Komentarz do artykułu Rozmowy w kuluarach

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dobra fotorelacja "piątki" - ja niestety nic nie widziałem bo mi sie córka rozchorowała i nie było mnie na stadionie.
New Balance but biegowy
deckard
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 808
Rejestracja: 04 lip 2003, 11:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa, Żoliborz

Nieprzeczytany post

mam nadzieję że to nic poważnego.
Nagor, ty pieniaczu ;) a poważnie to serdeczne gratulacje!

ad PZLA - wg mnie to jest test dla zarządu - po ilości dymisji poznacie czy idzie nowe.

a plan B, gdyby nowe nie szło?
hm...

W ramach działu 'kultura fizyczna i sport' do kompetencji Ministra należą sprawy:
[..]
3. sportu kwalifikowanego i młodzieżowego - rozwoju sportu kwalifikowanego, dofinansowania szkolenia sportowego młodzieży, nadzoru nad działalnością polskich związków sportowych, zapewnienia zawodnikom kadry narodowej optymalnych warunków do przygotowań i startów w igrzyskach olimpijskich, mistrzostw świata i Europy oraz imprez międzynarodowych - zatwierdzanie składu kadry narodowej, programów i planów organizacji przygotowań kadry narodowej, stypendiów sportowych, dofinansowania przygotowań zawodników, przyznawania świadczeń olimpijskich [..]

http://msport.gov.pl/ministerstwo
SBBP.WAW.PL
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja już oczywiście Nagórowi i Oli gratulowałem, Michałowi też gratuluję.
mkaczm
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 08 maja 2009, 08:08

Nieprzeczytany post

Wspaniały rezultat. W kontekście dalszej kariery na długich dystansach nasze apetyty wzrosły znacznie, zwłaszcza że np. ten wynik wygląda na to że jest lepszy niż życiówka Sobańskiej na 1500.

Zycze bogatego sponsora i za 3-6 lat wyników takich jak Mikitenko.
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Dla mnie wynik Oli nie jest zaskoczeniem, bo w końcu widzę jej "moc" na treningach, ale miłym potwierdzeniem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. To też dowód na to, jak wielkie są rezerwy w prawidłowym treningu, do niedawna Ola sama nie wierzyła, że jest w stanie robić tak szybkie wyniki czy treningi jak dziewczyny np. z USA. Te bariery przesuwają się jednak w błyskawicznym tempie, to, co wcześniej było nieosiągalnym marzeniem, nagle jest codziennością.

Ola biegnie 5000m na mistrzostwach Polski, niestety w Polsce ciężko zdobyć jakieś doświadczenie na tym dystansie, bo praktycznie nie ma takich startów dla kobiet, ale liczę, że będzie dobrze i potężna życiówka. Tym bardziej mnie wkurza, że mimo jej wyników, na prestiżową imprezę typu puchar europy wysyła się dziewczynę, której Ola, biegnąc bardzo taktycznie, tylko po medal, wkłada minutę na 10km. Sprawdza się to, co w wywiadach mówi M.Sobańska czy D. Gruca - od PZLA trzeba się trzymać z daleka i liczyć tylko na siebie. My też liczymy tylko na siebie.

Warto dodać, że Olę od tego roku ubiera Kalenji :) Tomek Michałowski czyta forum, śledzi wyniki, i długo, długo przed PZLA wiedział, w kogo warto zainwestować w tym roku.

Aha, dzięki za wszystkie gratulacje - Oli każde słowo wsparcia dodaje motywacji i sił :) We wtorek można nas obejrzeć na mitingu w Siedlcach.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nagor pisze: Sprawdza się to, co w wywiadach mówi M.Sobańska czy D. Gruca - od PZLA trzeba się trzymać z daleka i liczyć tylko na siebie. My też liczymy tylko na siebie.
może warto powalczyć żeby było normalnie....... żeby działacze dbali o zawodników w obiektywny sposób a nie wg dziwnych kluczy? teraz jest internet, wolność słowa i inne środki, żeby sytuacje naprostować ! inaczej będziemy dalej tonąć w bagnie ! potrzeba jasnych zasad

Pozdrawiam
rwJasiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:00
Życiówka na 10k: <35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

" a kto to jest ten Michał Smalec???"



Chyba teraz działacze z PZLA... będą wiedzieć kim jest Pan Michał;)
Wielki podziw i szacunek !
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Proponuje na bazie forum załozyć fan klubu Pana Szmalca.


Gratulacje za sukcesy osób związanych z Forum.

Niem wam noga podaje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tompoz

P.S. Gdybyś Nagor oglodał klasyki kolarskie byś nie popełnił tego błedu taktycznego................................. jeszcze raz gratulacje
Tompoz
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tompoz pisze: P.S. Gdybyś Nagor oglodał klasyki kolarskie byś nie popełnił tego błedu taktycznego................................. jeszcze raz gratulacje

Tompoz, to nie takie proste, ale jak to sie mówi, lepiej żałować, że sie coś zrobiło niż żałować, że sie czegoś nie zrobiło - teraz nie wyszło a następnym razem może takie przyspieszenie dać kopa ...
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

ojej, jakiś fan klub Nagóra... Nagór, ty narcyzie:))
rwJasiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 354
Rejestracja: 03 maja 2008, 18:00
Życiówka na 10k: <35'
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tompoz pisze:Proponuje na bazie forum załozyć fan klubu Pana Szmalca.


Gratulacje za sukcesy osób związanych z Forum.

Niem wam noga podaje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tompoz

P.S. Gdybyś Nagor oglodał klasyki kolarskie byś nie popełnił tego błedu taktycznego................................. jeszcze raz gratulacje

Heh... po prostu pusty śmiech mnie ogarnia.... kiedy amator (bo nie można nazwać Smalca profesjonalista.... gdyż sport dla niego to nie źródło zarobku) rozdaje karty wśród ludzi którzy całe swoje życie podporządkowują treningom... nie wspomnę o warunkach i udogodnieniach które otrzymują z klubu/ kadry.
henrikson
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2008, 19:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Podlasie

Nieprzeczytany post

tompoz pisze:Proponuje na bazie forum załozyć fan klubu Pana Szmalca.
Gratulacje za sukcesy osób związanych z Forum.
Niem wam noga podaje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tompoz
P.S. Gdybyś Nagor oglodał klasyki kolarskie byś nie popełnił tego błedu taktycznego................................. jeszcze raz gratulacje
jestem za, ja wierny jego kibic od zawsze!
a to chyba będą musieli go teraz wziąć na Puchar Europy, no bo jak... ach, niewygodna sztuka ten Smalczyk!
Tompoz, masz rację, co to kolarskich klasyków - wspaniałe!
Tomek
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

trochę OT
Fredzio, a nie chciałbyś się wybrać na jakąś konferencje PZPN? :hej:

Jakbyś pojechał z Grześkiem Lato taką pyskówkę, to bym Cię chyba na rękach nosił :hahaha:
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

a propos Nagóra, myślę ,że są jeszcze duże rezerwy na ten sezon na tartanie, w zeszłym roku MP były w Szczecinie dużo póżniej, teraz na początku czerwca pobiegł praktycznie tak samo jak rok wstecz więc musi się "odkleić" ...wreszcie

a jeśli chodzi o Olę to Nagór ma diament w ręku i wie co robi, to jest tak metodyczny trening , który co tu dużo mówić daje wielkie efekty czytaj 2x medal MP , moja prognoza jest taka ,że dziewczyna będzie MP w półmaratonie na jesień

PS. możecie przybliżyć sylwetkę tej Pliś ? Smalec nieżle grzał ale jak to powiedział komentator Kenijczycy powiedzieli w pewnym momencie "do widzenia", mimo wszystko "smalca nigdy za wiele w diecie biegacza"
Tomek
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

czy możecie poprawić w relacjach Oli Szmigiel jedną rzecz ?
chodzi o Tomka Szymkowiaka , który mówi: W tym tygodniu biegałem dosyć mocno dwa tępa i bieg ciągły.
Tomek
ODPOWIEDZ