Sierre Zinal 2018

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kilian wygrywa po raz chyba szósty. To jednak niezwykłe, jako gość który ściga się w biegach ultra wygrywa w tak krótkich biegach (31 km).
New Balance but biegowy
MarkosM
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2013, 10:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiedziałbym raczej, że Kilian był zawsze uniwersalnym zawodnikiem. Dużo biegał i biega też "krótkich" biegów. To bardzo dobry biegacz górski. Jest wszechstronny, nie stroni od górskich wyzwań okołobiegowych. Urodził się w górach i żyje w górach. Jego moc jest fenomenalna. Aż się zaczynam zastanawiać jakie ma możliwości sportowe na płaskim dystansie :)
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
marcin.swierc
Wyga
Wyga
Posty: 150
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:45
Życiówka na 10k: 31:33
Życiówka w maratonie: -----
Kontakt:

Nieprzeczytany post

świat strasznie biegnie do przodu !!
wyniki Kiliana do krótkich do ultra są fenomenalne - jeden gość na milion!!!

moje 8 miejsce i 8 min straty na maratonie w Chamonix poczytuję na tamte czasy za sukces

http://www.montblancmarathon.net/images ... n_2014.pdf
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych...nigdy ich nie osiągnie...."


cel - UTMB

www.marcinswierc.pl
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

ja zwróciłem uwagą na co innego...
kiedyś rozmawialiśmy o tym czy Kenioli stać na dobre wyniki po górach, w ultra, itp...
a tutaj 3m open zajął własnie Kenijczyk, a wśród Pań wygrała Kenijka... :niewiem: :niewiem:
coś to oznacza???
WYNIKI
zresztą ten Kenijczyk ma jakieś dziwne międzyczasy, wygląda jakby się zgubił czy coś... bo na 3PK jest 1-szy (!), na 4PK jest już 21-szy, a potem mocno odrabiał, na 5PK był 10-ty, a ostatecznie 3-ci, czyli mocno gonił pozostałych, a więc moc była...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

marcin.swierc pisze: moje 8 miejsce i 8 min straty na maratonie w Chamonix poczytuję na tamte czasy za sukces
Trzymamy kciuki za TDS :)

Arek, o Kenijczykach chciałem nawet napisać, ale pomyślałem, że to są jacyś "zeszwajcarzeni" Kenijczycy ;), bo ta dziewczyna biegła tu powtórnie i juz nie chciało mi sie grzebać głębiej. Ale tak może być, mają w końcu naturalny handicup żyjąc na wysokościach powyżej 2tys mnpm
TomekIw
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 sty 2017, 20:34
Życiówka na 10k: 40:41
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Gdybyśmy wzięli pod uwagę najlepszych zawodników kenijskich w płaskim maratonie, np z poziomu w okolicach 2:05:00, to 11% wolniej oznacza ponad 2:18:00, a tak wolno nie biegają polscy wyczynowi maratończycy."

Redaktor wczorajszego maratonu na ME nie oglądał? Czy wyparł z pamięci?
marnow
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 50m
Życiówka w maratonie: 3h40m

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze: zresztą ten Kenijczyk ma jakieś dziwne międzyczasy, wygląda jakby się zgubił czy coś... bo na 3PK jest 1-szy (!), na 4PK jest już 21-szy, a potem mocno odrabiał, na 5PK był 10-ty, a ostatecznie 3-ci, czyli mocno gonił pozostałych, a więc moc była...
Zle czytasz tabelkę z wynikami.
Pierwsza linijka to jest czas od ostatniego pomiaru (i miejsce na tym odcinku(!))
Druga linijka to czas od startu (i miejsce)

Tak więc był na kolejnych punktach 23 - 21 - 10 - 3.
Widać, że był szalenie szybki na ostatnim odcinku (tam chyba głównie zbieg jest już ...) - o 2.5 minuty szybszy niż Kilian i prawie 4 min szybszy od drugiego.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

TomekIw pisze:"Gdybyśmy wzięli pod uwagę najlepszych zawodników kenijskich w płaskim maratonie, np z poziomu w okolicach 2:05:00, to 11% wolniej oznacza ponad 2:18:00, a tak wolno nie biegają polscy wyczynowi maratończycy."

Redaktor wczorajszego maratonu na ME nie oglądał? Czy wyparł z pamięci?
Nie wyparł, ale to nie był bieg, gdzie Kenijczycy pobiegli 2:05 (choćby dlatego, że ich ich było) a strata Mariusza Giżyńskiego do zwycięzcy to <5%.
TomekIw
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 sty 2017, 20:34
Życiówka na 10k: 40:41
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: Nie wyparł, ale to nie był bieg, gdzie Kenijczycy pobiegli 2:05 (choćby dlatego, że ich ich było) a strata Mariusza Giżyńskiego do zwycięzcy to <5%.
Przecież nasi czołowi zawodnicy nie biegają maratonów z kenijczykami którzy mają wyniki po 2:05. Zrozumiałe, nie opłaca się. Więc porównanie to musiało być korespondencyjne. I na pewno jest to porównanie nieprawdziwe, bo wyniki powyżej 2:18 się naszym wyczynowym zawodnikom zdarzają.

Pisanie takich porównań jest krzywdzące dla Bartka. Tym bardziej dzień po mistrzostwach gdzie z sześciu naszych maratończyków tylko jeden łamie 2:18.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dlaczego krzywdzące? Nie bardzo rozumiem.
TomekIw
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 08 sty 2017, 20:34
Życiówka na 10k: 40:41
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze raz.

"Bartek biegł 11% czasu dłużej niż Kilian. Tymczasem w biegach płaskich te różnice pomiędzy polską i światową czołówka są dużo mniejsze. Gdybyśmy wzięli pod uwagę najlepszych zawodników kenijskich w płaskim maratonie, np z poziomu w okolicach 2:05:00, to 11% wolniej oznacza ponad 2:18:00, a tak wolno nie biegają polscy wyczynowi maratończycy."

Wynika z tego że Bartek traci do światowej czołówki więcej niż nasi czołowi maratończycy. Jest to krzywdzące dlatego że to nie jest prawda.

Po pierwsze naszym zdążają się maratony wolniejsze niż 2:18.

Po drugie skoro porównujemy Bartka do Kiliana to maratończyków porównjamy do Kipchoge (poza igrzyskami w Rio to raczej poziom 2:03 - 2:04).
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:ja zwróciłem uwagą na co innego...
kiedyś rozmawialiśmy o tym czy Kenioli stać na dobre wyniki po górach, w ultra, itp...
a tutaj 3m open zajął własnie Kenijczyk, a wśród Pań wygrała Kenijka... :niewiem: :niewiem:
coś to oznacza???
Nie wiem czy znacie; jest taka impreza Dolomitenmann. Sztafeta 4 dyscyplin, która zaczyna się verticalem 11,5 km + 1750 m. Do najlepszych drużyn zapraszani są m. in. czołowi biegacze górscy i nie tylko. I tak w latach 2008-2010 wygrywał Jonathan Wyatt, potem sięgnięto po zawodników z Afryki i przez 6 kolejnych lat wygrywał ktoś z Erytrei, aż w zeszłym roku jedynym Afrykańczykiem był ktoś z RPA i bieg wygrał Philip Götsch z Włoch. Czy to coś oznacza, nie wiem. Szkoda że Kilian nigdy nie startował.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

TomekIw pisze:Jeszcze raz.

"Bartek biegł 11% czasu dłużej niż Kilian. Tymczasem w biegach płaskich te różnice pomiędzy polską i światową czołówka są dużo mniejsze. Gdybyśmy wzięli pod uwagę najlepszych zawodników kenijskich w płaskim maratonie, np z poziomu w okolicach 2:05:00, to 11% wolniej oznacza ponad 2:18:00, a tak wolno nie biegają polscy wyczynowi maratończycy."

Wynika z tego że Bartek traci do światowej czołówki więcej niż nasi czołowi maratończycy. Jest to krzywdzące dlatego że to nie jest prawda.
Chyba nie bardzo u Ciebie z czytaniem ze zrozumieniem lub u mnie pisaniem ze zrozumieniem. Tak w tym biegu Bartek tyle stracił. On dobrze wie, że bieg mu nie poszedł, zresztą o tym pisał, rozmawiałem dziś z nim o tym, żadnego tu nie ma zarzutu, zwykły fakt, który zestawiam z innym faktem, że kilka tygodni wcześniej stracił tylko 1%.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:ja zwróciłem uwagą na co innego...
kiedyś rozmawialiśmy o tym czy Kenioli stać na dobre wyniki po górach, w ultra, itp...
a tutaj 3m open zajął własnie Kenijczyk, a wśród Pań wygrała Kenijka... :niewiem: :niewiem:
coś to oznacza???
Ale trasa tego biegu jest akurat bardzo szybka i stosunkowo płaska. Stąd pewnie dobre wyniki kenijczyków. Wszyscy dobrze wiemy, że do góry biega się głównie wydolnością, a tej kenijczykom nie brak. Na klasycznej poszarpanej trasie ze zbiegami mogliby już sobie tak dobrze nie radzić szczególnie jeśli zbiegi byłyby ostre i techniczne.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
ODPOWIEDZ