Kinesiotaping

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
szataanek
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 01 sie 2013, 21:01
Życiówka na 10k: 46:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, nie znalazłem jakiegoś szczególnego tematu, w którym zaczerpnąłbym opinii biegaczy w kwestii kinesiotapingu.

Kinesiotaping - co to jest, raczej wyjaśniać nie trzeba.

Zastanawiają mnie jedynie opinie biegaczy.

placebo czy faktycznie przynosi ulgę? osobiście dopiero zaczynam 'terapię' tą formą, ale nie wiem czy jest sens pakowania w nią pieniędzy. ktoś kto używa to dłużej i uważa, że to pomaga mógłby się wypowiedzieć.

trapi mnie przepuklina kręgosłupa, rwa kulszowa (ogólnie plecy) i rozpoczynający się niedowład w lewej stropie. póki co plecy mam otejpowane plastrami firmy K-Active.

zastanawia mnie jeszcze czym mogą różnić się plastry poszczególnych firm, bowiem z firmy K-active, 5 metrów kosztuje blisko 40 złotych, a najtańsze są po 18 złotych. jest jakaś różnica, ewentualnie, które wybierać?

http://allegro.pl/kinesiotaping-kinesio ... 45835.html
http://allegro.pl/oryginalna-kinesio-ta ... 68217.html

P.S prosiłbym jedynie o to, żeby osoby, które maja ochotę od razu hejtować i pisać dziwne komentarze, po prostu odpuściły i nie zaglądały do tematu.

pozdrawiam!
New Balance but biegowy
MarPat
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Postaram się Tobie pomóc. Jeżeli chodzi o sam kinsiotaping to na pewno nie jest to placebo. Ta forma leczenia jest skuteczna w terapii uszkodzonych mięśni,stawów, więzadeł, w leczeniu obrzęków etc. Można powiedzieć, że taping wspomaga ćwiczenia. Te droższe taśmy są oryginalne i polecane przez twórców tapingu. Ja korzystałem z taśm asiamed, koszt ok 30 zl. i nie widzę różnicy. Jednak musisz wiedzieć, że w przypadku twojej choroby aplikacja taśmami jest praktycznie bezużyteczna. Problem tyczy się prawdopodobnie krążka międzykręgowego, którego wysunięcie powoduje ucisk na nerw kulszowy, a opadająca stopa jest już praktycznie wskazaniem do zabiegu operacyjnego niestety. Polecam terapię McKenziego, póki co wizytę u specjalisty. Powodzenia.
szataanek
Wyga
Wyga
Posty: 53
Rejestracja: 01 sie 2013, 21:01
Życiówka na 10k: 46:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja się już czepiam wszystkiego niestety, żeby sobie spróbować chociaż pomóc. czytałem, że to też działa przeciwbólowo, więc warto chyba próbować.

mój problem z kręgosłupem już się tutaj pojawił: viewtopic.php?f=2&t=37747&start=90

co do firm to myślę, że kupię te droższe. te z k-active trzymają mi się bardzo dobrze już chyba.. 5 dzień.
KRZYSIEKBIEGA
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 512
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:22
Życiówka na 10k: 31.16
Życiówka w maratonie: 2:23;47

Nieprzeczytany post

http://www.shopkinesio.com/

Zdecydowanie te droższe, nie jestem przekonany co do tych tańszych czy faktycznie one są oryginalne
Żyje po to, by biegać
Awatar użytkownika
MICHAL-CS
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 08 gru 2013, 09:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: CENTRUM-SYNERGIA
Kontakt:

Nieprzeczytany post

czesc,
jesli chodzi o kinesiotaping to niestety na twoje dolegliwosci jest to niezbyt dobra terapia, gdyz taping nie leczy!!! w pewnym stopniu mozesz czuc ulge ale absolutnie nie usunie on dolegliwosci a juz napewno nie przyczyne, przy tak powaznym przypadku!! jesli doradzil ci to jakis fizjoterapeuta, jako terapie ktora cie wyleczy to radze ci go szybko zmienic!!! jesli nie, to radze sie wybrac do porzadnego specjalisty w poblizu twojego miejsca zamieszkania. a jesli chodzi o same plastry to roznia sie one jakoscia kleju, troche rozciagliwoscia i tym ze niektore maja ladniejsze opakowanie. jednorazowej aplikacji i tak raczej nie nosi sie dluzej niz 5 dni.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ