Problem bolących kolan

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8709
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Beata, ostatnio tak się złożyło, ze oprócz USG miałem zalecony jeszcze rezonans magnetyczny kolana, bo zgłaszałem problemy.
Oczywiście rezonans musiałem zrobić prywatnie, ponieważ wizyta w ramach NFZ była bardzo odległa.

Lekarz ortopeda, do którego chodzę już od kilku lat, powiedział mi, że w tym roku jeśli nic nie będę dodatkowo zgłaszał, to raczej USG nie będzie potrzebne. Wcześniej i tak wysłuchuje mojego "rocznego sprawozdania" i robi mi różne testy.
Wkrótce muszę zamówić zastrzyki na bieżący rok.

Edit:
Dodam jeszcze jedno.
Jak do niego przychodzę, to nie chce oglądać wyników USG zanim nie zrobi sam testów ruchowych.
Sam byłem w szoku jak ruszał mi kolanami we wszystkie strony - trudno było się przy tym rozluźnić, a takie miałem zalecenie, kazał mi chodzić i mnie obserwował a po tym powiedział co mi może być i to było w 100% zgodne z USG,
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To po co robisz te usg? :hejhej:
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Beata, ostatnio tak się złożyło, ze oprócz USG miałem zalecony jeszcze rezonans magnetyczny kolana, bo zgłaszałem problemy.
Ale ja nie o to pytam :taktak:
I usg i rezonans robiłam bez polecania lekarza, jak tylko ból stał się bardzo dokuczliwy a fizjoterapia już nie pomagała. To dla mnie oczywiste, że do lekarza najlepiej się zgłosić z pełną dokumentacją. Opis rezonansu mam na trzy strony :hahaha: .

Pytam, czy sam zastrzyk jest wykonywany przy jednoczesnej kontroli usg, bo niby taka jest procedura przy zastrzykach dostawowych - w innym przypadku jest szansa, że lekarz nie trafi jednak w szparę stawową i lek wyleje się nie tam, gdzie powinien. No, ale mi wszelkie zastrzyki dostawowe (a miałam ich z 5) robiono bez jednoczesnej kontroli usg, choć niby nie powinno się. Więc sama nie wiem, co o tym myśleć.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8709
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Bosak - USG było pierwsze ale nie dało odpowiedzi i niestety trzeba było zrobić jeszcze rezonans.
Nigdy nie miałeś poszerzanej diagnostyki z jakiś powodów?

Beata, teraz rozumiem o co pytasz.
Ten lekarz nie daje zastrzyku pod USG, ale mam do niego zaufanie i dlatego na zastrzyki chodzę też prywatnie.
Jest on też znakomitym chirurgiem z bardzo bogatym doświadczeniem.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
KFZFIZJO
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 17 lut 2019, 18:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
polecam zajrzeć na stronę https://reha-kfz.pl/blog/ jest tam kilka artykułów o podobnej tematyce, oczywiście zachęcam do wizyty u specjalisty (fizjoterapeuty bądz lekarza )
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8709
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Po konsultacjach z ortopedą zapadła decyzja, że w tym roku też będzie iniekcja z Biovisc Ortho Single:
Obrazek
Preparat sprawdził się w ostatnim roku. :taktak:

Dziś byłem na wizycie i na wstrzyknięciu preparatu.

@Beata - poruszyłem też temat ze swoim ortopedą robienia zastrzyków pod USG. Stwierdził tylko, że to metoda na wyciąganie kasy od pacjentów. Powiedział, że ortopeda, który powinien doskonale znać budowę kolana, nie ma prawa zrobić tego źle i że to nie jest nic skomplikowanego.
Być może jemu to łatwo przychodzi, bo ma 30'sto letnią praktykę jako chirurg-ortopeda :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Preparat sprawdził się w ostatnim roku. :taktak:
Skoro tak "reklamujesz", to chyba się skuszę, po mam wrażenie, że po ostatniej zimie jest gorzej ...
@Beata - poruszyłem też temat ze swoim ortopedą robienia zastrzyków pod USG. Stwierdził tylko, że to metoda na wyciąganie kasy od pacjentów. Powiedział, że ortopeda, który powinien doskonale znać budowę kolana, nie ma prawa zrobić tego źle i że to nie jest nic skomplikowanego.
Dzięki za info :taktak: .
Mi pierwszy lekarz, też chirurg-ortopeda, robił zastrzyk bez żadnego usg, i było ok. I sądzę, że różnych zastrzyków dostawowych robi masę i wszystkie tą metodą. Tylko drugi lekarz, też chirurg, zdziwił się, że tamten pierwszy tak robi. No więc miałam przez chwilę wątpliwości ... Obaj z wieloletnią praktyką i dość znani w PL.
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jednego dnia nastukane 5 postów o niczym. Pewnie zaraz będzie reklama opasek, albo maści, albo... :hahaha:
ODPOWIEDZ