Buty do biegania Asfalt 5km

Machette
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2018, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,
Zaczynam przygodę z bieganiem, szukam z dobra amortyzacją butów. Te które mam to Mizuno Wave X10 w rozmiarze 44 (28,5 cm). Mierzyłem Adidas Energy Boost 44 2/3 (28,5) i są jakby ciasne po całości - ciasno wchodzą ( na szerokość), palce jakby od góry tez chaczą, z przodu pozostaje przestrzeń ok 7mm. W sklepie biegacza powiedzieli mi ze rozmiarowo są w porządku, ale jak są nie wygodne w sklepie to by ich nie kupili...
Z kolei Adidas supernova 45 1/3 o niebo lepiej - na długość 2-3mm dłuższe od starych mizuno, tylko pytanie czy nie za długie? Wchodzą ciasno na szerokość, ale z palcami jest już ok.
Mierzyłem też Mizuno Wave Rider 21 w rozmiarze 44 (28,5) wygoda ta sama co w starych mizuno, tylko pytanie czy jeśli chodzi o amortyzacje mogą się równać z Boostem?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do not overthink it. Na 5km, to wez po prostu te, ktore sa wygodne i tyle.
on29on
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:39
Życiówka na 10k: 38:15
Życiówka w maratonie: 2:59

Nieprzeczytany post

Kwestia też wagi :) Jak zaczynasz trenować to im więcej ważysz tym wskazana jest lepsza amortyzacja :) Im waga mniejsza i człowiek bardziej wybiegany można a nawet trzeba zmniejszać amortyzację na krótszych dystansach :)
Ja obecnie przy wybieganiach korzystam z tych butków: https://www.sport-shop.pl/buty-gel-puls ... 31808.html.
Oczywiście boost to boost ale Asics mnie nie zawódł do tej pory a to już 4 para asicsa :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ