Suunto Spartan Ultra

khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cześć,

Rozważam zakup Spartana. Jak w spartanie włącza się podświetlenie w trakcie treningu?
Spartan ma 3 przyciski. Górny to pauza, środkowy to zmiana widoków, dolny to lap ? W takim razie jaki przycisk odpowiada za podświetlenie tarczy? Dotyk na wyświetlaczu?
New Balance but biegowy
Nikonem
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 29 sty 2018, 04:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Nieprzeczytany post

khorne pisze:Jak w spartanie włącza się podświetlenie w trakcie treningu?
Cześć. Możesz podświetlić np. przez dotknięcie ekranu - instrukcja.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nikodem, wielkie dzięki za link ! Teraz jest wszystko jasne.
Ostatnie dwa pytania.
1. W recenzji zegarka na http://fellrnr.com było wspomniane, że o ile można ustawić konfigurowalne 5 parametrów na ekranie, o tyle nie można ustawiać samemu wyświetlanych parametrów dla 7parametrowego ekranu. Czy od tamtego czasu zmieniło się coś w tym aspekcie (jakis update który to odblokował) ?
2. Jak z dokładnością GPSa ? Patrząc na wykresy na fellrnr wygląda to znacznie gorzej niż w ambicie3, którego posiadam. Updaty poprawiły to?
Nikonem
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 29 sty 2018, 04:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Nieprzeczytany post

Cześć,
Widziałem Twoje pytania, ale ostatnio zegarek jest odstawiony. Mam przerwę w bieganiu. Ogólnie jednak jestem bardzo zadowolony z niego. Jak się przeczyta tematy na forum widać, że wypuścicili go z perspektywą poprawek, które wykonano. Z nawigacji korzystałem kilka razy na zasadzie nawigowania do punktu wyjściowego, było ok. Z tego co kojarzę dawało się ustawić trening na 7 pól. Inna sprawa na ile to jest widoczne podczas ruchu? Wibracja jest wygodna, świetnie się sprawdza podczas interwałów, nie trzeba patrzeć na ekran czy nasłuchiwać sygnału. Pas HR równiez działa bez zastrzeżeń, bateria w zegarku wystarcza na kilka dni, aplikacja na smatrfona działa bez zarzutu.
Nie poznałem w praktyce sprzętu innych firm, to mój pierwszy zegarek biegowy. Ten mój kosztował 2 000 zł. (Suunto Spartan Ultra All Black Tittanium).
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Trochę odkopuję, bo jakoś przeoczyłem Wasze odpowiedzi a pojawił się kolejny "problem" :)
Nikonem pisze:W aplikacji w telefonie można przeglądać trening bez dostępu do netu, nie można tylko zobaczyć filmu (jest niedostępny). Chyba, że wciąłem się w temat i coś nie skumałem, no to sorry :lalala:
Przeglądać tak, można. Ale mnie chodziło o synchronizację (zrzucenie treningu) z zegarka do apki w telefonie.
cichy70 pisze:nie, movescount a apka, to kompletnie dwie niezależne rzeczy od siebie.
powinno Ci synchronizować bez neta, ale pozwól że jutro to sprawdzę,
I jak tam, sprawdziłeś. Bo ja wciąż gdy synchronizuję z apką z telefonem to mam włączony net.

Natomiast "problem" pojawił się taki:
do niedawna, w trakcie trwania aktywności aby sprawdzić, która jest godzina, można było lekko tapnąć w dolnej części ekranu. Od jakiegoś czasu, nie wiem, chyba po jakiejś aktualizacji oprogramowania ta funkcjonalność u mnie nie działa. Zegarek to Spartan Sport. Czy ktoś mógłby sprawdzić w swoim Spartan Sporcie :niewiem:
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Natomiast "problem" pojawił się taki:
do niedawna, w trakcie trwania aktywności aby sprawdzić, która jest godzina, można było lekko tapnąć w dolnej części ekranu. Od jakiegoś czasu, nie wiem, chyba po jakiejś aktualizacji oprogramowania ta funkcjonalność u mnie nie działa. Zegarek to Spartan Sport. Czy ktoś mógłby sprawdzić w swoim Spartan Sporcie :niewiem:
Post Napisane: N, 20 stycznia 2019, 19:53
Przytrzymaj trochę dłużej dolny przycisk i będziesz miał ekran z godziną.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:Przytrzymaj trochę dłużej dolny przycisk i będziesz miał ekran z godziną.
Dziękuję. Działa :)
dymas
Wyga
Wyga
Posty: 146
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zza krzaka

Nieprzeczytany post

Hej

Mam pytanie odnośnie Suunto spartan spory wrist Hr:

1) czy można zablokować ekran dotykowy i korzystać tylko z przycisków
2) czy w tych modelach można szybko wymieniać pasku jak np w Fenix 5
3) czy można samemu - przyciskiem - zrobić sobie "lap"

Pozdrawiam
Dymas
"Jeżeli nie potrafisz czegoś zrobić siłą, to znaczy że przyłożyłeś jej za mało"
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie Suunto spartan spory wrist Hr:

1) czy można zablokować ekran dotykowy i korzystać tylko z przycisków
2) czy w tych modelach można szybko wymieniać pasku jak np w Fenix 5
3) czy można samemu - przyciskiem - zrobić sobie "lap"

Pozdrawiam
Dymas
1. Tak - ale tylko w czasie treningu.
2. NIe - dopiero w wersji Baro tak można zrobić
3. Tak
Hrehor
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 17 lip 2014, 19:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
Auto Lap i "Ręcznie"
Takie pytanko.
Czy w nowej szalonej apce, można zobaczyć "lapy" strzelone z palca ?
Aplikacja pokazuje tylko 1 2 5km i "Ręcznie" klikanie w auto lap zmienia dane i widać czasy, opcja ręcznie u mnie znika po kliknięciu ??!!
konop90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:12

Nieprzeczytany post

Chciałbym kupić sobie Suunto Spartan Sport wirst HR jednak nigdzie nie mogę go dorwać w swojej okolicy żeby przymierzyć itp. W zamian udało mi się dorwać wersję Trainer i jest jak najbardziej ok, niby przeszkadza brak ekranu dotykowego jednak nie jest to tragedia.
Dlatego chciałbym się poradzić osób, które mają jeden bądź drugi zegarek czy warto dopłacać do ekranu dotykowego i GPS z glonass? Głównie będę go używał do biegania oraz na rowerze w rejestrowaniu tras jak i lekkiej nawigacji. Zależy mi też na możliwości ustawiania własnych treningów (z tego co się orientowałem to oba mają takie opcje). I oczywiście pomiar tętna w nadgarstku ze względu na dodatkowe ćwiczenia.

Wysłane z mojego Mi A1 .
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1312
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem największą różnicą trainera do innych spartanów i 9, jest wielkość ekranu. Jak masz dobry wzrok i wielkość ci wystarcza to ja bym nie przepłacał. Zaoszczędzone pieniądze zainwestuj lepiej w stryda.
Miałem przez chwilę dziewiątkę baro i oddałem z powrotem do sklepu, bo doszedłem do wniosku że nie warto, żona ma trainera.
Trainer ma beznadziejne tętno z nadgarstka, zwłaszcza na początku. Pas moim zdaniem jest konieczny jak się poważnie myśli o bieganiu na tętno. GPS w sumie nie pamiętam, mam wyłączony. Dane ze stryda mi wystarczają.

Aaaa i zapomnij o ustawianiu własnych treningów, w serii Ambit jeszcze się dało, w spartanach i 9, można powiedzieć że się nie da.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
konop90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:12

Nieprzeczytany post

Jeszcze wzrok mam dobry więc pewnie coś będę widział. A martwi mnie ten brak możliwości ustawiania własnych treningów . Rozumiem, że nie da się tego zrobić nawet przez aplikację już nie wspominając bezpośrednio z zegarka?
Czyżby pod tym względem lepiej wypadał Garmin gdyż tam w aplikacji można tworzyć własne plany i przesyłać.

Wysłane z mojego Mi A1 .
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

konop90 pisze: Dlatego chciałbym się poradzić osób, które mają jeden bądź drugi zegarek czy warto dopłacać do ekranu dotykowego i GPS z glonass?
Subiektywnie nie warto. Ja glonassa nawet nie używam, a dotyk uważam za zbędną rzecz.
konop90 pisze:Rozumiem, że nie da się tego zrobić nawet przez aplikację już nie wspominając bezpośrednio z zegarka?
Możesz z poziomu zegarka ustawiać interwały. Nic bardziej skomplikowanego (tutaj Garmin niszczy Suunto)
konop90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2016, 11:12

Nieprzeczytany post

khorne pisze: Subiektywnie nie warto. Ja glonassa nawet nie używam, a dotyk uważam za zbędną rzecz.
Rozumiem że jedyne na co wpływa glonass to szybkość łapania GPS czy również mocno zwiększa dokładność?
khorne pisze: Możesz z poziomu zegarka ustawiać interwały. Nic bardziej skomplikowanego (tutaj Garmin niszczy Suunto)
Czyli podstawowe interwały? Brak jakichkolwiek opcji typu 4rundy bieg z różnym tempem potem przejście na wybieganie i znowu jakieś rundy?

To w takim razie co warto wziąć pod uwagę jeśli miałby być to na przykład Garmin? Rozglądałem się za 735xt oraz używanym 935xt bądź w promocji Fenix 3 ale wycofują go z produkcji i ciężko dostać w cenie suunto Spartan sport.

Wysłane z mojego Mi A1 .
ODPOWIEDZ