Teraz jest Pn, 22 października 2018, 16:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 21 sierpnia 2018, 21:31 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Największa oddolna inicjatywa biegowa na świecie już od 22 września 2018r. zagości na stałe w Grudziądzu.
Start i meta będą umiejscowione w pobliżu parkingu leśnego przy dk55 zjazd z ronda ks.Popiełuszki. Informacje bieżące znajdziecie na www.facebook.com/parkrunGrudziadz


A co to jest parkrun?

parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.
Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.
parkrun to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym. Biegi parkrun rozgrywane są niemal na wszystkich kontynentach i skupiają setki tysięcy biegaczy amatorów. Zachęcamy do przyłączenia się do rodziny parkrun i regularnego udziału w parkrun!. Wystarczy wejść na www.parkrun.pl i dokonać rejestracji oraz wydrukować sobie osobisty kod uczestnika, który będzie potrzebny na każdy bieg.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Śr, 22 sierpnia 2018, 22:12 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Do Inauguracji parkrun Grudziądz pozostał miesiąc!
Dzisiaj zamontowaliśmy baner informujący o inauguracji na parkingu leśnym przy Lesie Komunalnym w okolicy startu. Tutaj należy podziękować ZDM za błyskawiczną pozytywną odpowiedź na zapytanie o zgodę na powieszenie baneru. I wiecie co? Wisi tam bezpłatnie tak jak nasze biegi w ramach parkrun również są bezpłatne :)

W parkrun spotkasz biegaczy dla których zawartosć pakietu startowego nie ma znaczenia, bo liczy się dobra zabawa i radocha z samego biegu. Tutaj spotkasz całe rodziny biegające, spotkasz psiaki ze swoimi Panami oraz kijkarzy Nordic Walking.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: So, 1 września 2018, 11:39 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Właśnie otrzymaliśmy informację, że do życia powołana została nasza strona internetowa: http://www.parkrun.pl/grudziadz. To tam pojawiać się będą co tydzień rezultaty naszych biegów, informacje o wolontariuszach i wiele innych rzeczy. Zapraszamy do rejestracji i zaznaczania grudziądzkiej lokalizacji, od dziś to możliwe. A osoby, które rejestrowały się już wcześniej, namawiamy do zmiany lokalizacji w swoim profilu. Najłatwiej uczynić to poprzez kliknięcie w link znajdujący się w mailu podanym przy rejestracji. Aktualizacja danych zajmuje dosłownie kilka sekund.

Do inauguracji zostały już tylko 3 tygodnie. Warto już teraz pobrać i wydrukować indywidualne kody uczestnika. W sobotni poranek zabieramy ze sobą taki kod i udajemy się na parkrun, już od 22 września ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 25 września 2018, 11:36 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Notatka prasowa z premierowego parkrun Grudziądz.

Inauguracyjny sobotni poranek z parkrun Grudziądz zaliczyło aż 101 biegaczy, którzy pokonali 5km odcinek trasy z punktu A do punktu B marszem, truchtem i biegiem. Od razu podbiliście nasze serca. Widzieliśmy i dzieci do lat 10 ( aż 6 juniorów), osoby biegnące z dziećmi w wózkach, całe rodziny biegnące razem (cudowny widok), nie zabrakło też osób starszych. Jednym słowem cała istota spotkań parkrun ukazała się już na 1 naszym spotkaniu.

Jako pierwszy mężczyzna linię mety przekroczył Maciej Krasnodębski z wynikiem 18:40, tuż za nim pojawił się Marcin Janiak z czasem 18:49, a trzeci na mecie zameldował swą obecność Sławomir Foremski, który poruszając się na swoich dwóch nogach pchał dodatkowo wózek z dzieckiem. Ta kombinacja alpejska pozwoliła uzyskać czas, którym nie powstydził, by się nie jeden z nas 20:20.

Pierwsza kobieta linię mety przekroczyła Joanna Bartkowska z czasem 21:37, która mknęła po trasie w swojej nowo nabytej koszulce parkrun 100. Jako druga punkt docelowy przekroczyła Teresa Łepek z czasem 23:51, po chwili również mogliśmy już widzieć 3 na mecie kobietę, która była Ewa Jurczyk z czasem 24:15.

Współczynnik wieku informuję nas, że w dniu dzisiejszym goście z Torunia, czyli Sławomir Foremski (71.97%) i Joanna Bartkowska (70.32%) osiągnęli najlepsze rezultaty.

Wiadomo, że w parkrun nie liczy się czas, a sam udział. Zagrzewaliśmy tak samo mocno pierwszych na mecie jak i tych z tyłu stawki, gdzie doping jest najbardziej potrzebny. Czekaliśmy na wszystkich bez wyjątku w dobrych humorach i z nadzieją, że dacię wszyscy radę. Daliście! Pokazaliście, że w parkrun mogą brać udział wszyscy w jednym biegu, a o to w tym chodzi. Fajnie było patrzeć na Was i na Wasze pogawędki przed, w trakcie i po biegu, bo zawsze serce się raduje jak widzi się swoich znajomych czy to z tras biegowych czy innych biegów, czy ze swojej grupy biegowej.

71 uczestników wzięło udział w parkrun po raz pierwszy to dla nas największa satysfakcja.

16 uczestników przybyło do nas z innych lokalizacji parkrun w Polsce, były osoby z Torunia, Gdyni, Tczewa, Warszawy-Ursynów i Rumi. Bardzo Wam dziękujemy i wierzymy, że będziemy mieli jeszcze nie jedną okazję Was spotkać.

W inauguracji parkrun Grudziądz mogliśmy spotkać się z przedstawicielami 6 klubów/ekip biegowych.

Spotkania parkrun nie mogły by się odbywać bez biegaczy i wolontariuszy. O biegaczach już trochę wspomnieliśmy czas na wolontariuszy, którzy w liczbie 14 osób pomogły nam w organizacji dzisiejszego spotkania parkrun, a byli to Lena Olena, Natalia Becker-Dziadzio, Damian Drzymalski, Jakub Fedorowicz, Patryk Gruszeczka, Jacek Gruszeczka, Antoni Gruszeczka, Danuta Herczyńska, Nicole Milkowska, Natalia Musiał, Karolina Witczak, Natalia Szablicka, Kasia Szablicka i Lech Wróblewski.

Do zobaczenia za tydzień kochani :) Pamiętajcie o swoich kodach, a dwie osoby, które dzisiaj biegły bez rejestracji zachęcamy by to zrobiły :)

Wyniki dostępne na:
http://www.parkrun.pl/grudziadz/rezulta ... rezultaty/

Fotorelacja:
Foto Art Becker
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.335473347024461&type=1&l=924a7ef86f

Natalia Szablicka
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.725698097783697&type=1&l=b441bb1ff1

Grudziądz365.pl
http://grudziadz365.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/497_inauguracja_parkrun_grudziadz.html#

Pomorska
https://pomorska.pl/parkrun-po-raz-pier ... 1283839.pl


Filmik Video:
Nicole Milkowska
https://www.facebook.com/parkrunGrudziadz/videos/267513247437342/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Pn, 1 października 2018, 23:36 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Notatka prasowa z parkrun Grudziądz #2

Piękny sobotni jesienny poranek z parkrun Grudziądz #2 zaliczyło dziś 29 biegaczy, którzy zdecydowali się pokonać 5km trasę po malowniczych ścieżkach Lasu Komunalnego.

Dla jednych był to debiut, dla innych ponowne spotkanie na naszej trasie. Ta mieszanka sprawiła, że odcinek start-meta dla wielu obrodził w nowe rekordy, ale po kolei...

Mamy nowy rekord trasy parkrun Grudziądz, a uczestnikiem, który dokonał tego wyczynu jest nie kto inny jak Maciej Krasnodębski, który wykręcił na naszej wymagającej trasie 17:56. Myślicie, że Maciej padł na ziemię po przekroczeniu linii mety i próbował złapać oddech? Nic z tych rzeczy...spokojnie konwersował z nami :). Drugi na linii mety pojawił się Jacek Gniot z Akademii Biegania, a jego czas to 20:57. Dla Jacka Gniota była to druga przygoda z naszą trasą i widać, że trzyma równy poziom. Jako 3 na linię mety wpadł Jacek Gruszeczka z czasem 21:14, który jeszcze na 10 minut przed startem był przekonany, że parkrun zaliczy w roli wolontariusza na skanerze, tym większe uznanie.

Pierwszą kobietą na mecie była Kamila Ropińska, która uzyskała czas 23:57, dla której był to debiut, tym większe brawa. Druga na mecie Marta Siciarek z czasem 24:12 straciła naprawdę niewiele do pierwszej, ale nowe PB na pewno ją ucieszy. Marta wystąpiła w podwójnej roli: dziś pobiegła i poprowadziła rozgrzewkę. Jest Moc. Trzecia na mecie zameldowała się Magdalena Serocka z czasem 25:57, dla której również jest to nowa życiówka na parkrun Grudziądz :)

Współczynnik wieku informuje nas, że w dniu dzisiejszym pierwsza kobieta i mężczyzna na mecie uzyskali najlepsze parametry. Maciej Krasnodębski uzyskał 72.77% , a Kamila Ropińska 62.42%.

Wiadomo, że w parkrun najważniejszy jest sam udział. Każdy poranek aktywnie spędzony podczas parkrun Grudziądz jest krokiem naprzód w realizacji Waszych planów/celów. Jesteśmy po to by Was wspierać w tym i dopingiem zagrzewać Was do walki, bo każdy z nas pokonując 5km trasę zdobywa swój własny Mount Everest! Cieszymy się z pojawienia się debiutantów jak i osoby, które były z nami ponownie. To duża frajda, gdy rozpoznajemy Wasze sylwetki, gdy zbliżacie się do mety.

11 uczestników wzięło udział w parkrun po raz pierwszy w dniu dzisiejszym, to dla nas największa satysfakcja, że grono osób zaczynających weekend z parkrun się powiększa. Ogromne brawa dla Was. Liczymy, że spotkamy się ponownie z Wami za tydzień.

2 uczestników przybyło do nas z innych lokalizacji parkrun. Z Torunia/Działdowa ponownie przybyła Ewa Jurecka, cieszy nas to bardzo. Drugim uczestnikiem z innej lokalizacji był gość z Hull, tak kochani Martin Greensill przybył do nas prosto z UK! To jest dopiero turystyka parkrunowa. To dla nas satysfakcja, że Martin odwiedził naszą lokalizację. Jak wiecie parkrun rozgrywany jest w 20 krajach i jest to naprawdę mega sprawa, gdy granice nie stoją na przeszkodzie, by spełniać swoje marzenia :)
Dzisiejszy dzień obfitował w prawdziwą eksplozję rekordów życiowych, aż 13 z Was udało się poprawić wyniki z poprzedniego parkrun. To jest właśnie cały plus parkrun, ta sama trasa i możliwość monitorowania swoich wyników. Pomiar czasu jako dodatkowa opcja ma temu służyć, aby każdy z Was monitorował na bieżąco swoje postępy, a takie na pewno będą przy regularnych startach na naszych spotkaniach.

W parkrun Grudziądz #2 mogliśmy spotkać się z przedstawicielami 4 klubów/ekip biegowych (Akademia Biegania Grudziądz, Polska Grupa Biegowa, WTORKOWY TRENING i Traktor Team Gmina Kwidzyn).

Spotkania parkrun nie mogłyby się odbywać bez biegaczy i wolontariuszy. O biegaczach już trochę wspomnieliśmy, czas na wolontariuszy, którzy w liczbie 8 osób pomogli nam w organizacji dzisiejszego spotkania parkrun, a byli to: Mariusz Janowski, Natalia Becker-Dziadzio, Damian Drzymalski, Patryk Gruszeczka, Marta Siciarek, Katarzyna Szablicka, Natalia Szablicka i Antoni Gruszeczka. Dziękujemy Wam kochani za wzorową organizację i czuwanie nad biegaczami.

Mariusz Janowski, Damian Drzymalski, Jacek Gruszeczka dla Was dziś specjalne podziękowania za pomoc przy odzyskaniu auta :)

Zapraszamy już dziś na kolejne spotkanie parkrun w kolejną sobotę. Liczymy, że będzie nas znacznie więcej. Dzisiaj każdy miał las dla siebie, bo jak wiadomo reszta biegała ku chwalę naszego Bronisława Malinowskiego.
Do zobaczenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 9 października 2018, 13:51 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Notatka prasowa parkrun Grudziądz #3

6 października przed 9:00 pół Grudziądza zapewne jeszcze spało, a druga połowa spożywała śniadanie. Tym bardziej miło nam poinformować, że znalazła się grupa 43 zapaleńców, którzy nie szukali tanich wymówek i postanowili pokonać 5 kilometrów w ramach parkrun Grudziądz #3.

Tyle słyszy się o dzikach grasujących po lasach i faktycznie dziś mieliśmy przyjemność obserwować jeden taki egzemplarz. Karol Mokwa dotarł na metę z rewelacyjnym czasem 16:59. To rzecz jasna nowy rekord trasy. Jacek Gniot (20:39) i Michał Wróbel (20:42) także nie próżnowali i w dobrej formie pojawili się na kresce. Wśród kobiet w najkrótszym czasie trasę pokonała Kamila Ropińska (24:07). Niedługo po niej mogliśmy podziwiać Joannę Liberkowską (24:37) oraz Patrycję Frej (27:07).

Najbardziej cieszy, że za każdym razem pojawiają się w Lasku Komunalnym debiutanci. Mamy nadzieję, że inicjatywa parkrun przypadnie im do gustu i będą wracać jak najczęściej (najlepiej co tydzień). Dzisiejszego poranka na starcie pojawiło się aż 15 debiutantów. Nie gorzej wygląda sprawa z życiówkami. 14 osób poprawiło swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty. Gratulujemy i liczymy, że to nie Wasze ostatnie słowo.

Cały czas staramy się podkreślać, że parkrun jest dla wszystkich, a gdy widzimy hasających po trasie juniorów, to niejedno serce rośnie. W sobotę w Grudziądzu cała piątka młodych biegaczy spisała się na medal. Najlepszym potwierdzeniem tych słów niech będzie klasyfikacja według współczynnika wieku. Bracia Borys i Eryk Fiszer znaleźli się w pierwszej trójce, a wyższy od nich współczynnik zanotował jedynie Karol Mokwa.

Bardzo dziękujemy gościom z innych lokalizacji za odwiedziny i za wspólną przebieżkę. Miłe słowa kierujemy też w stronę wolontariuszy, a byli dziś nimi: Natalia Becker-Dziadzio, Hanna Gruszeczka, Katarzyna Bednarz, Joanna Liberkowska, Jacek Gruszeczka, Damian Drzymalski, Marcin Gałkowski Patryk Gruszeczka i Zbigniew Kosiński.

Teraz pozostaje tylko odliczać dni do kolejnego spotkania. Dajemy Wam tydzień, by przekonać do przyjścia na parkrun znajomych z pracy czy sąsiadów. Do zobaczenia w sobotę.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: Wt, 16 października 2018, 14:42 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Notatka prasowa z parkrun Grudziądz #4

Pierwsze emocje po sobotnim spotkaniu opadły, więc to dobry moment by nadmienić o kilku faktach i podać kluczowe statystyki dotyczące parkrunu nr 4 w Grudziądzu. Na wstępie pragniemy Wam jednak podziękować, że przybywacie na te nasze wspólne przebieżki po Lesie Komunalnym ;)

A przybywacie w coraz większej grupie. Już drugi tydzień z rzędu notujemy poprawę frekwencji. Tym razem swoją obecność zaznaczyło 55 osób. Jak widać jest dla kogo się starać i wspólnymi siłami zdziałamy jeszcze sporo fajnych rzeczy. Wśród mężczyzn na trasę po tygodniowej przerwie (wybaczamy) wrócił Maciek Krasnodębski i jak zwykle się nie oszczędzał (17:58). Drugi linię mety przekroczył Marcin Janiak (20:59), któremu tym razem towarzyszył piękny pies. Kilkanaście sekund za nim (21:15) oklaskiwaliśmy Jacka Polskiego. Naturalnie kobiety także biegały szybko. Marzena Mączewska (24:10), Monika Chyła (24:36) i Magda Serocka (24:39) spokojnie dały radę biec w tempie poniżej 5 minut/km.

W sobotę mieliśmy aż 15 debiutów na parkrunie. To bardzo cieszy. Oczywiście miło byłoby, gdyby większość tych osób wracała na trasę jak najczęściej. 17 rekordów życiowych to również ilość godna pochwały, wypada sobie życzyć, żebyście w takiej formie pojawiali się zawsze.A już w ogóle super, gdy do boju ruszają juniorzy. Czworo takich śmiałków pokonało w ten weekend 5 kilometrów - ogromne uznanie dla Was. Tradycyjnie odwiedziło nas kilka osób z innych lokalizacji, było nam bardzo miło i liczymy, że jeszcze w przyszłości tu zajrzycie. A co tym razem mówi nam współczynnik wieku? Ano najwyższy uzyskali Maciej Krasnodębski, Zbigniew Serocki i Marzena Mączewska.

Jak zwykle na wysokości zadania stanęli wolontariusze. Warto wymienić ich z imienia i nazwiska: Antoni Gruszeczka, Damian Drzymalski, Hanna Gruszeczka, Jacek Gruszeczka, Katarzyna Szablicka, Mariusz Mrozek, Marzena Mączewska, Natalia Becker-Dziadzio, Patryk Gruszeczka oraz Łukasz Talma. Wasza pomoc jest nieoceniona ;)

Tymczasem cieszcie się piękną jesienną pogodą, ale sobotę koniecznie rezerwujcie na parkrun. Zaatakujemy ponownie ;)

Fotorelacja
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1548231975


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: parkrun Grudziądz
Nowy postNapisane: N, 21 października 2018, 20:52 
Offline
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Dołączył(a): So, 21 lipca 2018, 11:40
Posty: 12
Notatka prasowa z parkrun Grudziądz #5

Wczoraj pogoda odpowiednia do biegania - nie za chłodno, nie za ciepło, słoneczko na dobre wyjrzało zza chmur, gdy sprzęt został spakowany.
No dobra, przejdźmy do wydarzeń ze wspólnego spotkania w ramach parkrun. Dziękujemy za obecność podczas piątej edycji, zapraszamy na kolejne w każdą sobotę o g. 9 przy parkingu koło ronda ks. Jerzego Popiełuszki na terenie Lasów Komunalnych.

Po raz kolejny nie zawiedliście, pojawiając się w jeszcze większym gronie. Tym razem linię mety pokonało 68 osób. Pamiętajcie, parkrun to możliwość odbycia treningu, ale przede wszystkim spotkanie się z biegowymi przyjaciółmi.

Wśród mężczyzn najszybsi okazali się: debiutujący na parkrunie Sławomir Bączkowski z czasem (20:21), tuż za nim wbiegli: Jacek Gniot (20:25) i Tomasz Banach (20:29). Panie z gracją przekroczyły linię mety, a w czołówce znalazły się: Teresa Łepek (22:47), Marzena Mączewska (23:59) i Monika Chyła (24:47).

W tą sobotę mieliśmy aż 19 debiutantów, co nas niezmiernie cieszy i motywuje do dalszych działań. Przy okazji zapraszamy ponownie na następne biegi w ramach parkrun.

W porównaniu do poprzedniego spotkania - padło aż 21 rekordów życiowych - brawa dla Was.

Serce się raduje, gdy udział biorą także juniorzy - tym razem stawili się na starcie w liczbie sześciu za co gratulujemy.

Wedle współczynnika wieku najwyższe uzyskali: Józef Szatkowski, Jacek Gniot oraz Marzena Mączewska.

Miło było zobaczyć dziś biegaczy spod klubowych szyldów: Akademii Biegania, Wtorkowego Treningu, Traktor Team Gmina Kwidzyn czy Polskiej Grupy Biegowej.

Drużynę wolontariuszy tworzyli dziś: Antoni Gruszeczka, Damian Drzymalski, Hanna Gruszeczka, Jacek Gruszeczka, Patryk Gruszeczka, Dawid Tekliński, Lech Wróblewski, Natalia Szablicka, Ewa Jurecka, Małgorzata Zielińska i Marcin Kamiński.

Spokojnego i miłego wieczoru, aktywnie spędzonej niedzieli i widzimy się koniecznie za tydzień przy herbatce czy kawce z powiewem nowości.
Ciag dalszy nastąpi..

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL