Newton - prośba o opinię

esdopedoen
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 24 lis 2014, 16:40
Życiówka na 10k: 37:19
Życiówka w maratonie: 3:22:59
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Cześć,

Buty mi się rozpadają i szukam czegoś nowego. Biegam ze śródstopia raczej średnie dystanse (max 20km) i lubię lekkie obuwie.
Wcześniej miałem asics hypertri oraz asics noosafast.
Cześć z Was na pewno próbowało butów newtona. Możecie podzielić się Waszymi wrażeniami?

Dzięki za odpowiedź
....Życie zaczyna się w beztlenie....
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4918
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam Newton Fate. Wolalbym cos lzejszego, ale dobrze mi sie w nich biega.
Na poczatku musialem sie przyzwyczaic do tych wypustek w podeszwie, ale czuje je tylko jak chodze. W czasie biegania dziwne uczucie znika.
Buty Newtona sa drogie (bez super przeceny bym ich nie kupil), ale musze przyznac, ze sa bardzo dobrze wykonane.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Newton MV2, czyli "startówki", już wycofane z produkcji. Bardzo dziwne buty. Te niby amortyzatory pod przodostopiem raczej nie działają jak w reklamach, tylko są twarde i pozbawiają palce kontaktu z podłożem, przez co odczucia z biegu są bardzo słabe. Mnie po krótkim dystansie przebiegniętym w tych butach zaczynało boleć rozcięgno podeszwowe, mimo że biegałem już wcześniej w butach minimalistycznych. Nie wiem, może MV3 już poprawili pod tym względem.
esdopedoen
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 24 lis 2014, 16:40
Życiówka na 10k: 37:19
Życiówka w maratonie: 3:22:59
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Dzięki za opinie. Ja na pewno nie kupię tych butów za cenę deklarowaną, bo jest po prostu za wysoka.
Z modeli które przeglądałem chyba najbardziej pasuje mi model Distance. "Uruchomiłem" już moich ludzi w USA i jeśli znajdą się buty w znośnej cenie to zaryzykuję ;)
....Życie zaczyna się w beztlenie....
ODPOWIEDZ