Teraz jest Śr, 24 kwietnia 2019, 18:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: kkkrzysiek - komentarze
Nowy postNapisane: N, 31 marca 2019, 20:42 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Z punktu widzenia nastawienia na wyniki to te 2 tygodnie były jednym wielkim błędem, ale raz się żyje, nie biegam dla pieniędzy, więc czasami można sobie na takie coś pozwolić. Obiektywnie czas w połówce też mnie nie satysfakcjonuje, ale to głównie problem wyniku w Gdyni. Może jednak zrezygnuję z majowego półmaratonu, muszę to jeszcze przemyśleć.

Nowy postNapisane: Pn, 1 kwietnia 2019, 19:53 
Stary Wyga
Stary Wyga

Twoim priorytetem na ten sezon jest wyłącznie HM, czy też masz jakieś cele odnośnie 10km , jak tak to w jaki czas celujesz ? . Jakbyś mógł mi jeszcze powiedzieć Twój rekord z 10 z atestem, bo widziałem że schodziłeś już poniżej 36 na trasach nie atestowanych ale takie trasy często mają nawet po 9.500, więc czasem wynik może bardzo okłamywać ,z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam .

10 km - 36:49

Nowy postNapisane: Wt, 2 kwietnia 2019, 19:55 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tu jest problem. Oficjalnie z atestu to rok temu, 38:03. I o ile atest był, to trasa chyba nie do końca po ateście poprowadzona, bo było sporo więcej niż 10 km (rozmawiałem z kilkoma osobami i każdy mówił o 350-400 m więcej*). Już nie ważne czy 100, 200 czy 300 m, ale tam nie zagrało wykonanie. Wiem, że w styczniowa trasa atestu nie miała, ale wiem też, że była bardzo dokładnie pomierzona. Komu wierzyć? Trasie z atestem, ale z dziwną przypadłością, czy trasie bez atestu?

Chyba też jestem chimeryczny, potrafię czasami pobiec bardzo mocno, wydawałoby się, że ponad stan, ale potrafię też poddać bieg (biec na 85-90%, nie na 100%).
Co do celów. Długofalowo bardziej zależy mi na 10 km, ale chcę w miarę równomiernie poprawić się w połówce, stąd startem docelowym był półmaraton. Nie wiem jak teraz to rozegrać. Gdyby w Białymstoku był półmaraton i dycha, brałbym dychę na bank, a tak nie wiem znowu połówka, czy jednak piątka. Decyzję podejmę pewnie w ostatniej chwili, choć trening będzie to raczej coś z pogranicza 3/4 fazy planu Danielsa do dychy. Wielką niewiadomą jest jesień, ale chyba jednak skupię się na dyszce we wrześniu i z tego spróbuję się wydłużyć do półmaratonu w drugiej połowie października. Przy czym widzę, że do połówki po prostu potrzebuję dużo więcej kilometrów niż 60-65/tydzień. Chyba taka już moja uroda. Albo trenuję głupio. Może potrzeba, żeby ktoś spojrzał na moje bieganie z boku, czasami przyhamował, innym razem mocniej pogonił do roboty.

*co ciekawe, wszyscy wskazywali też potencjalnego winnego (odcinek trasy, nie osobę), gdzie biegliśmy po ramionach trójkąta, zamiast po jego podstawie; po fakcie "zmierzyłem" trasę na map my run (wiem, że nie jest to idealne narzędzie) i trasa biegu wychodziła właśnie ok. 10,35 km, trasa "skrócona", 10 z małym haczkiem; w tym roku szykuje się powtórka, więc się przekonam czy trasa ulegnie zmianie

Nowy postNapisane: So, 13 kwietnia 2019, 15:03 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Serio tylko tyle osób w Mońkach? Czyżby wszyscy Orlen/Poznań/Łomża? W Łomży na dychę ponad 100 osób, a to pierwsza edycja.

Nowy postNapisane: So, 13 kwietnia 2019, 15:31 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tak to wygląda. Ale się nie martwię jakoś szczególnie, na moim lub odrobinę wyższym poziomie powinno być kilku zawodników, więc i walka o miejsca 6-10 może być interesująca.

Zachęca płaska trasa, zniechęca duża liczba kółek. Za to przy wietrze te kółka mogą być zaletą, bo nie będzie kilku kilometrów ciągiem pod wiatr.

Nowy postNapisane: So, 13 kwietnia 2019, 16:29 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Powodzenia i pierwszej dziesiątki życzę :)

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43

Nowy postNapisane: Wt, 16 kwietnia 2019, 19:31 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

2,5 tygodnia do półmaratonu. Jak biegać, żeby nie zepsuć bardziej niż przed miesiącem?

Na razie plan na teraz wygląda tak:
Środa: wolne
Czwartek: 4-5x(1,6 km P/1' tr)
Piątek: BS
Sobota: BS

Niedziela: BD/BNP/60' M
Poniedziałek: BS
Wtorek: wolne
Środa: 2x(10' P/2' tr) + 2x(5' P/1' tr)
Czwartek: BS
Piątek: BS
Sobota: BS

Niedziela: 90' BS
Poniedziałek: BS
Wtorek: wolne
Środa: 3x(1,6 km P/2' tr)
Czwartek: BS
Piątek: BS/Rozruch
Sobota: Rozruch/wolne

Niedziela: Start

Wątpliwości mam dwie:
1. Co biegać w najbliższą niedzielę - po prostu bieg długi, BNP czy klasyczny trening Danielsa na 2 tygodnie przed półmaratonem, czyli godzinka w tabelkowym tempie M?
2. Czy ten akcent na następną środę, czy jednak jakaś inna forma, na przykład 20-25' P bez przerwy?

Jakieś pomysły z uzasadnieniem?

Nowy postNapisane: Wt, 16 kwietnia 2019, 22:44 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Krzysiek, wg mnie nie da się w nieskończoność podbijać formy, to znaczy - teoretycznie szczyt miałeś w Gdyni, poprawiłeś 2 tygodnie później w Warszawie a tydzień później Mońki. Jak już, to leciałbym możliwie najlżejszym wariantem. Czyli z tych trzech opcji niedzielnych - bieg długi, ale nie przesadnie (nawet może max 80'). Środa - powiem uczciwie, że nie wiem. Coś w okolicach progu, ale nie do zajechania. Pewnie te 2x10'+2x5' będzie ok.

Z drugiej strony, może być tak, że jak teraz odejmiesz obciążeń, to możesz trafić akurat na jebitny dołek w Białymstoku i będzie kiszka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]