblioteki Miejskiej
ul. Łęgi 2
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00

10. Okręg Mniszek - Rudnik
Filia nr 14 Biblioteki Miejskiej
ul. Mazurska 2
poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 17.00


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Pn, 1 kwietnia 2019, 12:09 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa - parkrun Grudziądz #28

No i znowu trafiła nam się setka! ;) Dokładnie 100 osób wyruszyło kilka minut po 9-tej, by zmierzyć się z trudami dobrze znanej już Wam trasy. Przyszła wiosna i po raz drugi tak znakomita frekwencja. To naprawdę cieszy i daje mnóstwo satysfakcji. Widać, że jest potencjał do rozwijania naszej inicjatywy w Grudziądzu ;) A to dopiero pół roku minęło od pamiętnej inauguracji. Swoją drogą już teraz rezerwujcie sobie w kalendarzach termin 21 września. Raczej nie trzeba pisać co wtedy będziemy świętować. Warto zaplanować sobie wolne.

Wybiegliśmy nieco w przyszłość, ale już wracamy. A w trakcie dzisiejszego poranka działo się naprawdę sporo fajnych rzeczy. Daniel z rodziną upiekli przepyszne ciasto marchewkowe, dziękujemy serdecznie. Igor zaliczał swój 10-ty parkrun i tuż przed startem odebrał dyplom. Za kilka dni w profilu pojawi się opcja zamówienia koszulki ;) No i w końcu swój debiut zaliczył pan Bogdan, który do tej pory regularnie "lajkował" nasze posty, a dziś postanowił pokonać 5 kilometrów po Lesie Komunalnym ;)

Czas zajrzeć do statystyk. Jak myślicie kto tym razem przekroczył linię mety jako pierwszy? Nie byle kto, bo znany i lubiany Tomek Banach. Sekundę po nim uczynił to Robert Litwiński, a po minucie oklaski zebrał Mariusz Bartkowski. Kobiety były fetowane nie mniej głośno ;) Dorota Gałuszka dopiero co wróciła z zawodów rangi mistrzowskiej i musimy przyznać, że utrzymuje dobrą dyspozycję. Anna Łucka oraz Teresa Łepek także mogą pochwalić się dziś fajnymi wynikami. Ania i Krzysztof Jakóbczyk wyróżnili się poza tym w klasyfikacji uwzględniającej wiek i uzyskany czas.

O jednym z debiutantów już wspomnieliśmy, ale niech nikt nie myśli, iż to jedyny taki przypadek. Nic z tych rzeczy. 12 osób zapoznało się z urokami parkrunu i liczymy, że zostaniecie z nami na długie lata :D Koniecznie trzeba też zaznaczyć obecność gościa z innej lokalizacji. Tym razem swojego reprezentanta wystawiło Świnoujście. Przejdźmy do innej wspaniałej wiadomości - 24 życiówki to kontynuacja bardzo dobrego trendu z poprzednich tygodni. Jak widać wiosna Wam służy i forma rośnie, tak trzymać ;) Całkiem przyzwoicie wygląda również liczba juniorów, którzy stawili się w dniu dzisiejszym na parkrunie. Siedmioro młodych zawodników dotarło do mety. Kończąc wątek statystyczny, odnotujmy tylko, że panie stanowiły dziś 51% całości, a panowie 49% - krótko mówiąc siły podzieliły się praktycznie po równo ;)

Na wolontariuszy możemy liczyć od samego początku, bez nich parkrun nie miałby racji bytu. Antoni GRUSZECZKA • Daniel KWIATKOWSKI • Hanna GRUSZECZKA • Jacek GRUSZECZKA • Karolina ALBEKIER • Mariusz KŁACZYŃSKI • Małgorzata JABŁOŃSKA • Milena KARPIŃSKA • Patryk GRUSZECZKA • Sebastian KACZMAREK • Tomasz KOCHAŃSKI • Wojciech KRAJNIK • Zbigniew KOZICKI. Właśnie te osoby odpowiadały za organizację parkrunu nr 28. A za tydzień już kolejny, serdecznie zapraszamy ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Cz, 11 kwietnia 2019, 09:42 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa parkrun Grudziądz #29

Pierwsza odsłona parkrun w kwietniu zaliczona. Było słońce, było ciepło no i było dużo człowieków :D 78 uczestników w świetnych warunkach pokonało 5km trasę wiodącą po malowniczych ścieżkach Lasu Komunalnego. Nawet 2 zające się trafiły :)

Znacie ten tekst "dziś spokojnie". Tak przed startem mówił pierwszy na mecie(drugi raz z rzędu) Tomasz Banach. Na mecie oczywiście widok Tomka hasającego po nową życiówkę :D Drugi na mecie powracający po dłuższej przerwie Sylwester Mus, który jak już wcześniej kiedyś wspominaliśmy upodobał sobie czołowe lokaty. Trzeci na mecie w swoim drugim występie Łukasz Talma, który również w mocnym tempie wbiegł na linię mety.

A co u pań? A no debiutantka Hanna Tomaszewska z przytupem zaznaczyła swoją obecność na parkrun wbiegając na metę jako pierwsza. Druga na mecie również debiutantka Ligia Bartos. Takie debiuty to my lubimy i szczerze gratulujemy. Trzecia na mecie Katarzyna Langowska, która prezentuje zawsze równą i wysoką formę. Jednym słowem u pań działo się :)

Biegając regularnie w parkrun robisz postępy. To fakt. 26 rekordów życiowych jest na to dowodem, dość powiedzieć, że pierwsza szóstka z mety pobiła swoje życiówki. Szacunek dla Was. Każdy sukces to ogrom pracy, która trzeba doceniać i głośno o tym mówić. Wierzcie nam, cieszymy się zawsze razem z Wami :)

Nasza inicjatywa stale się rozwija. To dzięki Wam. Bardzo często jest tak, że namawiacie swoich znajomych do przyjścia na parkrun za co jesteśmy mega wdzięczni. Atmosfera robi swoje, debiutanci po czasie stają się stałymi bywalcami. W sobotę na linii startu znalazło się aż 9 debiutantów: dwie Doroty, dwóch Arkadiuszy, Hanna, Ligia, Dariusz, Przemysław i Paweł. Zapraszamy co sobotę na parkrun :)

Na trasie też sporo młodych, aż 9 juniorów z powodzeniem ukończyło niemały dystans dla takich organizmów. Brawo Wy, tak rodzą się talenty :)

Serce się cieszy, gdy naszą lokalizację odwiedzają goście z innych lokalizacji. Dziękujemy za przybycie gościom z parkrun Toruń i parkrun Gdańsk :)

Biegi parkrun mogą się odbywać dzięki naszym wspaniałym wolontariuszom. W tym tygodniu wahtę pełnili : Antoni GRUSZECZKA • Bartłomiej Kamil GAŁUSZKA • Daniel KWIATKOWSKI • Hanna GRUSZECZKA • Jacek GRUSZECZKA • Katarzyna SZABLICKA • Krzysztof KAWAŁKOWSKI • Marzena MĄCZEWSKA • Małgorzata JABŁOŃSKA • Małgorzata SZARSZEWSKA • Patryk GRUSZECZKA • Tomasz KOCHAŃSKI • Zbigniew KOZICKI <3

Już w kolejną sobotę parkrun Grudziądz #30 (pod prąd), czyli biegniemy odwrotnie trasę. Będzie wesoło. Liczymy na Wasz udział :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 16 kwietnia 2019, 22:30 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa - parkrun Grudziądz #30

Czy zimno, czy też ciepło, parkrun odbywa się niezmiennie i nic tego nie zmieni ;) Tym razem mieliśmy do czynienia z tą pierwszą opcją. Chwilowe ochłodzenie niewiele nam jednak przeszkodziło, nie z takimi przeciwnościami już sobie radziliśmy. Dość powiedzieć, że dziś padło aż 30 rekordów życiowych. Wynik doprawdy imponujący i nic dziwnego, że chwalimy się taką wiadomością na wstępie ;)

30 spotkanie parkrun w Grudziądzu to dystans 5 kilometrów przemierzanych "pod prąd". Jak widać takie ułożenie trasy sprzyjało szybkiemu bieganiu i niewykluczone, że za rok powtórzymy podobną edycję. Nim przejdziemy do omówienia statystyk, powiedzmy jeszcze o tym, że kolejna osoba odebrała w dniu dzisiejszym dyplom za 25 wolontariatów w ramach parkrun. Dziękujemy pani Hannie za pomoc i gratulujemy ;) Jednocześnie cały czas zachęcamy Was do zgłoszeń na poszczególne funkcje, to nic trudnego i z pewnością dacie radę.

Jeśli Robert Litwiński pojawia się w Lesie Komunalnym to zazwyczaj nie po to, żeby odpoczywać. W momencie przekraczania przez niego linii mety stoper pokazywał czas 18:23. Półtorej minuty później do celu dotarli Przemysław Deka oraz Tomasz Banach. Sporo ciepłych słów możemy też tradycyjnie powiedzieć o naszych paniach. Joanna Wasilewska, Anna Miler oraz Marzena Mączewska pokazały dziś dobrą formę i w najkrótszym czasie pojawiły się na finiszu. Robert i Marzena uzyskali do tego najwyższe procentowo wskaźniki dotyczące współczynnika wieku :D

O wielu życiówkach już wspomnieliśmy, teraz dodajmy do tego debiutantów. Po raz pierwszy na trasie parkrun witaliśmy cztery osoby. Już wiecie, że każdą kolejną sobotę należy rezerwować sobie na wspólny trucht, marsz lub bieg o 9 rano ;) Odwiedzili nas goście z innych lokalizacji, to zawsze bardzo miłe wydarzenie. Gdynia i Toruń przysłały nam swoich przedstawicieli. Cały czas aktywni są też juniorzy. 13 kwietnia mieliśmy czterech młodych zawodników, miejmy nadzieję, że ta liczba będzie tylko wzrastać ;) Tym razem panowie przeważali, jeśli chodzi o frekwencję. 41 do 28. Drogie panie, nie dajcie się i za tydzień pokażcie swoją moc. Bądźcie jak Barbara Brzezińska, która ma już 321 parkrunów na koncie. Fajnie było gościć ją w Grudziądzu, zresztą nie po raz pierwszy ;)

Dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas i pomoc przy organizacji. Antoni GRUSZECZKA, Dawid TEKLIŃSKI, Hanna GRUSZECZKA, Hanna KWIATKOWSKA, Jacek GRUSZECZKA, Katarzyna SZABLICKA, Krzysztof KAWAŁKOWSKI, Mariusz KŁACZYŃSKI, Marzena MĄCZEWSKA, Małgorzata JABŁOŃSKA, Małgorzata SZARSZEWSKA, Patryk GRUSZECZKA, Tomasz KOCHAŃSKI, ZBIGNIEW KOZICKI.

W następną sobotę widzimy się ponownie, ale o tym będzie jeszcze okazja powiedzieć ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 23 kwietnia 2019, 15:20 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa parkrun Grudziądz #31

Edycja Wielkanocna parkrun przyciągnęła do Lasu Komunalnego debiutantów, stałych bywalców, juniorów, rodziny oraz pieski z COZ.

Na starcie 86 unikalnych uczestników. Z punktu A-start do punktu B-meta dotarli wszyscy. Oznacza to, że każdy pokonał 5km wymagającą trasę, za co należą się Wam oklaski.

Jako pierwszy do mety przykicał debiutant Mateusz Guzmann z czasem 17:18, jest to 3 rezultat na tej trasie. Drugi na mecie Adam Pawlikowski po długiej pauzie w parkrun z czasem 19:34 i nowym rekordem życiowym. Widać było głód biegania w parkrun. Trzeci na mecie Przemysław Deka z czasem 19:45, który już na stałe zadomowił się w czołówce biegaczy.

Panie w sobotni poranek kicały nie tylko z gracją, ale i w dobrym tempie. Jako pierwsza na mecie z nowym rekordem życiowym Judyta Dulka w towarzystwie czworonożnego przyjaciela z czasem 22:24. Druga na mecie Dorota Gałuszka z czasem 23:11, która jeszcze tydzień temu biła swoją życiówkę na Maratonie. Trzecia na mecie Anna Łucka z czasem 23:46 z Akademii Biegania, którą można spotkać dosłownie wszędzie jeśli chodzi o bieganie. Dystans tutaj nie gra roli.

parkrun to nie wyścig, to bieg. Każdy tutaj dopasowuje tempo do swoich aktualnych możliwości, a regularne starty w parkrun na dystansie 5km oraz pomiar czasu dają możliwość stałego monitorowania progresu, który jest! To widać po Waszych wynikach. Widać Wasze uśmiechy na twarzy po uzyskaniu nowej życiówki na parkrun. W sobotę takich rekordów osobistych było 26. Ogromne gratulacje dla Was.

parkrun Grudziądz co sobotę wita nowe osoby, które zaczynają swoją przygodę z nami. Nie inaczej było i tym razem. 7 debiutantów to dobry wynik. Wiemy, że to zasługa Was wszystkich, bo staracie się namawiać swoich znajomych do udziału w naszych biegach. Ogromne dzięki, a wszystkich debiutantów już teraz zapraszamy na kolejny parkrun w sobotę. Razem z nami twórzcie tą inicjatywę biegową dla każdego.

Sobota to także świetna okazja do spędzenia czasu aktywnie z parkrun dla juniorów. 5 młodym osobom należą się słowa uznania. W dzisiejszych czasach komputerów i komórek każda godzina aktywnie spędzona na świeżym powietrzu jest na miarę złota. Zachęcajcie więc swoje pociechy do wspólnego udziału w parkrun.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie nas przez gości z parkrun Gdańsk i parkrun Rumia. Miło jest, że pasja do biegania nie zna granic jeśli chodzi o km :)

Bardzo miły akcent przed startem dla naszej lokalizacji, bo kolejna osoba odebrała Dyplom za 25 wolontariatów i możliwość zamówienia sobie unikatowej koszulki parkrun. Gratulacje dla Katarzyna Szablicka i dzięki za wkład w pomoc przy organizacji naszych spotkań parkrun.

Biegi parkrun nie mogłyby się odbywać bez wolontariuszy, którzy sami się do nas zgłaszają na poszczególne funkcje. Tym razem podziękowania ogromne dla: Anna MILER • Antoni GRUSZECZKA • Dariusz KULGAJUK • Dawid Robert TEKLIŃSKI • Dorota GAŁUSZKA • Hanna GRUSZECZKA • Jacek GRUSZECZKA • Katarzyna SZABLICKA • Lech WRÓBLEWSKI • Małgorzata KOSOWICZ • Milena KARPIŃSKA • Oliwia CACKOWSKA • Patryk GRUSZECZKA • Sylwia KOSOWICZ • Tomasz KOCHAŃSKI • Wojciech KRAJNIK • Zbigniew KOZICKI

Na koniec dziękujemy bardzo za wszystkie słodkości, które przynieśliście. Było mega rodzinnie. Dziękujemy też za Wasze stroje, które były świetne. Macie MOC.

Zapraszamy już 27 kwietnia na godz.09:00 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 30 kwietnia 2019, 18:47 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa - parkrun Grudziądz #32

Pogoda dopisała, humory również, kolejne miłe spotkanie za nami. Mieliśmy sporo fajnych wyników, ale nie to jest w parkrunie najistotniejsze. Najważniejsze, że spore grono osób poświęca kilkadziesiąt minut podczas sobotniego poranka, by aktywnie zainaugurować weekend ;) Na wstępie dziękujemy serdecznie za wszystkie ciasta, które przynosicie. Dziś poszło wszystko, na końcu nie ostał się nawet kawałek ;)

Pierwszego śmiałka witaliśmy na mecie nim na stoperze pojawiło się 20 minut. Jacek Gniot uzyskał swój najlepszy rezultat podczas przygody z parkrun. Pół minuty po nim na finiszu zameldował się Tomasz Banach. Ostatnio często pojawia się on w czołówce. W dobrej formie był dziś też Sylwester Mus. Prym wśród kobiet wiodła Izabela Pytyńska. Co prawda do życiówki zabrakło kilku sekund, ale można przyjąć za pewnik, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni. Nikogo też nie powinna dziwić obecność w ścisłej czołówce Katarzyny Langowskiej. Do stawki wróciła po przerwie Dominika Niećko i od razu pobiegła na medal ;) Współczynnik wieku pokazuje nam, iż Jacek i Izabela mieli najwyższe wartości.

43 mężczyzn i 40 kobiet - tak przedstawia się frekwencja. To pozytywne zjawisko, że nie ma wyraźnej przewagi jednej płci jak to często dzieje się w trakcie amatorskich biegów. Na szczęście parkrun przyciąga w jednakowym stopniu panie i panów :D Na starcie znalazło się dziś 9 debiutantów. No ale chwilka... rano na środek wyszła bodajże czwórka z nich. Reszta pewnie nie słyszała, no bo nie chce nam się wierzyć, że ktoś się wstydził :P Co tydzień mamy nowe osoby i to właśnie sprawia, że warto organizować i współtworzyć parkrun w naszym mieście. Rekordy osobiste poprawiło w dniu dzisiejszym 14 zawodników. Kolejną znakomitą wiadomością jest obecność 9 juniorów. Taką ilość młodych adeptów biegania bierzemy w ciemno co sobotę ;)

Ostatni parkrun w kwietniu obsługiwała spora liczba wolontariuszy. Wszystkim dziękujemy w jednakowym stopniu. Wymieńmy ich z imienia i nazwiska: Antoni GRUSZECZKA • Hanna KWIATKOWSKA • Jacek GRUSZECZKA • Karolina WITCZAK • Katarzyna SZABLICKA • Krzysztof KAWAŁKOWSKI • Małgorzata SZARSZEWSKA • Milena KARPIŃSKA • Oliwia CACKOWSKA • Patryk GRUSZECZKA • Sebastian Robert KACZMAREK • Tomasz KOCHAŃSKI • Wioletta MACIOSZEK • Wojciech KRAJNIK • Zbigniew KOZICKI.

W maju czekają nas cztery spotkania, obecność obowiązkowa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 7 maja 2019, 13:17 
Offline
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 45
Notatka prasowa parkrun Grudziądz #33

Majówkę z parkrun przywitało z nami 87 uczestników, a zamiast grilla, kiełbasek i szaszłyków pojawiły się jabłka oraz domowe wypieki przyniesione przez samych uczestników.
Gdy inni się smucili patrząc na pogodę to maszerowicze i biegacze wręcz przeciwnie, wszak 7 stopni to doskonałe warunki na poranny rozruch .
Na odprawie przed startem biegu mogliśmy pogratulować panu Antoniemu oraz wręczyć dyplom za 25 wolontariatów .
O 9:00 ruszyli w las.... jak zwykle każdy swoim tempem. Jedni szybciej, drudzy wolniej, wszyscy z głową, bo każdy dotarł szczęśliwie do mety i o to tu chodzi .
Jako pierwszy na linię mety dotarł Paweł Jaszczerski z czasem 17:51. Warto wspomnieć, że jest to jego nowy rekord życiowy na tej trasie oraz drugi bieg i druga victoria. Kolejne miejsce powędrowało do Roberta Litwińskiego, który z leśną trasą uporał się w czasie 18:32, a tuż za nim uplasował się Maciej Krasnodębski z czasem 18:41. Nie bez komentarza zostawimy też fakt, że panowie Łukasz Klimek i Marcin Janiak również pobiegli poniżej 20min.
Panie na parkrun również bardzo mocno zawsze akcentują swoją obecność jeśli chodzi o frekwencję i wyniki co jest atutem naszej lokalizacji. Jako pierwsza kobieta na linię mety dobiegła Grażyna Jaszczerska, mama Pawła, która również w swoim drugim występie odniosła drugą victorię, tym razem czas 22:20. Druga na mecie Izabela Pytyńska z czasem 24:30, a na trzecim miejscu finishowała Ewa Jurczyk z czasem 25:38, która w tydzień przebiegła kolejno Maraton w Krakowie, Półmaraton Grudziądz-Rulewo i teraz parkrun .
Na starcie pojawiło się aż 7 debiutantów: Ania, Bartek, Dawid, Wiktor, Ewelina, Piotr i Basia gratulujemy Wam ukończenia pierwszej 5-tki w parkrun. Teraz czas na kolejne. Wierzymy, że będziecie do nas wracać od tej pory co sobotę .
System odnotował aż 17 rekordów życiowych. Regularne bieganie w parkrun i są tego efekty. I choć w parkrun wynik nie jest najważniejszy to jednak każdy z nas cieszy się jak dziecko, gdy przy jego nazwisku pojawi się to słynne PB .
Juniorzy na parkrun to kolejna ważna kwestia. Ogromnie zachęcamy najmłodszych i ich rodziców do startów w parkrun, który daje mnóstwo pozytywnej energii oraz polepsza kondycję fizyczną. Tym razem na starcie pojawiło się liczne grono juniorów: 10, bo o takiej liczbie mowa to bardzo dobra informacja dla całej naszej społeczności parkrun. Pięknie jest patrzeć jak zadziorni juniorzy nie odpuszczają tej trasie, ani na moment. Wielkie brawa dla Antoniego, Igora, Sebastiana, Wiktora, Dawida, Olgi, Hani, Alicji, Dominiki i Wiktori.
Współczynnik wieku informuje nas, że organizm Grażyny Jaszczerskiej pracował na najwyższych obrotach z wszystkich uczestników. Osiągnęła 78.96%.
Nowy rekord kat.wiekowej w naszej lokalizacji VM55-59 należy od tej soboty do Zbigniewa Serockiego, a czas to 21:15. Przy okazji tutaj możecie sprawdzić aktualne rekordy kategorii wiekowych: https://www.parkrun.pl/grudziadz/rezult ... wiekowych/

Teraz czas podziękowań....

Wolontariusze w liczbie 17
• Alicja WALCZAK - jabłka
• Antoni GRUSZECZKA - tuba
• Hanna GRUSZECZKA - tokeny
• Jacek GRUSZECZKA - stoper
• Krzysztof KAWAŁKOWSKI - pacemaker
• Krzysztof LEWANDOWSKI - woda plus pacemaker
• Lech WRÓBLEWSKI - fotograf
• Marcin JANIAK - pacemaker
• Marzena MĄCZEWSKA - inne
• Małgorzata JABŁOŃSKA - pacemaker
• Milena KARPIŃSKA - fotofraf
• Olga KWIATKOWSKA - zamykająca stawkę
• Patryk GRUSZECZKA - koordynator biegu i skaner
• Tomasz KOCHAŃSKI - inne
• Wioletta MACIOSZEK - ciasto
• Wojciech KRAJNIK - inne
• Zbigniew KOZICKI - inne

Dziękujemy za wizytę uczestników z parkrun Świnoujście i parkrun Olsztyn.

Ostatnie wyniki: https://www.parkrun.pl/grudziadz/rezult ... rezultaty/

Fotorelacje:
https://www.facebook.com/lech.wroblewsk ... 132&type=3

https://www.facebook.com/milena.karpins ... 422&type=3

Zapraszamy już dziś na kolejny parkrun w sobotę 11 maja :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL