Ćwiczenie w domu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
infernal pisze:(...)skąd Ci ludzie mają czerpać wiedzę?
teaching without a teacher
Zacznij oglądać filmy z najlepszymi technikami na świecie. Codziennie. Po godzinie, albo dwa razy dziennie po pół godziny. Albo rób sobie serie - 5 filmów na 3 minutowych przerwach w slow motion. Kombinuj. Celem jest uchwycenie ruchu, wdrukowanie go w głowę. ....
Ćwiczenie w postaci wykonywanie treningu funkcjonalnego(4) to jest jakaś wskazówka również. Nie uważasz? Jest to jakiś sposób na usprawnienie ruchu, pomoc. Więc chyba jakieś przykłady istnieją.
Co do obserwacji, uczenia się samodzielnego. To jest jakaś informacja, rada. Dziękuje. Tylko czy taki początkujący jak ja, obserwując ruchy najlepszych, włączaj sobie Bekele czy Kipchoge i starając się ich naśladować, nie zrobię sobie krzywdy? Bo nie trudno zauważyć że ich ruch jest znacznie inny aniżeli mój czy wielu innych. Nie mówię tutaj o jakiś dokładniejszej analizie bo takiej nawet nie wykonam. Kwestia detali tym bardziej, bo tutaj faktycznie 100 czy 1000 godzin może zrobić dopiero różnice że coś, zaledwie coś bym wiedział.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12424
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

infernal pisze:Tylko czy taki początkujący jak ja, obserwując ruchy najlepszych, włączaj sobie Bekele czy Kipchoge i starając się ich naśladować, nie zrobię sobie krzywdy?
Jak wszędzie, tak i tu obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.
Czucie ruchu jest podstawową umiejętnością, którą się rozwija. Najlepszym do tego narzędziem jest improwizacja. Wskazówki służą do improwizowania. Czucie pozwala zmienić ruch, kształtować go. Czucia nie trenuje się w seriach, a jeśli nawet tak się zdarzy, że dopiero po którejś serii coś poczujesz, to i tak bardziej zależy to od stopnia zmotywowania niż od tej serii.
ODPOWIEDZ