Buty do biegania do 10 km, szybszego, w rozmiarze 48

Darco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2012, 17:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

Chciałem sobie ostatnio kupić drugie buty do biegania. Mam teraz jedne, Kalenji Long Distance, w których biegałem dłuższe dystansy przygotowywując się do maratonów. Widząc ostatnio Kalenji Fast Run (czy coś takiego) postanowiłem sobie kupić coś na krótsze dystanse (szczególnie że jeden buty będę trzymał w domu a drugie w pracy). Do tego skusiłem się wizją szybszego biegania bo chciałem trochę przyspieszyć na krótszych odcinkach.

Niestety maksymalny rozmiar to 47. Jako że na codzień noszę 48, to są trochę przymałe.

Czy ktoś ma radę gdzie kupić buty w takim rozmiarze?
Mowa o prędkościach 12 km/h+, dystansy do 10km i bieganie po asfalcie.

Pozdro,
Darco
New Balance but biegowy
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale nie trzeba specjalnych butów żeby biegać +12km/h na dystansie 10 km. Nie wiem, może przy prędkościach +18 km/h można rozróżniać między butami na dystans 10km i np. takimi do maratonu, ale żeby na 10 biegać +12km/h wystarczy trochę więcej trenować w tych, które masz...
Darco
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2012, 17:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dlatego napisałem 12+. Na razie biegam 10km z prędkością 12km/h, ale będę starał się przyspieszać. Nie znam się na butach ale jak zobaczyłem że jest rozróżnienie na long distance i fast speed to założyłem że jednak bywają buty nastawione na konkretne treningi. I teraz szukam takich na krótsze, szybsze dystanse. Jeśli się mylę, i nie ma znaczenia co wezmę, to przepraszam za zakładanie tematu - jestem laikiem w sprawie obuwia sportowego.

Do tego jak zaznaczyłem - i tak muszę kupić drugą parę. Nawet jeśli kupię drugi raz te same Kalenji Long Distance. Więc poprosiłem o poradę czy warto wziąć jakieś inne, patrząc na to do czego ich potrzebuję i na rozmiar którego szukam.
ODPOWIEDZ