FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
Jan123

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:może stałeś i w jednej policzył czas brutto ?? te wykres wyglądała jak lustrzane.

To są dwa różne biegi
Dziś sprawdzę czy to czasem nie jest wynikiem zaplanowanych treningów z TAO
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A Stryd nie ma osobnego wykresu w Garminie?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
myxomatosis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:36
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 03:31:00

Nieprzeczytany post

Po kolejnym biegu stwierdzam, że jednak badziewny jest ten 945:) Roczny chiński Stratos (przypominam, że 5 razy tańszy), znacznie lepiej odwzorowuje przebytą trasę i lepiej pokazuje HR z nadgarstka. No taka prawda. 945 monitoruje za to pierdylion parametrów (pewnie też źle), które są bezużyteczne. Np. Body battery (co za bzdura). O tym jak monitoruje sen nawet nie wspomnę (ot, bez związku z rzeczywistością). Żałuję, że się podpaliłem, bo trzeba było zostać przy V800. Garmin Connect to też jakaś kolorowa, nieintuicyjna breja.
Jedyna nadzieja, że aktualizacje coś poprawią.
Jan123

Nieprzeczytany post

Ten nowy wykres jest zdecydowanie z TAO.
Tylko dziwię się czemu nie ma takiego wykresu pretkosco przez garmin coach czy normalne treningi.


Czy ktoś może mi pokazać jak wygląda krzywa mocy, bo mam puste dane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jan123

Nieprzeczytany post

Coraz bardziej się przekonuje do 945,ze
To dobry zakup, że strydem, hrm tri aż chce się biegać :-)

Wiele można dowiedzieć się o swoim organizmie.
Przykładowo oddech na krótkich dystansach oddech mało ważny ale na długich czy interwalach to przydatne info. Przy jakiej prędkości ciężko się oddycha albo na na maratonie po którym km.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jan123

Nieprzeczytany post

Bardzo zabawna jest opcja battery body.
Dcmarker mówił, że się Sprawdźa,ale nie sądziłem, że aż tak.
Przykładowo naladowalem się do 85% takiego kopa miałem, że połówkę zrobiłem (km nie%)
Za to, że robiłem wieczorem to źle spałem bo jak widać na wytłumaczenie czemu.
Następnego dnia na rezerwach 20-30%zmęczony bylem
I czytałem co to battery mówi, że trzeba biegać koło 50%
PrEspalem się 30min naladowalemsie i dzida na interwaly
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jan123

Nieprzeczytany post

To co mówili ,ze Vo2max szybciej wykrywa , to prawda
Drugi dzien biegania 8km dzis i już mi wykryło pułap tlenowym oraz próg mleczanowy .
Dodatkowo nowa opcja podpowiadania co powinno się poprawic, że się biega za mocno wygląda obiecująco .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

pisz pisz, czytamy
Jan123

Nieprzeczytany post

Jedyna rzecz, którą jeszcze chciałem skomentować to GPS

Czy jest dobry czy jest zły.
Miałem już wiele modeli z GPS testowałem od 2010.

I potem na przykładzie jak na zdjęciu .
Jest zakręt budek niski zero linii wysokiego napięcia nie ścina zakrętów sygnał jest ok.

Pare metrów wcześniej wysoki budynek , linia tramwajowa, pogotowie jakaś wieża i WSZYSTKIE sprzęty GPS prosta pokazują zygzak.

Akurat używam gps+gallileo ale to miejsce jest specificzne i widać jak sygnał się rozjeżdża.
Kiedyś myślałem ,że jakiś stary model 910 czy 310 super pokazuje w tym miejscu ale jak się okazało , że gdzie zle powinien pokazywać to urywał się sygnał i rysował linie prostą, co dawało wrażenie ,ze super maluje sygnał

Moim zdaniem żaden zegarek nie ma super anteny masztu i czasem jakiś zegarek pokaże dobrze czasem źle zależy od wielu czynników.

Ktoś powie , że super sygnał a np biegał gdy na drzewach nie było liści , albo jak były sprzyjające warunki , bo to że niebo jest czyste to nie znaczy , że jest dobre ułożenie satelit.

Moim zdaniem jeśli komuś zależy na dobrym sygnale to musi odpowiedzieć sobie na pytani po co ?
Aby była dobra prędkość - to Stryd rozwiązuje problem .
Jesli komuś zalezy aby sygnał , linia była prosta nie zygzakowaty to także stryd pomoże a jak będzie zyzak to wytarczy zwiększyć linie zapisu na cały chodnik, szerokość lini zapisu tylko po co?

a co do dystansu to także wiele zalezy, oczywiście stryd rozwiązuje ten problem ale i on dużo się pomyli jak się dużo ludzi wyprzedza i biegnie zygzakiem /slalomem.

Kiedyś testowałem kilka zegarków na ręku aby wybrać dobry model i wystarczyło przebiec ten sam odcinek w innej kolejności układać zegarki i co innego pokazywały czyli cięzko było wybrać najlepszy. Widać to bardzo jak się położy zegarek na oknie , nie rusza i właczy start to zawsze pokaże kilka metrów .
Choć FR945 jak kalibrowałem na oknie to pokazał mi tylko 0,05km gdzy fenix 3 pokazywał zazwyczaj mi 3km
https://connect.garmin.com/modern/activity/3654612642
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

thomekh pisze:Powiedz czy interfejs muzyczny jest intuicyjny, szybki oraz czy połączenie ze słuchawkami trzyma cały czas.
Odtwarzacz jest bardzo rozbudowany ale sam interfejs jest prosty i przejrzysty. Na głównym ekranie masz dostępne tylko dwa przyciski - pauza i następny utwór, oraz dostęp do bardziej rozbudowanego menu (wybór muzyki, głośność, utwór wstecz, powtarzanie i odtwarzanie losowe). Można odtwarzać muzykę według albumów, wykonawców, tworzyć playlisty itd - jak w każdym klasycznym odtwarzaczu. Można też sterować muzyką z telefonu, albo jakiegoś streamingu np. spotify.
Co bardzo przydatne - działa też sterowanie pilotem ze słuchawek (głośność i pauza).

Niestety po wgraniu map zostało tylko 4,6GB wolnej pamięci...

Obrazek
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Jan123

Nieprzeczytany post

mi się bardziej podoba sterowanie muzyka w domu przez FR945;-)
Telefon podłaczony do głosników bluetooth i z zegarka możemy zmieniać muzyke co jest na telefonie ;-)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

odtwarzacz ma niestety jeden minus póki co, nie synchronizuje podcastów automatycznie, trzeba zaznaczać pojedynczo, nie usuwa przesłuchanych, no generalnie da się słuchać podkastów, ale niestety akurat z nimi funkcjonalność mocno leży.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

fiuczery w 945 ciekawe, pytanie na ile to potrzebne i co dadzą.
czy tylko kolejne dane nie wiadomo jak dokładne i nic w sumie nie dające, oprócz kolejnej tabelki do wyświetlania.
trochę tak jak te GTC itd, są pooglądać czasem pooglądam, ale nic poza tym.
wyświetlacz podobno lepszy nic F5+ to duży plus akurat, bateria też na razie lepsza, ale firmware 7.1 tak to skopało w f5+, że wszystko ma lepsze, teraz co dewa dni muszę ładować.
aktualnie po dwugodzinnym treningu zeżarłeś 41% w rytm tylko godzina z muzyką, to jakiś żart.
Jan123

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy to prawda ale soft jakby się uczył zrzerac baterie. Po pierwszej nocy zjadł mi 30%drugiej 20%a dziś 8% cały czas natlenienie włączone. Może to efekt, że jeszcze bateria nie osiągnęło max naladowania
myxomatosis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:36
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 03:31:00

Nieprzeczytany post

Ja naprawde nie oczekuje, ze slad bedzie jak od linijki, ale nie moge pogodzic sie z faktem, ze nowy zegarek od uznanego producenta nie ma podejscia do chinskiej zabawki za ułamek ceny 945.
Tu sa screeny porownawcze z przykladowego biegu (inne biegi, zwlaszcza te w lesie, sa tak samo kiepskie).
Garmin oczywiscie niebieski.
https://photos.app.goo.gl/E3SaPfQ8xFPM8pH37
Posrod wysokich budynkow Garmin totalnie odjechał w kosmos. A i nawet na zupelnie otwartej przestrzeni zamiast pokazac równy slad zgodny z przemierzaną scieżką - to są jakies zygzaki.
I dzieki temu srednie tempo z calego biego o kilkanascie sekund lepsze w garminie... No super motywacja.

Nie chce kupowac stryda za kolejne 1000PLN i jeszce co chwile przepinac go do innych butow.
ODPOWIEDZ