kkkrzysiek - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z punktu widzenia nastawienia na wyniki to te 2 tygodnie były jednym wielkim błędem, ale raz się żyje, nie biegam dla pieniędzy, więc czasami można sobie na takie coś pozwolić. Obiektywnie czas w połówce też mnie nie satysfakcjonuje, ale to głównie problem wyniku w Gdyni. Może jednak zrezygnuję z majowego półmaratonu, muszę to jeszcze przemyśleć.
New Balance but biegowy
sebastian899

Nieprzeczytany post

Twoim priorytetem na ten sezon jest wyłącznie HM, czy też masz jakieś cele odnośnie 10km , jak tak to w jaki czas celujesz ? . Jakbyś mógł mi jeszcze powiedzieć Twój rekord z 10 z atestem, bo widziałem że schodziłeś już poniżej 36 na trasach nie atestowanych ale takie trasy często mają nawet po 9.500, więc czasem wynik może bardzo okłamywać ,z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam .
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tu jest problem. Oficjalnie z atestu to rok temu, 38:03. I o ile atest był, to trasa chyba nie do końca po ateście poprowadzona, bo było sporo więcej niż 10 km (rozmawiałem z kilkoma osobami i każdy mówił o 350-400 m więcej*). Już nie ważne czy 100, 200 czy 300 m, ale tam nie zagrało wykonanie. Wiem, że w styczniowa trasa atestu nie miała, ale wiem też, że była bardzo dokładnie pomierzona. Komu wierzyć? Trasie z atestem, ale z dziwną przypadłością, czy trasie bez atestu?

Chyba też jestem chimeryczny, potrafię czasami pobiec bardzo mocno, wydawałoby się, że ponad stan, ale potrafię też poddać bieg (biec na 85-90%, nie na 100%).
Co do celów. Długofalowo bardziej zależy mi na 10 km, ale chcę w miarę równomiernie poprawić się w połówce, stąd startem docelowym był półmaraton. Nie wiem jak teraz to rozegrać. Gdyby w Białymstoku był półmaraton i dycha, brałbym dychę na bank, a tak nie wiem znowu połówka, czy jednak piątka. Decyzję podejmę pewnie w ostatniej chwili, choć trening będzie to raczej coś z pogranicza 3/4 fazy planu Danielsa do dychy. Wielką niewiadomą jest jesień, ale chyba jednak skupię się na dyszce we wrześniu i z tego spróbuję się wydłużyć do półmaratonu w drugiej połowie października. Przy czym widzę, że do połówki po prostu potrzebuję dużo więcej kilometrów niż 60-65/tydzień. Chyba taka już moja uroda. Albo trenuję głupio. Może potrzeba, żeby ktoś spojrzał na moje bieganie z boku, czasami przyhamował, innym razem mocniej pogonił do roboty.


*co ciekawe, wszyscy wskazywali też potencjalnego winnego (odcinek trasy, nie osobę), gdzie biegliśmy po ramionach trójkąta, zamiast po jego podstawie; po fakcie "zmierzyłem" trasę na map my run (wiem, że nie jest to idealne narzędzie) i trasa biegu wychodziła właśnie ok. 10,35 km, trasa "skrócona", 10 z małym haczkiem; w tym roku szykuje się powtórka, więc się przekonam czy trasa ulegnie zmianie
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Serio tylko tyle osób w Mońkach? Czyżby wszyscy Orlen/Poznań/Łomża? W Łomży na dychę ponad 100 osób, a to pierwsza edycja.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak to wygląda. Ale się nie martwię jakoś szczególnie, na moim lub odrobinę wyższym poziomie powinno być kilku zawodników, więc i walka o miejsca 6-10 może być interesująca.

Zachęca płaska trasa, zniechęca duża liczba kółek. Za to przy wietrze te kółka mogą być zaletą, bo nie będzie kilku kilometrów ciągiem pod wiatr.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Powodzenia i pierwszej dziesiątki życzę :)
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

2,5 tygodnia do półmaratonu. Jak biegać, żeby nie zepsuć bardziej niż przed miesiącem?

Na razie plan na teraz wygląda tak:
Środa: wolne
Czwartek: 4-5x(1,6 km P/1' tr)
Piątek: BS
Sobota: BS

Niedziela: BD/BNP/60' M
Poniedziałek: BS
Wtorek: wolne
Środa: 2x(10' P/2' tr) + 2x(5' P/1' tr)
Czwartek: BS
Piątek: BS
Sobota: BS

Niedziela: 90' BS
Poniedziałek: BS
Wtorek: wolne
Środa: 3x(1,6 km P/2' tr)
Czwartek: BS
Piątek: BS/Rozruch
Sobota: Rozruch/wolne

Niedziela: Start

Wątpliwości mam dwie:
1. Co biegać w najbliższą niedzielę - po prostu bieg długi, BNP czy klasyczny trening Danielsa na 2 tygodnie przed półmaratonem, czyli godzinka w tabelkowym tempie M?
2. Czy ten akcent na następną środę, czy jednak jakaś inna forma, na przykład 20-25' P bez przerwy?

Jakieś pomysły z uzasadnieniem?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Krzysiek, wg mnie nie da się w nieskończoność podbijać formy, to znaczy - teoretycznie szczyt miałeś w Gdyni, poprawiłeś 2 tygodnie później w Warszawie a tydzień później Mońki. Jak już, to leciałbym możliwie najlżejszym wariantem. Czyli z tych trzech opcji niedzielnych - bieg długi, ale nie przesadnie (nawet może max 80'). Środa - powiem uczciwie, że nie wiem. Coś w okolicach progu, ale nie do zajechania. Pewnie te 2x10'+2x5' będzie ok.

Z drugiej strony, może być tak, że jak teraz odejmiesz obciążeń, to możesz trafić akurat na jebitny dołek w Białymstoku i będzie kiszka.
sebastian899

Nieprzeczytany post

Był taki plan zrobienia 3 BS z rzędu, czy zmodyfikowaleś trening ze względu na slabsze samopoczucie?
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Plan, ale wymyślony na poczekaniu (po 14 kwietnia). Akcent dwa tygodnie temu mi nie wyszedł zupełnie - widać zawody kosztowały mnie więcej sił niż początkowo myślałem, akcent w ostatnim tygodniu już się udał, dodatkowo było pracy pod wiatr i nie pękałem, więc dobrze wpłynęło na głowę. Piątek i sobota to treningi w upale (25 i 27 stopni, więc jak na wiosnę przygrzało dobrze i dość nagle) i zniosłem bardzo dobrze, choć to tylko spokojne bieganie.
Jan123

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Krzysiek, wg mnie nie da się w nieskończoność podbijać formy,
co się nie da wszystko się da, jak ma wolę to ma cel życia , tylko robi miliony błędów jak Albert Einstein.
Kiedyś mu wyjdzie ;-)
Trzymam kciuki
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W komentarzu, który zadałeś w innym wątku pytałeś o średnie tętno z półmaratonu w Warszawie. Sprawdziłem, było to 160 bpm.
Jan123

Nieprzeczytany post

kkkrzysiek pisze:W komentarzu, który zadałeś w innym wątku pytałeś o średnie tętno z półmaratonu w Warszawie. Sprawdziłem, było to 160 bpm.
daj linka do treningu
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sebastian899

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem za często startujesz w tych HM-ach i za często chcesz się sprawdzać , organizm potrzebuje 6 tygodni aby calkowicie się zregenerować się po przebiegniętym HM na 100%. Na pewno większą satysfakcję dało by Ci gdybyś zrobil 10 tygodniowy plan pod HM na 1.20 i mocno zblizyl się do tego wyniku lub złamał niż ciągle zakłucał tygodnie treningowe startami na nie pełnej świeżości i nieprzeprcowanymi solidnie ostatnimi 8-10 tygodniami przez ciagłe starty .
ODPOWIEDZ