Teraz jest Cz, 22 sierpnia 2019, 22:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Kozieradka
Nowy postNapisane: Cz, 19 maja 2016, 18:00 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Słyszeliście o kozieradce ,podobno jej stosowanie bardzo korzystnie wpływa na wydolnosc organizmu,czekam na opinie osob ktore stosuja ta przyprawe

Tytuł: Re: Kozieradka
Nowy postNapisane: Cz, 19 maja 2016, 19:11 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Kiedyś już o tym pisałem.

apaczo napisał(a):
apaczo napisał(a):
Dziś polecam wszystkim tani i skuteczny naturalny anabolik, który od dawna jest znany i wykorzystywany w tradycyjnej kuchni polskiej.
KOZIERADKA
Pod uwagę bierzemy jedynie nasiona tej rośliny, których zakup jest bezproblemowy. Koszt to 3 zł za 100 g :ble:
Składniki sterydowe kozieradki wykazują wpływ anaboliczny, dlatego są uznawane za naturalną alternatywę dla chemicznych sterydów anabolicznych. Pobudzają syntezę białek i retencję azotu jak również liczbę hemoglobiny we krwi.

Na allegro mamy do wyboru pełne nasiona i mielone, które wybrać?

Ja oczywiście polecam ekstrakt ale miała być tanio więc jeżeli już nasiona to oczywiście te niezmielone. Zakupując zmieloną kozieradkę tracimy to co jest w niej najcenniejsze, czyli naturalne frakcje eteryczne. Trzeba jedynie zaopatrzyć sie w stary, tradycyjny młynek do kawy i tuż przed konsumpcja zmielić co nieco.

Efekty suplementacji powinny być odczuwalne juz po 30 dniach stosowania. Stosować cyklicznie, przez 3-6 miesiące. Dawka 2-3 g /2 -3 razy dziennie.

Niestety nie ma róży bez kolców. Składniki lotne wydzielają sie w raz z potem i po kilku dniach zaczynamy specyficznie "pachnieć" kozą :bum:
Ale czego sie nie robi dla zdrowia , siły i wytrzymałości

Pociągnę jeszcze temat Ekstraktu z nasion kozieradki-Fenugreek.
Ostatniej nocy poszerzyłem swoją wiedzę o kilka ciekawych badań naukowych na w/w ziółko i wychodzi na to, że może to z powodzeniem sprawdzić się w maratonach. Chodzi o to, że dzięki suplementacji Fenugreek dochodzi do przyśpieszonej resyntezy glikogenu poprzez aktywacje receptorów mięśniowych które wychwytują glukozę z krwi.
Żeby odczuć działanie ziółka trzeba czasu na wysycenie organizmu i trwa on zazwyczaj do 6 tygodni. Optymalna dawka ekstraktu to 500-600mg

Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.

Nowy postNapisane: Cz, 19 maja 2016, 20:58 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Rekordzista świata w nurkowaniu głębokim (Ahmed Gabr) polecał mi kozieradkę (gorącą napój z zalanych ziaren) jako środek na wzmocnienie przed długimi (kilka godzin) i wyczerpującymi nurkowaniami. Ahmed pije kozieradkę co najmniej 2x dziennie, zamiast herbaty czy kawy.

2. A to mój blog biegowy
->>> 3. Tu KLIK na komentarze do mojego bloga biegowego <<<-

Pozdrawiam, Bacio - Może ostatni, ale na mecie!

Nowy postNapisane: Wt, 2 kwietnia 2019, 19:10 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja kozieradkę zaczęłam pić przed ciążą (miałam problemy z zajściem) - takie było zalecenie mojego lekarza. Trochę mnie zdziwiło, ale on twierdził, że kozieradka często pomaga w tego typu sprawach (wiadomo, że nie jakoś mega specjalistycznie), a poza tym jest bardzo bardzo zdrowa i wyliczył mi całe spektrum jej działania. Dałam się wtedy przekonać i wywar z nasion kozieradki piję do dziś razem z całą moją rodziną (synek ma już 5 lat :D).
Oczywiście nie robię tego dzień w dzień. Czasami mam obawy, że przedawkuję jej stosowanie. A poza tym nie jest to też jakaś wielka przyjemność. Ale samo zdrówko :D

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]