Komentarz do artykułu Zastosowanie technik rozciągających w

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Edi, wg mnie na tym rysunku wszystko jest dobrze pokazane - co jest dla Ciebie nie jasne ?

Obrazek
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Generalnie chodzi mi o tą strzałkę B. Jeśli dobrze zrozumiałem, to mam prawym biodrem pchać do przodu tak, gdy lewa noga jest na podwyższeniu ?
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

fajny byłby artykuł dot. "tejpów" i sposobów ich przyklejania w newralgicznych miejscach
Ciągle do przodu pokonując własne słabości
10k - 40:32 - 05.10 15k - 01:04:39 - 09.10 21,097k - 1:29:57 - 09.10 42,195k - 03:22:36 - 09.09
Mój Blog Aktywni Sportowo
GG 730243
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tu chyba potrzeba jednak specjalisty do takich rzeczy :)
oibutacz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2010, 09:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dla mnie jest klasyczny przykład czystej pięknej teorii, kto z was biegających może się położyć na ziemi albo trawie, śniegu, błocie (w naszym klimacie) aby wykonać większość podanych tu (zapwne słysznych i potrzebnych) ćwiczeń rozciągających :sss:

dla mnie do wprowadzenia może 2/ 3 cwiczenia, reszta do kosza :wrrwrr:

proszę o przykłady ćwiczeń do zastosowania realnych do wykonania w naszym klimacie i warunkach geograficznych

pozdro
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

oibutacz pisze:dla mnie jest klasyczny przykład czystej pięknej teorii, kto z was biegających może się położyć na ziemi albo trawie, śniegu, błocie (w naszym klimacie) aby wykonać większość podanych tu (zapwne słysznych i potrzebnych) ćwiczeń rozciągających :sss:

dla mnie do wprowadzenia może 2/ 3 cwiczenia, reszta do kosza :wrrwrr:

proszę o przykłady ćwiczeń do zastosowania realnych do wykonania w naszym klimacie i warunkach geograficznych

pozdro
hmmm - aż mnie zatkało..... dom masz nieogrzewany zimą i z cieknącym dachem?
bocian813
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 12 mar 2009, 16:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie ja tam jak skończę biegać to w domu rozkładam matę i się rozciągam. Przecież przed biegiem nie trzeba wszystkich ćw. wykonywać, a na pewno tych na leżąco. Najważniejsze to rozciąganie po treningu. Dla mnie super te ćwiczenia. Trochę wyobraźni proszę (pieniek też nie musi być jako podparcie, ja korzystam z krawędzi łóżka:P ) hhehehehe
Awatar użytkownika
Eddie
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1570
Rejestracja: 04 cze 2007, 21:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie, wszystkie te ćwiczenia wykonuję po biegu i dodatkowo wieczorem. Dopiero po wizycie u Sławka Marszałka zajarzyłem co poniektóre ćwiczonka, z którymi wcześniej miałem problem a właściwie jedno wykonywałem nie do końca poprawnie.
calk
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Poizometryczną relaksację mięśni wykonuje się cyklicznie. Każdy cykl składa się z trzech faz:

1. rozciągamy mięśnie do pierwszego, najmniejszego uczucia rozciągnięcia lub bólu i następnie zatrzymujemy ruch rozciągający.

2. naciskamy bardzo lekko przeciwko oporowi wyzwalając napięcie izometryczne (bez wykonywania ruchu) o sile nie przekraczającej 20% wartości maksymalnej! Napięcie trwa około 8 sekund. Tyle bowiem wystarcza, aby mięsień w ramach obrony uwarunkowanej neurologicznym odruchem rozluźnił i wydłużył się (odwrotny odruch na rozciąganie mięśnia). W tym momencie powinniśmy czuć zmniejszenie rozciągania lub bólu.

3. łagodnie zaprzestajemy naciskania naprzeciw oporowi i następuje rozluźnienie wszystkich rozciąganych mięśni w tej samej pozycji – bez zmiany położenia poszczególnych części ciała! Po tym wykonuje się powolne przesunięcie danej części ciała w kierunku rozciągającym mięśnie. Bardzo ważne jest by nie zmniejszać rozciągnięcia mięśnia poprzez ruch powrotny w stawie."

Nie jestem do końca przekonany czy robię ćwiczenie prawidłowo .
2. naciskamy bardzo lekko przeciwko oporowi wyzwalając napięcie izometryczne (bez wykonywania ruchu)
W tej fazie ćw. Naprężam mięśnie na 8 sek
Bieganie zacząłem 8.01.12
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dobrze robisz, z czym masz wątpliwości?
calk
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

calk pisze:"
Nie jestem do końca przekonany czy robię ćwiczenie prawidłowo .
2. naciskamy bardzo lekko przeciwko oporowi wyzwalając napięcie izometryczne (bez wykonywania ruchu)
W tej fazie ćw. Naprężam mięśnie na 8 sek
Adam Klein pisze:Dobrze robisz, z czym masz wątpliwości?
Trochę gryzły mi się ćw. izometryczne z rozciąganiem.
Do tej pory znałem je jako uzupełnienie ćw. siłowych
Dlatego miałem wątpliwości

Dziękuje za błyskawiczą odpowiedz
Bieganie zacząłem 8.01.12
Obrazek
rafbor
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 13 kwie 2010, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

www.nostretch.de bardzo pouczająca strona niestety tylko po niemiecku, kto zrozumie ten skorzysta.

...rozciąganie, szczególnie po treningu jest działaniem wydłużającym proces restytucji zmęczonych mięśni. Zachęcam do lektury książek z fizjologii.
Awatar użytkownika
aro05
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 329
Rejestracja: 20 cze 2012, 14:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rafbor pisze:www.nostretch.de bardzo pouczająca strona niestety tylko po niemiecku, kto zrozumie ten skorzysta.

...rozciąganie, szczególnie po treningu jest działaniem wydłużającym proces restytucji zmęczonych mięśni. Zachęcam do lektury książek z fizjologii.
przylaczam sie do zdania kolegi.
3. po treningu rozciąganie wydaje się najważniejsze, gdyż w trakcie aktywności fizycznej – biegu angażujemy mięśnie do permanentnego dynamicznego skurczu. To należy kompensować – wyrównywać przez rozciąganie. W ten sposób nie doprowadza się do utrwalenia napięcia i jego wyżej opisanych skutków.
Rozciaganie miesnia a wlasciwie wlokien miesniowych, ktore w wyniku wysilku zostaly uszkodzone (mikrourazy), moze spowodowac dodatkowe ich uszkodzenie a wiec wydluzyc czas regeneracji i nie tylko;
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

K...a to juz nawet rozciagac sie po treningu nie mozna ? A umyc sie moge czy zgodnie z idea czeste mycie skraca zycie tez nie powinienem ?
ODPOWIEDZ