45. BMW Berlin Marathon 2018

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Majobiega pisze:Cześć! Również biegnę w Berlinie :) Ktoś poleci jakieś sprawdzone miejsce na nocleg?
Hotele blisko startu/mety pewnie beda drogie. Ja planuje podobnie jak w Chiacgo, wynajac samochod i hotel gdzies dalej.
Majobiega pisze:A drugie pytanie, czy trzeba przedstawić jakieś papiery od lekarza dot. stanu naszego zdrowia? :)
Nic tam nie jest napisane, wiec nie trzeba. https://www.bmw-berlin-marathon.com/en/ ... ation.html
New Balance but biegowy
kantalarski
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 08 lip 2015, 11:02
Życiówka na 10k: 1:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po drugiej stronie dworca a wiec blisko startu/mety jest Ibis który miał w zeszłym roku przyzwoite ceny.
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sghjwo pisze:Ja planuje podobnie jak w Chiacgo, wynajac samochod i hotel gdzies dalej.
Nie radzę. W Berlinie jest bardzo marnie z parkowaniem, a w okolicy startu/mety całkowita katastrofa. Jest za to bardzo dobra komunikacja S- i U-Bahn. Ja zwykle mieszkam w hotelu Central Tegel i na start jadę jedna linią metra ok. 25 minut. Na lotnisko z jedną przesiadką też z pół godziny. Okolica może mało atrakcyjna, ale hotel przyzwoity a śniadanie wliczone w cenę jeszcze bardziej przyzwoite. Stacja metra dosłownie przy hotelu i dojechać można wszędzie. Cena 70 euro jak na Berlin do przyjęcia, chyba że chcesz mieszkać w hostelu.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Biegłem w Berlinie juz 3x. Zawsze życiówka, super organizacja, super trasa. Ale to było ostatni raz 2010.

Od czasów losowań i orbitalnych cen, tam juz nie biegam.

Ale... w tym roku mam bezpłatne zaproszenie... i sie zastanawiam....
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma co się zastanawiać, trzeba zapier... :bum:
Ja już byłem 16 razy i odkąd mam gwarantowany udział, to sobie nie wyobrażam roku bez Berlina. Ale ja wyniki w Berlinie mam raczej nienadzwyczajne. Za pierwszym razem zaplanowałem sobie strategię (jeszcze na starej trasie w 2000 roku), tam gdzie miało być lekko pod górę to wolniej, tam gdzie płasko to szybciej. A potem mi się popierniczyło i pod górkę (fakt, że prawie niedostrzegalną) dałem czadu, a potem już nie było z czego przyspieszać. No i wynik gorszy o 5 minut od życiówki sprzed kilku miesięcy. Następnym razem poleciałem w jakichś niezbyt udanych butach czołowej firmy :wrrwrr: (miałem przez nie cały sezon spieprzony, wyniki w startach na 10 km były gorsze co najmniej o 1 minutę). Potem zacząłem się ścigać w sobotę na rolkach i maraton w niedziele biegałem "na zaliczenie". Po 10 latach dałem sobie spokój i już tylko biegałem, ale bez jakichś fajerwerków. W zeszłym roku po świetnym przygotowaniu była nagła zmiana pogody z soboty na niedzielę, na starcie drobny deszczyk, ciepło i wilgotność 99%. Pot się lał ze mnie już na rozgrzewce a do tego było ślisko i znów masakra. Zwykle lepsze wyniki mam we Frankfurcie, ale Berlina nie odpuszczę bo to fantastyczna impreza :hej:
NatRun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2018, 13:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tez biegne w Berlinie;) pozdrawiam
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:
Sghjwo pisze:Ja planuje podobnie jak w Chiacgo, wynajac samochod i hotel gdzies dalej.
Nie radzę. W Berlinie jest bardzo marnie z parkowaniem, a w okolicy startu/mety całkowita katastrofa. Jest za to bardzo dobra komunikacja S- i U-Bahn.
Samochodem na start to raczej byloby ciezko. Plan jat taki zeby dojechac do S-Bana, zostawic samochod na parkingu i dalej kolejka. Tak czy inaczej, musze sie dostac z/do lotniska we Frankfurcie lub Monachium, wiec samochod jest dobra opcja. Szans ze otworza nowe lotnisko w Berlinie chyba juz duzych nie ma ;(
PawelS pisze: Ja zwykle mieszkam w hotelu Central Tegel i na start jadę jedna linią metra ok. 25minut. Okolica może mało atrakcyjna, ale hotel przyzwoity a śniadanie wliczone w cenę jeszcze bardziej przyzwoite. Stacja metra dosłownie przy hotelu i dojechać można wszędzie. Cena 70 euro jak na Berlin do przyjęcia, chyba że chcesz mieszkać w hostelu.
Wyglada na bardzo dobra opcje, trzebaby zaczac planowac i zabookowac chociaz hotel :). 20-tygodniowy plan biegowy wlasnie sie zaczyna :hahaha:
lewanoga
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2018, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Warto dobrze sobie zorganizować wyjazd by móc się skupić na celu a nie na dojeździe. Osobiście na początku nieźle się przejechałam biorąc pierwszy lepszy transport lub którykolwiek hotel :hej:
Jeśli to czyiś pierwszy raz w mieście to warto sobie obczaić jakieś przewodniki, np. taki http://tourist-information-berlin.com szczególnie w przypadku dojazdu (znalazłam coś takiego http://tourist-information-berlin.com/uber-berlin/) lub zwiedzania (http://tourist-information-berlin.com/s ... digkeiten/) jeśli komuś się nie spieszy do domu :bleble:
Mam nadzieję że przyda się komuś takie info :)
mlabedz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 09:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Wybieram sie na maraton. Jade z Krakowa samochodem. Wyjazd w piatek powrót w niedziele po maratonie.
Mam 3 miejsca w samochodzie.

Jezeli ktos chcialbym dolączyc, prosze o info.

Pozdrawiam,
Maciek
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Jak sie mozna blo spodziewac ceny hoteli podskoczyly znacznie w terminie maratonu.
A I wybor coraz mniejszy ;(.
Ja zarazerwowalem Ibis hotel 3 noce = 300EUR
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Polecam airbnb ;) Ja właśnie zarezerwowałem mieszkanie za 550zł od soboty do poniedziałku ;)
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hotel to miałem zarezerwowany na jesieni, jak tylko się zarejestrowałem. Z rezerwacją przelotu (sorry, wygodny jestem i ani pociąg, ani samochód mnie nie rajcuje :oczko: ) czekałem aż do dziś, bo liczyłem, że może LOT opamięta się z cenami. Air Berlin niestety padł, więc wybór jest mały :echech: Ostatecznie w tamtą stronę jednak lecę przez Wiedeń, a z powrotem przez Frankfurt, bo cena w lufie jest niższa o dobrze ponad trzy stówy :orany: . Poza tym już przerabiałem spóźnienia i odwołania rejsów w LOT, więc wolę nie ryzykować. Teraz już tylko trzeba trenować, do czego pogoda ostatnio nie nastraja :ojnie:
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Zaczęli wysyła start card'y ;)
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

Do mnie tez przyszedl listonosz. Jeszcze tylko bilet na samolot i gotowe.
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

https://weather.com/weather/tenday/l/GMXX0007:1:GM

Zapowiada sie maly deszczyk rano. Ja w zasadzie niemialbym nic przeciwko malej mzawce (tylko nie za zimnej) po calej trasie. Mam juz dosc biegania w 30 stopniach.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2018, 09:03 przez Sghjwo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ