Komentarz do artykułu Garmin Forerunner 910 xt test

qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

RadziuMaja pisze:
dysponuje iphone 4s, apka bezpłatna?
IPhone 4s chyba nie wspiera ANT+
Obrazek
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

po pierwsze apka jest na androida i nie wiem czy jest wersja w AppStore. Po drugie iPhone'y nie mają wbudowanej obsługi ANT+ i potrzebny jest dodatek tego typu https://www.thisisant.com/directory/wah ... for-iphone
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Mam pytanie, bo pisaliście nie raz o kalibracji wysokościomierza w 910xt. Posiadam od niedawne ten zegarek. wersja softy 3.20 (najnowsza na dziś z tego co weim). Wszytsko fajnie, wiem że aby dokładnie skalibrować wysokościomierz barometryczny, musimy wejsc w opcje i wpisać rećzenie wysokość na której się znajdujemy, i on wtedy będzi według tego działał... no i właśnie:) pomijamy jeden punkt, jak można dokładnie sprawdzić jaka wysokość npm jest w miejscu w którym jesteśmy?;) hehe, tzn. ska mam wiedzieć, np pod domem, jaka jest dokładna wysokość npm w tym miejscu... wiadomo, że gps to przekłamuje. Jest jakaś strona dokładna? atestowana? no bo inaczej niby jak to zrobić? jechać nad morze i na plaży ustawić 0 ???:) trochę daleko mam bo jakieś 600km;)
qjonik
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 164
Rejestracja: 16 lis 2009, 21:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:Mam pytanie, bo pisaliście nie raz o kalibracji wysokościomierza w 910xt. Posiadam od niedawne ten zegarek. wersja softy 3.20 (najnowsza na dziś z tego co weim). Wszytsko fajnie, wiem że aby dokładnie skalibrować wysokościomierz barometryczny, musimy wejsc w opcje i wpisać rećzenie wysokość na której się znajdujemy, i on wtedy będzi według tego działał... no i właśnie:) pomijamy jeden punkt, jak można dokładnie sprawdzić jaka wysokość npm jest w miejscu w którym jesteśmy?;) hehe, tzn. ska mam wiedzieć, np pod domem, jaka jest dokładna wysokość npm w tym miejscu... wiadomo, że gps to przekłamuje. Jest jakaś strona dokładna? atestowana? no bo inaczej niby jak to zrobić? jechać nad morze i na plaży ustawić 0 ???:) trochę daleko mam bo jakieś 600km;)

ja sprawdzałem wysokość na mapie... Ale zawsze możesz pojechać na wycieczkę nad morze :D :D
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Właśnie mapa, jest mało dokładna:) mówisz to tkaiej google? czy papierowej?
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś z was sprawdzał ukryte menu?
wiem, bo czytałem że są 2 różne ukryte menu. Jedno, które opisujecie w tym wątku, gdzie podobno jakoś można sprawdzić działa akcelerometru, i chyba czegoś jeszczze- jesli mogę prosić o instrukcję co tam mozna sprawdzić itd, żebym sam czegoś nie zepsuł;) oraz drugie dostępne po 10 krotnym przyciskaniu w menu góra i dół, tam są 3 zakładki (nie wiem o co w nich chodzi) wiem jedynie że ostatnia to możliwość włączenia HRV. Czy ktoś z was tego używa? bo wtedy chyba trzeba jakieś oddatkowe programy instalować tak?

Proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś coś wie. Chętnie sprawdził bym w ustawieniach serwisowych, czy wszytsko z zegarkiem ok, bo np akcelerometru podczas normalnego używania nie sprawdzę jak działa, i czy działa dokładnie itd:)

ps. czy jest gdzieś w ustawieniach zegarka wybór z czego zegarek ma brać dane o wysokości?
Bo miałem ostatnio taki przypadek, że wyszedłem biegać nie sprawdziłem i okazało się, że od początku zarejestrował mi wysokość jakieś 980M i według niej mierzył trasę (ze zmianami analogicznie do tej wysokości) ale zawsze na tej trasie mam startową wysokość 319 m i analogiczne ppodbiegi i zbiegi. Zdziwiło mnie to, choć przyznaję, że było przed burzą, bardzo zachmurzone i opady deszczu były wtedy.

To samo widnieje w garmin connect z tego treningu:) czy można jakoś wybierąć czy zegarek ma korzysać z barometru czy gps w zegarku? bo na stornie wiem, że można włączyć koretkę wysokości...
zetzet
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 28 lut 2016, 12:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś z was sprawdzał ukryte menu?
wiem, bo czytałem że są 2 różne ukryte menu. Jedno, które opisujecie w tym wątku, gdzie podobno jakoś można sprawdzić działa akcelerometru, i chyba czegoś jeszczze- jesli mogę prosić o instrukcję co tam mozna sprawdzić itd, żebym sam czegoś nie zepsuł;) oraz drugie dostępne po 10 krotnym przyciskaniu w menu góra i dół, tam są 3 zakładki (nie wiem o co w nich chodzi) wiem jedynie że ostatnia to możliwość włączenia HRV. Czy ktoś z was tego używa? bo wtedy chyba trzeba jakieś oddatkowe programy instalować tak?

Proszę o wyjaśnienie jeśli ktoś coś wie. Chętnie sprawdził bym w ustawieniach serwisowych, czy wszytsko z zegarkiem ok, bo np akcelerometru podczas normalnego używania nie sprawdzę jak działa, i czy działa dokładnie itd:)

ps. czy jest gdzieś w ustawieniach zegarka wybór z czego zegarek ma brać dane o wysokości?
Bo miałem ostatnio taki przypadek, że wyszedłem biegać nie sprawdziłem i okazało się, że od początku zarejestrował mi wysokość jakieś 980M i według niej mierzył trasę (ze zmianami analogicznie do tej wysokości) ale zawsze na tej trasie mam startową wysokość 319 m i analogiczne ppodbiegi i zbiegi. Zdziwiło mnie to, choć przyznaję, że było przed burzą, bardzo zachmurzone i opady deszczu były wtedy.

To samo widnieje w garmin connect z tego treningu:) czy można jakoś wybierąć czy zegarek ma korzysać z barometru czy gps w zegarku? bo na stornie wiem, że można włączyć koretkę wysokości...
https://the5krunner.com/2014/04/10/910x ... rn-on-hrv/
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Ok:) dzięki za linka.

Tak to poczytałem, i w sumie nie opłaca się chyba tego aktywować. Kosztem baterii, dodatkowych aplikacji do sprawdzania tego po każdym treningu :)

Dzięki za info i pozdrawiam równie szczęśliwych posiadaczy. :)
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Mam jeszcze inne pytanie.
Czy macie jakieś rozwiązanie na start z autopauzą?
Tzn. mam włączoną autopauzę, stoję pod domem satelity złapane itd. wciskam start i od razu w tym momencie ruszam, po 1 sekundzie zegarek włącza autopauzę, i wyłącza ją po kolejnych 5 sekundach jak wykryje ruch.

Jak to obejść? pomyślałem, że możę zacznę biec i dopiero po 2 sekundach włączę start? albo macie jakieś inne sposoby na to?
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Ok,

skoro na te pytanie nie odpowiadacie, to powiedzcie chociaż, jak macie ustawioy zapis danych. Oszczedny czy co 1 sekunde? i czy jeśli ustaiwę oszczędny to nie będzie mi nierówno odbijał autolapa co 1KM? tzn, jeśli np, będę akurat na równym km, iegł dosyć szybko, to 5 sekund to dużo czasu i metrów i czy zegarek nie odbija wtedy nierówno km. teraz mam ustawione co 1 sek, i w danych zawsze mam okrążenie równo 1000m napisane. no i dochodzi dokladność trasy i śladu przy zapisie rzadkim czyli oszczędnym. Zauważacie różnice jakieś ? to mój pierwszy garmin dlatego pytam doświadczonych:)
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie mam 910, ale przeszedłem przez kilka kolejnych Garminów, więc mogę podpowiedzieć.
Po pierwsze autopauza w bieganiu się nie sprawdza. Zapomnij. Na rowerze jest jeszcze spoko, ale w bieganiu polecałbym bazować tylko na swoim rozumie i wciskaniu start-stop. Szkoda nerwów.

Co do zapisu Smart, to nie ma on wpływu na dokładność GPS czy pomiar autolapa. Po prostu gdy biegniesz stałym tempem, ze stałym tętnem, po linii prostej, zegarek nie zapisze co sekundę każdego pomiaru, ale dopiero, gdy wykryje zmianę, która jest istotna dla treningu i analizy po jego zakończeniu. Nie wiem tego na 100%, ale jestem przekonany, że dotarcie do 1km autolapa jest takim punktem, którego zegarek nie zignoruje i złapie lapa wtedy co trzeba.
Ja generalnie stosuję zasadę, że na biegi dłuższe niż 30-parę kilometrów przełączam na Smart, tak to jadę na co dzień na 1sek, ale jak zapomnę zmienić w jedną lub w drugą stronę, orientuję się często po kilku dniach lub nawet tygodniach. Więc nie może to mieć dużego znaczenia :)
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Oooo, w końcu super odpowiedź:) dziękuję Ci za podpowiedź. Z tego na penwo skorzystam, dziś wyłączę autopausę w zegarku, i zostawię tak jak miałem ustawione zapis co 1 sek. bo na ten moment dłuższych treningów niż 15 km nie robię:) A jakoś mimo wszytsko nie ufam dokładności tego oszczędnego zapisu, skoro producent deklaruje conajmniej 4 razy dłuższą możliwość czasu w historii, to dosyć znaczna utrata danych:) a należę do raczej dokładnych i skrupulatnych, dlatego chcę mieć dokładne zapisy:)

ps.znasz jeszcze jakieś dodatkowe triki zegarków garmina?:) co lepiej wpływa na działanie?:) zastanawia mnie jescze wysokościomierz barometryczny, bo jak jest pogoda pochmurna i deszczowa i burzowa, to wysokości pokazuje nwet o 300m większe niż w normalna pogodę:) Wczoraj tak miałem, boiegałem po burzy, i pod blokiem gdzie zawsze jest 320m pokazywał 530 i w takim poziomie zapisywał trasę:) wzrosty i spadki były ok, ale cały poziom biegu dużo wyższy:) jak sobie z tym poradzić?

dziękuję za info:)

Pozdrawiam
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

OGROMNA PROŚBA DO UZYTKOWNIKÓW 910XT.

zakupiłem swojego bez zasilacza, proszę napiszcie mi jakie dokładnie parametry zapisane na zasilaczu.
Ponieważ obecnie używam, takiego z iphonea i nie wiem czy nie ma za dużego prądu ładowania albo zbyt małego:)
najlepiej by było, gdyby ktoś wstawił dokładne zdjęcie parametrów, albo jes spisał wsyztskie :) bardzo prosze:)
maxnet
Wyga
Wyga
Posty: 96
Rejestracja: 03 mar 2013, 23:17
Życiówka na 10k: 54min
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Każdy, który ma wyjście USB będzie dobry. Ten od iPhone się nadaje.
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Bo chcę uniknąć zepsucia sobie zegarka poprzez złą ładowarkę. Ale wydaje się wszystko ładować i być ok więc dzięki za informację:)
ODPOWIEDZ