Bieganie w nocy z lampką na głowie

col
Wyga
Wyga
Posty: 63
Rejestracja: 03 sie 2010, 09:26
Życiówka na 10k: będzie 27.03.2011
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dąbrowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja używam MacTronic (1 dioda - 3 diody - żarówka) na głowę ostatnio jak biegałem po nocy uznałem że w ciemnych zaułkach jestem na drodze mało widoczny (mam odblaski na odzieży) i dokupiłem lampkę rowerową mocowaną z tyłu głowy na pasku. Jest rewelacja Wali po oczach i czuję się bezpieczniej.
Ludzie dzielą się na tych, co kochają bieganie i tych, co jeszcze nie wiedzą, że kochają bieganie.
New Balance but biegowy
bansen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 25 paź 2006, 09:39

Nieprzeczytany post

Proszę, Petzl na swojej stronce pomaga wybrać odpowiedni model:

http://petzl.com/en/outdoor/headlamps/select-headlamp

Ja ze swojej strony polecam Tikkę (ale mam naprawdę starą, chyba 5 letnią, one się trochę zmieniły) - jest przede wszystkim mała i lekka, do tego baterie wymieniam średnio raz w roku.
Kshysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 251
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czołówki zmieniają się z roku na rok, ponieważ postęp w technologii diodowej jest bardzo szybki.
Dlatego modele sprzed 5 lat mocno różnią się od tych współczesnych.

Generalnie polecam noszenie czołówki na opaskę, albo czapkę. Dzięki temu nie czuć nawet jeśli lampka lekko się suwa, czy buja.

To nieprawda, że nie ma korzyści z mocnej lampy. Biegacze na orientację używają potężnych akumulatorowych czołówek. Nie tylko po to by oglądać teren na kilkadziesiąt metrów, ale także być pewnym na czym stawiają nogi. Od kilku lat biegam z czołówą Petzl Ultra ważącą pół kilo i nie zamienię jej na nic lekkiego i zgrabnego. Koszt też jest niemały - grubo ponad tysiak. Ale jak na większości zawodów zalicza się nockę lub dwie - to warta jest tych pieniędzy...

Jeśli macie dobrej klasy kilkuletnią czołówkę, warto też rozejrzeć się w sieci za możliwościami jej tuningowania. Chodzi mi o lampy za 2 stówki i więcej takie jak Petzl Myo XP. Magicy potrafią wymieniać w nich diody na sprzęt najnowszej generacji dający naprawdę masę światła.
napieraj.pl
sova100
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2008, 16:52

Nieprzeczytany post

Ja też zastanawiam się nad kupnem. Tu jest coś co pomoże zainteresowanym:
http://www.light-test.info/porownaj.html
travolta86
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 14 mar 2011, 21:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja korzystam z czołówki Petzl. Zakupiona w Decathlonie.
Oto link: http://www.decathlon.com.pl/PL/akumulat ... 153018883/

Ja mam gdzieś dziwne spojrzenia ludzi, najważniejszy jest odbyty trening:)
Awatar użytkownika
kisio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1774
Rejestracja: 26 sie 2010, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy mi się wydaje czy Decathlon zdecydował się na najbardziej wkurzający sposób narzucania się swoją ofertą (?)

To taki marketingowy strzał w stopę biorąc pod uwagę, że marka ma na forum wyrobioną opinię i pracowników, którzy 'reklamują' ją fachowymi poradami i pomocną dłonią a nie takimi żałosnymi wtrętami.

Prośba do admina - oszczędź nam tej interaktywnej gazetki reklamowej ;)
Awatar użytkownika
comar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 13 cze 2011, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post

odświeżę trochę temat. Chcę kupić czołówkę, myślałem o czymś tanim ale szybko mi to wybili z głowy.

zastanawiam się nad tym :
http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl

cena na allegro około 90 zł z wysyłką

albo

Petzl TIKKA XP ² :
http://www.light-test.info/index.php?op ... 54&lang=pl

idzie wyrwać za około 140 zł
Obrazek
tylut
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 203
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chrzanów/Oslo

Nieprzeczytany post

Hej,
ja uzywam, jak wielu tutaj Petzl'ow. Mam kilka w tym ze 3 Tikka w roznych wersjach. Najstarsze maja 5 lat i dzialaja. Mam tez stara wodoszczelna czolowke od petzla z 15 lat i tez dziala (do biegania sie nie nadaje) pare zlotych wiecej a bedziesz mial czolowke na lata.

TYlut
Awatar użytkownika
wolf1971
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1815
Rejestracja: 18 sty 2011, 09:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Piastów>Łódź>Płońsk

Nieprzeczytany post

Ja biegam z Mactronic K1 Sensor Outdoor Pro. Też jest spoko :taktak:
Awatar użytkownika
comar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 13 cze 2011, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post

kupiłem Petzl XP2. W decathlonie za 139,99, taniej niż na allegro i gdziekolwiek indziej. Mały test wczoraj na ogrodzie, szału nie ma, choć będzie dobre do biegania, ale nie wyobrażam sobie w tym momencie czegoś słabszego.
Obrazek
misthunt3r
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 474
Rejestracja: 27 lip 2009, 13:11
Życiówka na 10k: 48:42
Życiówka w maratonie: 4:14:37
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Ja dopiero zacząłem swoje bieganie z czołówką, bo poprzednie dwie zimy przebiegałem po chodnikach, teraz zaś biegam sobie po wale przeciwpowodziowym gdzie światła brak w ogóle. Poczytałem opinie w necie, sprawdziłem w sklepie jak świecą i wybrałem opcję jakość za rozsądną cenę czyli http://www.mactronic.pl/pl/products/out ... /3244.html

Trzy biegi za mną i stwierdzam, że światła w zupełności wystarczy. Kumpel kupił Led Lenser H7 i to już znacznie solidniejsza lampa, jednak również znacznie droższa. Jednak również mogę polecić.
Obrazek
Because Running Sucks
Martins
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2011, 12:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Raczu pisze:Teraz gdy mamy krótkie dni biegam w nocy , ponieważ ide do pracy i zamierzam sobie kupić lampke na głowe. Jeśli ktoś biega z lampą prosze powiedzieć czy dobrze się biega i czy można biegać w lesie. Prosze też o pomoc gdzie mozna kupic taka lampkę.
W Carrefour kupiłem zwykłą czołówkę diodową za 18 zł, jest mała z 3 paskami na głowę i świeci bardzo dobrze. Paski posiadają regulację, zatem pasują na każdą głowę. Do tego kupiłem 3 mniejsze paluszki czyli R03 AAA. Jak ktoś chce może sobie kupić do tego akumulatorki także tej samej wielkości co baterie ale to już większy wydatek ok 30-36 zł.
Awatar użytkownika
lapka88
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1193
Rejestracja: 08 lip 2011, 15:42
Życiówka na 10k: 00:47:14
Życiówka w maratonie: 04:10:12
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Właśnie mam w planie kupić czołówkę na nocne biegi ale zastanawia mnie jedno. Jak założę ją na moją czapkę z daszkiem to daszek nie będzie mi zasłaniał tego światła? I czy nie będzie to jakoś mi latać za bardzo(jeżeli chodzi oczywiście o czołówkę z jednym paskiem) :)
Martins
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2011, 12:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

lapka88 pisze:Właśnie mam w planie kupić czołówkę na nocne biegi ale zastanawia mnie jedno. Jak założę ją na moją czapkę z daszkiem to daszek nie będzie mi zasłaniał tego światła? I czy nie będzie to jakoś mi latać za bardzo(jeżeli chodzi oczywiście o czołówkę z jednym paskiem) :)
Dlatego najlepiej kupić z 3 paskami a nie z jednym nie było by tego dylematu. Po drugie po co Ci czapeczka wieczorem, chyba tylko tak z przyzwyczajenia, jak się zimno robi to można ubrać czapeczkę ale bez daszka lub opaskę. Będą dostępne od 10 października w LIDL-u.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
henry1125
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 244
Rejestracja: 07 wrz 2010, 16:37
Życiówka na 10k: 45.41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Bedoń

Nieprzeczytany post

Mi się zdarzyło biegać kilka razy w czapeczce z czołówką i nie miałem problemu. Mam Petzla TIKKA XP2 na jednym pasku i nic mi nie latało , nie przesuwało, a daszek nie zasłaniał światła(z tym że mam dość krótki daszek w czapce). Idź do sklepu z czapeczką i zobacz jak się trzyma światełko, chyba tak najlepiej. W każdym razie w moim przypadku nie ma żadnego problemu.
Run Forrest, RUN!!
ODPOWIEDZ