Teraz jest Pn, 19 sierpnia 2019, 12:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bieganie a słodycze
Nowy postNapisane: Cz, 2 maja 2019, 08:44 
Ekspert/Trener

No właśnie, ponieważ cukier jest wszędzie, warto zrezygnować z cukru sensu stricto, czyli słodyczy. To już nawet nie chodzi tylko o wagę, ale, cukier to świetna pożywka dla wszelkich bakterii, grzybów itp., więc wraz z całą dodatkową chemią zawartą słodyczach, to krótko mówiąc - syf.
Tymczasem zjadłam trzy kosteczki gorzkiej czekolady ... Ale, może na dziś mi to wystarczy ;).

cichy70 napisał(a):
Marcin, słodycze ciasta, ale rozumiem, że np suszona żurawina też do odstawki ? bo ja za dużo nie podjadam tych ciast, natomiast garść suszonej żurawiny chycę, albo dwie codziennie i tak idzie

Ja suszone owoce jem, zwłaszcza w górach. W gruncie rzeczy wolę zjeść parę śliwek czy moreli, niż batona czy ciastko. Pewnie też zależy, jakie te owoce, suszone czy wędzone, dosładzane (bo też takie są), czy nie, siarkowane czy nie. Staram się kupować najprostsze, w sensie nieprzetworzone.

Nowy postNapisane: N, 2 czerwca 2019, 18:37 
Wyga
Wyga

mkon napisał(a):
2016 - 2:34, 73kg
2018 - 2:34, 72kg
2019 - 2:30, 69kg
trzeba więcej dowodów? #cukierdetox rządzi!

W Twoim przypadku raczej spora redukcja wagi zrobiła robote, nie tyle co "zły cukier" :hejhej:
Dzięki instagramowi poznałem kilka przypadków z elity (np. bracia Robertson i ich koledzy Kenijczycy) co biegają 10km po 29 min, M po 2:15 itp. wyniki a jadą na cukrze że aż zęby bolą. Słoik dżemu, herbatka z 5 łyżeczkami cukru itp. Cukier to paliwo z szybkim dostępem. Kenijczycy co walą po 200km/tyg. nie stronią od cukru, delikatnie mówiąc.

Nowy postNapisane: Wt, 11 czerwca 2019, 08:58 
Wyga
Wyga

grejpfrut86 napisał(a):
mkon napisał(a):
2016 - 2:34, 73kg
2018 - 2:34, 72kg
2019 - 2:30, 69kg
trzeba więcej dowodów? #cukierdetox rządzi!

W Twoim przypadku raczej spora redukcja wagi zrobiła robote, nie tyle co "zły cukier" :hejhej:
Dzięki instagramowi poznałem kilka przypadków z elity (np. bracia Robertson i ich koledzy Kenijczycy) co biegają 10km po 29 min, M po 2:15 itp. wyniki a jadą na cukrze że aż zęby bolą. Słoik dżemu, herbatka z 5 łyżeczkami cukru itp. Cukier to paliwo z szybkim dostępem. Kenijczycy co walą po 200km/tyg. nie stronią od cukru, delikatnie mówiąc.

dlatego u mnie #cukierdetox działa. I tylko proszę - nie traktuj tego personalnie - ale argumenty a kenijczycy... doprowadzają mnie do szału. Trenujemy też jak kenijczycy?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]