Teraz jest Śr, 22 sierpnia 2018, 07:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Ćwiczenia wzmacniające podczas ITBS
Nowy postNapisane: Wt, 15 maja 2018, 21:15 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Cześć.
Od jakiegoś czasu zmagam się z ITBS. Jak powszechnie wiadomo, zaleca się wtedy wykonywanie ćwiczeń wzmacniających. Ja wykonywałem te znajdujące się na blogu Bartka Olszewskiego - http://warszawskibiegacz.pl/itbs-najlep ... acniajace/
Mam pewien problem z tymi ćwiczeniami - czy to normalne, że są takie lekkie? 10 - 15 powtórzeń, jak Bartek zaleca na blogu, to nie jest żaden problem (robiłem po około 30 powtórzeń na jedną nogę - kończyłem raczej z obawy o to, aby "nie przesadzić" niż ze zmęczenia). Staram się je robić powoli i dokładnie, ale może jednak robię to źle?

Kolejne pytanie, to czy z takimi ćwiczeniami da się przesadzić? Fizjoterapeuta zalecił mi robić takie ćwiczenia co 2 dni + codzienne rolowanie/rozciąganie. Trochę zdemotywowany brakiem jakiejkolwiek poprawy przez 3tyg, przestałem robić cokolwiek - i dopiero wtedy poczułem, że zaczyna się poprawiać. Czy to możliwe, że przesadziłem z leczeniem?

Pozdrawiam
Piotrek

Tytuł: Re: Ćwiczenia wzmacniające podczas ITBS
Nowy postNapisane: Wt, 15 maja 2018, 21:40 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ćwiczenia takie łatwe a złapałeś ITBS. Ćwiczenie 4 i 7 też tak leciutko Ci wchodzą?

Nowy postNapisane: Wt, 15 maja 2018, 22:03 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Rzeczywiście, chyba trochę wyolbrzymiłem tą lekkość :)
Mała poprawka, zamiast 4 robiłem coś takiego https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/cwicz ... ss-BBtSTTJ
Oczywiście nr 7 i te wyżej są najtrudniejsze (7 trudniejsze), tu rzeczywiście było czuć, że coś się robi, ale nie określił bym tego jako coś bardzo wymagającego. Pozostałe ćwiczenia - lekkie. Może moje odczucia wynikają z trochę innego doświadczenia z ćwiczeniami siłowymi. Przed kontuzją, jako trening uzupełniający, robiłem przysiady z dość dużymi jak dla mnie obciążeniami (3 serie max 6 - 8 powtórzeń) + wykroki ze średnim obciążeniem + jakieś ćwiczenia na maszynach. Może mam złe wyobrażenie, jaka powinna być intensywność takiego treningu i dlatego wydaje się zbyt lekki (w porównaniu z tym co robiłem wcześniej).
O ile ćwiczenia 4 i 7 włączyłbym do takiego treningu jako uzupełnienie - o tyle reszta wydaje się stratą czasu.

Nowy postNapisane: Cz, 31 maja 2018, 23:38 
Stary Wyga
Stary Wyga

Zwróć uwagę na napięcie mięśni pośladkowych. Warto wzmocnić ten największy, pośladkowy wielki.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]