Wybór zegarka

Runner122
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post


Witam potrzebuje pomocy z doborem zegarka biegowego.
Mój budżet to 1000 zł
Zależy mi na pomiarze tętna z paska
I bardzo fajnie jakby miał wbudowany odtwarzacz muzyki aby można było jej słuchać z słuchawek bluetooth.
Jestem biegaczem na 400-800m dlatego często wykonuje szybkie odcinki wiec zegarek powinien łatwo mierzyć krótkie dystanse (w niektórych trzeba przytrzymać)
Oraz
Aby miał interwaly do zabaw biegowych
New Balance but biegowy
Jan123

Nieprzeczytany post

Runner122 pisze:
Witam potrzebuje pomocy z doborem zegarka biegowego.
Mój budżet to 1000 zł
Zależy mi na pomiarze tętna z paska
I bardzo fajnie jakby miał wbudowany odtwarzacz muzyki aby można było jej słuchać z słuchawek bluetooth.
Jestem biegaczem na 400-800m dlatego często wykonuje szybkie odcinki wiec zegarek powinien łatwo mierzyć krótkie dystanse (w niektórych trzeba przytrzymać)
Oraz
Aby miał interwaly do zabaw biegowych
Garmin Fenix 5 plus
Runner122
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

niestety wykracza poza moj budzet
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy trenując pod 400/800 metrów w ogóle potrzebujesz zegarka z gps? Zasadnicza część treningu chyba i tak jest na bieżni, więc tutaj właściwie wystarczy stoper z międzyczasami. Jak potrzebujesz czegoś w teren na wolne rozbiegania to powinien starczyć najprostszy zegarek z gps, nawet starszej generacji - wadą tego rozwiązania jest to, że producenci, a przynajmniej Garmin, w najtańszych zegarkach mocno ograniczają funkcje i zapomnij o jakichś wymyślniejszych treningach zapisanych w zegarku. Co do muzyki - zbędny bajer. Pewnie teraz wydaje ci się, że tego potrzebujesz, ale z czasem pewnie uznasz, że to funkcja bez której można żyć. Sam początkowo słuchałem (co prawda z telefonu), ale dość szybko okazywało się, że słuchawki są jakieś kapryśne, a to rozładowują się szybciej, a to połączenie bluetooth się zrywa w trakcie treningu, a to połączenie jest, ale nagle ginie dźwięk, a plik dalej się odtwarza (przetestowane na kilku modelach słuchawek bezprzewodowych, kilka telefonów, kilka aplikacji, no po prostu magia - dźwięk nagle znika). Parę razy pobiegłem bez i teraz nie bardzo sobie wyobrażam bieganie z muzyką/książką. Po prostu lepiej mi się biegnie jak nie jestem całkiem odcięty od świata zewnętrznego.

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem to zdanie:
Zależy mi na pomiarze tętna z paska
Na pierwszy rzut oka masz na myśli pas na klatkę piersiową - to jest zazwyczaj opcja podstawowa zegarków z pomiarem tętna. Ale skoro podkreślasz, że zależy ci na tym, to może jednak chodzi o pomiar optyczny z zegarka? Jeśli tak, to poczytaj recenzje, bo większość jest zgodna - pomiar podczas spokojnego biegania ok, podczas intensywnych odcinków, gdzie jest częsta zmiana intensywności - nie. A jak trenujesz pod 400/800 m, to moim zdaniem taki pomiar będzie obarczony zbyt dużym błędem i będziesz się raczej denerwował.

Ale jak koniecznie chcesz czegoś z muzyką poniżej 1000 zł to jakiś TomTom Cardio Music lub zegarek Xiaomi Amazifit 2 (nie wiem czy jest specjalna wersja Music czy to podstawowa funkcjonalność zegarka). Na forum są odpowiednie tematy, gdzie użytkownicy zegarka się wypowiadają, więc może coś ci podpowiedzą. Poczytaj recenzje, poczytaj opinie użytkowników, może któryś z nich będzie ci pasował.
Runner122
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziekuje za odpowiedz.
Zegarek z gps jest raczej bardzo potrzebny na kadrach gdzie nie mamy wyznaczonych szlakow, i pomiar tempa na kazdy dany kilometr rowniez jest bardzo przydatny.
Z zdaniem o pomiarze z pasku, mialem na mysli ze pomiar ma byc z klatki, nie z nadgarstka, ze wzgledu na dokladnosc.
moze masz racje, muzyka jest zbedna. Zalezy mi na gps + opcjach z miedzyczasami na stadion, moglbys moze podac konkretny model jakiegos garmina - jesli znasz oczywiscie - tak zeby nie byl okrojony a cena z wliczonym paskiem nie przekraczala 1000?
Runner122
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2018, 18:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zdecydowanie fajnie jak bedzie mial mozliwosc odpalenia stopera bez wlaczania gpsa, bo wiem ze duzo zegarkow jest pozbawione tak prostej funkcji
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to moim zdaniem Garmin w tej półce cenowej ssie, delikatnie mówiąc. Dopiero chyba 235 ma interwały/programowalne treningi i profile sportowe, ale on ma optyczny czujnik tętna i musiałbyś dokupić pas na klatę oddzielnie i przy nowym komplecie raczej nie zmieścisz się w 1000 zł.

Poleciłbym Forerunnera 630, ale teraz już raczej tylko używane na aukcjach lub fartem znalezione ostatnie sztuki (i tak ktoś może zaśpiewać cenę katalogową z początku produkcji ~2000 zł, co jest kosmosem). Jak znajdziesz okazję Forerunnera 630 + pasek HRM Run po okazyjnej cenie (ok. 1000 zł, rozważyłbym ten zegarek nawet jakby cena nowego sięgała 1100 zł, więcej nie ma sensu płacić) warto rozważyć, nawet używkę (powinna być tańsza, ale to już musisz uwzględnić stan zegarka i jednak zawsze istnieje jakieś ryzyko, że dostaniesz nie do końca sprawny zegarek; jak jest paragon i jeszcze gwarancję nie powinno być problemu z naprawą/wymianą, ale też musisz się upewnić przed zakupem).

Co do funkcji. 630 ma profile treningowe, gdzie możesz wybrać bieg w pomieszczeniu (bez gps) lub stworzyć własny profil i wtedy też możesz wyłączyć gps. Można tworzyć treningi interwałowe z poziomu zegarka (proste) lub skomplikowane treningi z poziomu aplikacji (mobilna i webowa) Garmin Connect i później przesłać je do zegarka. Międzyczasy łapiesz jednorazowym naciśnięciem przycisku okrążenia, nie trzeba niczego przytrzymywać/dociskać. Niektórzy za wadę uznają ekran dotykowy, ja nie narzekam, chociaż rewelacji nie ma. Ważne, że jest czytelnie i na ręce (to ważne, po zdjęciu z ręki trudniej obsługiwać ekran dotykowy :bum:) dobrze się obsługuje. U mnie po prawie 1,5 roku użytkowania zegarek ładuję zazwyczaj raz w tygodniu (poziom baterii waha się wtedy od ~10% do nawet 30%, dużo zależy od intensywności tygodnia i co planuję robić dnia następnego), przy moim używaniu jest to najczęściej 6-8 godzin treningowych z włączonym gps, po każdym treningu robię też synchronizację przez bluetooth lub wi-fi (jakoś częściej wybieram to pierwsze). Poza tym zegarek noszę na co dzień, ale nie używam jako smartwatcha, chociaż ma takie funkcje jak wyświetlanie powiadomień z telefonu, smsy, maile itp. Można też z poziomu zegarka sterować muzyką, ale tylko pod warunkiem, że muzyka leci ze sparowanego telefonu. Ten zegarek sam w sobie nie odtwarza muzyki.

Rozważyłbym jeszcze Garmina FR 25, ale jak czytam specyfikację, to w funkcjach nie widzę interwałów i nie wiem czy da się wyłączyć GPS podczas treningu (czyli używać jako zwykłego stopera z międzyczasami). Jak pisałem wcześniej, jest to wynik polityki Garmina - tańsze zegarki niestety są okrojone z bardzo przydatnych funkcji.

Jakby trafiła się okazja, to warto też rozważyć 735XT, podobne funkcje jak 630, ale dochodzi pomiar tętna z nadgarstka (można też z paskiem), pływanie (z odpowiednim czujnikiem). Albo nawet 910XT (ale ten będzie duży), ale tutaj to już raczej tylko używane.

Mówiąc szczerze, to w tej cenie o wiele rozsądniej wygląda według mnie oferta Polara. Wydaje się, że Polar M430 (tętno z nadgarstka, ale powinno dać się połączyć też pas na klatę) powinien cię zainteresować (piszę na podstawie lektury odpowiedniego tematu na forum, nie na podstawie własnych doświadczeń), ale w takim razie radzę przejrzeć dedykowany temat i w razie wątpliwości tam zadać pytania do użytkowników tego zegarka.
ODPOWIEDZ