Teraz jest Wt, 23 października 2018, 03:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Nowy postNapisane: Pn, 28 grudnia 2009, 17:58 
Dyskutant
Dyskutant

jumper napisał(a):
makarena2001, proszę nie kompromituj się i nie pisz więcej na ten temat bo wiesz o nim tyle co ci wyskoczy w google.
Nie odniosłem się do rozmiaru a do tego zdania: kamien przez godzine obija sie po wnetrzu nerki to moze narobic troche spustoszen i moze stad ta krew ... Zastanów się zanim cos napiszesz!

Pewnie ze sie nie znam na kamieniach i w tym temacie wyrazilem domniemanie pt. " na zdrowy rozum " wiec nie wydaje mi sie abym sie kompromitowal .Jesli moje rozumowanie jest dla Ciebie nielogiczne poprostu napisz gdzie tkwi blad a nie lansuj sie ze swoja wiedza jak urolog swiezo po habilitacji .

Pzdr :
Mak

Tytuł:
Nowy postNapisane: Pn, 28 grudnia 2009, 18:10 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

makarena2001 napisał(a):
jumper napisał(a):
makarena2001, proszę nie kompromituj się i nie pisz więcej na ten temat bo wiesz o nim tyle co ci wyskoczy w google.
Nie odniosłem się do rozmiaru a do tego zdania: kamien przez godzine obija sie po wnetrzu nerki to moze narobic troche spustoszen i moze stad ta krew ... Zastanów się zanim cos napiszesz!

Pewnie ze sie nie znam na kamieniach i w tym temacie wyrazilem domniemanie pt. " na zdrowy rozum " wiec nie wydaje mi sie abym sie kompromitowal .Jesli moje rozumowanie jest dla Ciebie nielogiczne poprostu napisz gdzie tkwi blad a nie lansuj sie ze swoja wiedza jak urolog swiezo po habilitacji .

Pzdr :
Mak

Nie jestem lekarzem. Moja wiedza na ten temat to jedynie przykre doświadczenie z siedmiu "porodów" kamieni!
Kamienie nie obijają się po wnętrzu nerki. Kamień się tworzy w postaci złogu w miedniczce nerkowej i w końcu odrywa się i wpada do moczowodu tworząc zator co określa się kolką nerkową. Gdyby Alberto30 miał taki 1,5 cm kamień i ten by się oderwał i wpadł do moczowodu to aż strach pomysleć :orany: Mój pierwszy kamień był wielkości kamienia od zapalniczki. Nie był duży ale za to ostry.
Reasumując nie ma czegoś takiego jak obijający się kamień po wnętrzu nerki :oczko:

Tytuł:
Nowy postNapisane: Wt, 29 grudnia 2009, 00:06 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ja miałem kamień w moczowodach i bardzo dużą zawartośc krwi w moczu po graniu w piłkę - wtedy jeszcze nie byłem biegowym maniakiem.
Po urodzeniu kamienia (na szczęście bezbolesnym) wszystko wróciło do normy.

Tytuł:
Nowy postNapisane: Wt, 29 grudnia 2009, 09:44 
Wyga
Wyga

jumper napisał(a):
lusiana napisał(a):
jumper napisał(a):
Bieganie długodystansowe jest zdrowe! Inaczej co drugi (a) na tym FORUM by sikał (a) moczem, a ja przynajmniej nie spotkałem się aby ktoś opisywał podobne objawy. Wg mnie to niezbyt normalne i najwyraźniej coś z nerkami co powinieneś natychmiast skonsultować z urologiem.

no popatrz, a u nas sikanie moczem to całkiem normalne jest,
a tak z ciekawości - to czym się sika u Ciebie jeśli nie moczem ?? :hahaha:

*podkreślenie czerwonym moje

To przejęzyczenie. Miało być "krwią" a nie moczem :hahaha:

wiem, ale wyszło fajnie ;)

jumper napisał(a):
Jak dla mnie krew przy piasku to jakas nowość

nie wiem czy to jest częste, ale mój syn w wieku 17-18 lat (sic!), miał dokładnie tak samo, bez żadnego bólu i żadnych wcześniejszych objawów sugerujących kłopoty z nerkami, po prostu pewnego dnia pojawiła się krew w moczu - okazało sie, że to piasek

Tytuł:
Nowy postNapisane: Wt, 29 grudnia 2009, 11:01 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Prawdopodobnie może to być jakieś podrażnienie, objawy takie jak krew w moczu mogą dotyczyć samego okładu moczowego od nerek, przez moczowód po pęcherz moczowy i cewkę moczową. Może również to być objawem stanu zapalnego nerek lub innych procesów chorobowych w obrębie tych narządów oraz ich naczyń krwionośnych. Obecność krwi w moczu może być tylko jednym z objawów ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt uboczny działania niektórych leków.

Poszedłbym do urologa i zrobił konkretne badania, występuje jeszcze krwiomocz przy przeciskaniu się kamienia przez układ moczowy cewki i harata o miedniczki, nabłonek, ściany moczowodu ale wtedy jest masakryczny ból a nawet wysoka gorączka.

Tytuł:
Nowy postNapisane: Śr, 30 grudnia 2009, 08:32 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

F@E napisał(a):
Prawdopodobnie może to być jakieś podrażnienie, objawy takie jak krew w moczu mogą dotyczyć samego okładu moczowego od nerek, przez moczowód po pęcherz moczowy i cewkę moczową. Może również to być objawem stanu zapalnego nerek lub innych procesów chorobowych w obrębie tych narządów oraz ich naczyń krwionośnych. Obecność krwi w moczu może być tylko jednym z objawów ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt uboczny działania niektórych leków.

Poszedłbym do urologa i zrobił konkretne badania, występuje jeszcze krwiomocz przy przeciskaniu się kamienia przez układ moczowy cewki i harata o miedniczki, nabłonek, ściany moczowodu ale wtedy jest masakryczny ból a nawet wysoka gorączka.

Nie uwierzyłem w ten piasek w nerkach i powtórzyłem USG na lepszym sprzęcie. Lekarz nic nie znalazł , żadnych złogów , piasku. Kazał mi to co radzi kolega udać się do urologa i przeprowadzić szczegółowe badania jeśli krwiomocz się powtórzy. Wczoraj biegałem ale tylko godzinę i nie miałem niepokojących objawów, mocz normalny. Ogólnie czuję się fizycznie bardzo dobrze , psychicznie niestety kiepsko. Jeśli to nie piasek w nerkach to może być to brodwaczak :( . Idę więc do urologa. Boję się długo biegać by nie dowiedzieć się smutnej prawdy. Z niepokojem patrzę na mocz po biegu.

Tytuł:
Nowy postNapisane: Śr, 30 grudnia 2009, 15:16 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Choroby nerek przebiegają w większości bezobjawowo, potem się dowiadujemy że nagle trzeba wyciąć albo latami się leczyć, nie bagatelizuj tego i idź do jakiegoś znakomitego urologa ;)

Tytuł:
Nowy postNapisane: So, 2 stycznia 2010, 19:07 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Krew w moczu moze byc sygnalem o wielu schorzenmiach, nie wolno tego lekcewazyc i natychmiast poddac sie badaniom urologicznym. Ja doswiadczylem tego w 2008, okazalo sie to guz w pecherzu i tylko szybkosc diagnozy spowodowala ze teraz jestem zdrowy czy wrecz zyje.

Tytuł: Re: Krew w moczu
Nowy postNapisane: So, 2 stycznia 2010, 20:48 
Stary Wyga
Stary Wyga

Alberto30 napisał(a):
Witam

Czy krew w moczu po intensywnym długim biegu to rzecz normalna ?
Zacząłem biegać systematycznie 2 miesiące temu 10 km co drugi dzień, nie miałem niepokojących objawów. Wczoraj po raz pierwszy przebiegłem 18 km. Nie czułem się bardzo zmęczony, ale przy oddawaniu moczu pojawiła się krew , bardzo dużo krwi. Przeraziło mnie to , miałem wrażenie że sikam krwią. Czy ktoś z was miał ten problem ? Zaczynam wątpić czy bieganie długodystansowe jest zdrowe. Mam zamiar zrobić wszystkie badania, być może nie nadaję się do długiego biegania.

TAKIE OBJAWY NIE POWINNY BYĆ KONSULTOWANE NA FORUM TYLKO
!!!!!! U LEKARZA !!!!!!

Nowy postNapisane: So, 2 stycznia 2010, 22:26 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

AkitaInu napisał(a):
TAKIE OBJAWY NIE POWINNY BYĆ KONSULTOWANE NA FORUM TYLKO
!!!!!! U LEKARZA !!!!!!

A przeczytałeś posty z tego wątku?

Cytuj:
Mam zamiar zrobić wszystkie badania

Cytuj:
Byłem na usg i odkryli piasek.

Cytuj:
Dostałem skierowanie na badania krwi i moczu. Idę też do urologa

Ochłoń...

Obrazek

Nowy postNapisane: Cz, 7 czerwca 2018, 23:36 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Cześć,

Półtora roku temu, kiedy szukałem odpowiedzi na to pytanie pisano to całkiem normalne, mało płynów itp. Nie dałem wiary i słusznie. Wiem, że wiele osób po wyleczeniu nie wraca z wiadomościami a szkoda bo każdy chcialby wiedzieć co mu jest.

Przez kilka lat ćwiczyłem sporty walki a wiec głównie byłem na macie, później ze względu na chwilowe zawirowania życiowe nie mogłem tam ćwiczyć wiec poszedłem pobiegać - 30 min może 3 przebiegnięte. Po bieganiu zaszedłem na maszyny imitujące siłownie w parku zrobiłem kilka podciagniec i przyciągania nóg w zwisie. Tak czy owak nie specjalnie ciężki trening. Wchodząc do toalety i oddając mocz ujrzałem potwornie czerwona barwę jak wina. Pojechałem na SOR ale jako ze lekarz był znudzony zapytał tylko czy mnie pobolewa brzuch- odpowiedziałem ze tak. Po pobraniu czerwonego moczu i krwi stwierdził ze to zapalenie pęcherza moczowego. A wiec trułem się dwa tygodnie, żeby ponownie zrobić badanie moczu i wyszło świetnie. W związku z tym ponownie podobny trening i znowu to samo. Poszedłem do lekarza pierwszego kontaktu i dostałem skierowanie do urologa. Na miejscu u urologa zrobiono mi usg jamy brzusznej i byłem przerażony. Tak wielki fighter twardziel 100 kg czułem jak mi mrozi krew w żyłach gdy lekarz stawiał diagnozę. Możliwości były dwie: albo wielotorbielowatość nerek - na to się umiera bo przestają powoli pracować. Albo wodonercze które miałoby mi towarzyszyć od urodzenia. Co gorsza w tej lewej nerce znalazły się dwa kamienie 14 mm i 6 mm. Po prywatnej tomografii komputerowej dostałem opis. Całe szczęście okazało się ze to ta druga opcja ale i tak czekala mnie operacja. Pobyt w szpitalu ciężki bardzo smutno to wspominam aczkolwiek dzięki zabiegowi lapasrkopowemu po 2 tyg byłem już w domu. Aczkolwiek podczas założono mi wewnętrzny cewnik JJ z nerki do pęcherza co przez następne 3 mies potwornie mi dokuczalo. Przy każdym ruchu czułem ze coś „leży „ mi w pęcherzu. Po wyjęciu, robi się to bez znieczulenia przez fujarkę. Całe szczęście trwa to tylko chwilę. Nastał czas aby uporać się z kamieniami. Jeden został rozbity ESWl i powoli wychodził. Jeden wielki kawałek dostarczył mi wiele atrakcji i bólu ale już po nim. Niesamowite uczucie sikać kamieniami :) tak czy owak po kontrolnej wizycie po roku nerka napuchnięta po wodonerczu trochę się zmniejszyła i został już rylko jeden kamień dostałem znowu skierowanie na rozbicie go aczkolwiek nie udało się ponieważ znajduje się w górnych kielichu nerki i promień uderzał w zebra zamiast w kamień. Niedługo idę znowu na wizytę i będę go konsultował z urologiem.

Podsumowując w moim przypadku wszystko powoli wraca do normy. Dla zainteresowanych dodam,że po ostatnim bieganiu krwi w moczu już nie było! Niemniej jeśli tylko ktoś zobaczy nie ma co zwlekać. Jak ktoś może to od razu prywatnie do urologa. Zdrowie jest najważniejsze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]