Ból pięty przy bieganiu / chodzeniu (chyba odbita pieta)

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
marta470
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 07:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej, pierwszy raz piszę na forum. Chciałam się poradzić, bo jakieś dwa miesiące temu zaczęłam truchtać i mi się spodobalo, ale pewnego dnia zamiast truchtania włączyłam sobie w sieci ćwiczenia i było tam bardzo dużo tzw pajaców (czyli skoków). Zaczęłam to ćwiczyć ( dodam, ze mam 10 kg za duzo) - ćwiczyłam na boso i skakałam te pajace i chyba odbiłam (stłukłam?? ) sobie pięte... Od tego czasu odczuwam ból pięty przy bieganiu, nie jest jakiś nie do wytrzymania ale nieprzyjemny.Osttanio zrobiłam sobie 13 dni bez biegania mając nadzieje ze to przejdzie ?9 ale sporo chodziłam w tum czasie), niestety nól nie zniknął. Jak uciskam pięte palcem to tez pobolewa. Dodam, ze nie wygląda mi to na rozcięgno podeszwowe czy ostroge, tylko właśnie na odbitą pięte , której się nabawiłam przez skakanie pajaców. Jak to leczyć? I/le czekać ? Biegać / nie biegać? ?? Mieliście coś takigo???
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej, Trzeba zapytać fizjoterapeutę co to jest a co nie jest i jak z tym postępować. Pozdrawiam i powodzenia.
marta470
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 07:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No tak, jakbym była u fizjoterapeuty to nie pytałabym na forum - proste. Pytam czy ktoś miał cos takiego i po jakim czasie to powinno przejść. Ewentualnie co robic, zeby przeszło szybciej.
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Więc nie pytaj tylko idź z tym do specjalisty, a nie klawiatury. Co to znaczy "czy ktoś miał coś takiego"? A co ty masz?
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marta470 pisze:No tak, jakbym była u fizjoterapeuty to nie pytałabym na forum - proste.
Więc będziesz się z tym bujała przez długie miesiące - proste.
marta470 pisze:Ewentualnie co robic, zeby przeszło szybciej.
Udać się do specjalisty który będzie miał możliwość sprawdzić co ci dolega i dlaczego. Żadna internetowa ankieta ani zgadywanie nie odpowiedzą na te podstawowe pytania.
ODPOWIEDZ