Wybór topowych zegarków

xPiotRx
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2018, 07:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć

Jestem przed wyborem zegarka głównie
-garmin fenix 5plus
-suunto 9baro
-polar vantage v

Główne sporty Siłownia (tutaj to chyba garmin ladnie wypada),cardio (biegi, ergometr,orbitrek,),basen,rolki,rower.

Funkcje jakie mnie interesują śledzenie aktywność 24/7,sen, intensywności treningowe, regeneracja,pogoda,ktorys mial pokazywanie popularnych tras. Czym więcej bajerow tym lepiej uwielbiam analizować każdy szczegół z treningu i porownac go :)

Przeglądałem tematy na forum i widze ze garmin na topie ale interesuje mnie tez nowy polar ma ten system recover i load pro o ile to nie marketingowe mydlenie oczu.
Wiec proszę o poradę i opinię który sprawdzi się najlepiej i będzie godnie służyły w każdej chwili i dziedzinie sportu
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Ja bym brał polara jakbym miał kasę, ma od cholery różnych funkcji , nie wiem czy dałbym radę to ogarnąć.
Niestety nie mam i muszę obejść się smakiem.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:Ja bym brał polara jakbym miał kasę, ma od cholery różnych funkcji , nie wiem czy dałbym radę to ogarnąć.
Niestety nie mam i muszę obejść się smakiem.
A masz juz porównanie z wlasnego doswiadczenia z tych zegarków czy tylko opisy pochlaniasz jak pelikan?

Wysłane z mojego DUK-L09 .
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
xPiotRx
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2018, 07:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do garmina to wiem ze ma ergometr orbitrek duzo funkcji ktore sa malo spotykane
O suunto9 wiem najmniej tyle że paski się psują i soft srednio chodzi

Polar nowość opis fajny ale czy jest lepszy niż garmin ? A wiem ze to forum jest mają nadzieją bo sa tu doświadczeni ludzie ktorzy nie jeden zegarek na ręku mieli

Obecnie mam tomtom adventure i brakuje mi paru funkcji ;(
MagikGT1980
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 30 sty 2018, 11:09
Życiówka na 10k: 1:02:42
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam garmina w wersji sapphire i nie zamieniłbym go-wytrzymałość.Soft niezłe chodzi,aplikacja mobilna również co w Suunto lekko leży.Suunto na plus bateria,Polar ładny,ale ostatnie twory polara niezwykle plastikowe się wydają


Wysłane z iPhone .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z twoimi wymaganiami bierz Garmin Fenix 5x Plus.
Polar Vantage V nie ma większości funkcji, których oczekujesz. Jednak na pewno nie jest to "plastikowy" zegarek.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
xPiotRx
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2018, 07:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za odpowiedzi

A czy fenix 5x plus różni się dużo od 5 plus i 5s plus prócz baterii,rozmiarem i puls ox ?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:
cichy70 pisze:Ja bym brał polara jakbym miał kasę, ma od cholery różnych funkcji , nie wiem czy dałbym radę to ogarnąć.
Niestety nie mam i muszę obejść się smakiem.
A masz juz porównanie z wlasnego doswiadczenia z tych zegarków czy tylko opisy pochlaniasz jak pelikan?

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Oczywiście, że pcham jak pelikan, ale skoro kolega chce zeby ktoś zadecydoeał za niego to decyduję.
Na forum są wątki o każdym z tych zegarków, trzeba sobie zadać trochę trudu i poczytać, ale skoro sie nie chce to wtedy korzysta się z takich debilnych odpowiedzi jak moja.
Ps
Yahoo w kolejność ostatnie moje zegarki to były garmin 630 garmin 935 Suunto spartan Baro Suunto 9 teraz mam Garmina F5+.
xPiotRx
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2018, 07:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:
Oczywiście, że pcham jak pelikan, ale skoro kolega chce zeby ktoś zadecydoeał za niego to decyduję.
Na forum są wątki o każdym z tych zegarków, trzeba sobie zadać trochę trudu i poczytać, ale skoro sie nie chce to wtedy korzysta się z takich debilnych odpowiedzi jak moja.
Ps
Yahoo w kolejność ostatnie moje zegarki to były garmin 630 garmin 935 Suunto spartan Baro Suunto 9 teraz mam Garmina F5+.
Idz przebiegnij się w nowy rok dobrze ci zrobi
Nie pisałem zeby ktoś decydował za mnie tylko poprosiłem o opinie i poradę
Na forum czytałem tematy niektóre wpisy sa stare i nie bylo sprecyzowanej odpowiedzi na moje pytania
I na koniec twoja netykieta jest żałosna nie musiałeś pisac lekceważącej/falszywej odpowiedzi.
I z tej twojej "debilnej wypowiedzi" nie mowi sie "pcham jak pelikan" a łykać jak pelikan ;)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

XRxpiotrku czy jak ci tam, forum służy do wymiany poglądów i opinii czasem też tzw pomocnej dłoni.
Jak się nie umie pisać i czytać ze zrozumieniem to potem są takie efekty jak twoje wypowiedzi.
Takich kozaków jak Ty co chcą szybko i od razu odpowiedzi na wszystko, to ja już widziałem nie raz, nie raz też mnie obrażono, jak i nie raz chyba, niestety parę osób obraziłem. starałem się jednak przez te moje parę dni obecności na forum nie robić tego w sposób chamski. Bywam, a raczej jestem złośliwy i to w @#$%^, ale staram się robić to w sposób inteligentny. Jeżeli tego nie widzisz, widać za słabo się staram i bardzo Cię za to przepraszam.
Pozwolisz, że reszty twojego posta już nie skomentuję, bo widzę masz problemy z czytaniem zdań pojedynczych a co mówić o wielokrotnie złożonych. Jeżeli chodzi o zrozumienie tychże;
cóż, lasciate ogni speranza, voi ch'entrate jak to pisał Sienkiewicz czy inny alighieri.
run_johny
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:34
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: 2:58:31
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A ja bym polecił FR 935.

Fenixy dla mnie są mocno przereklamowane.
Wszyscy się nimi jarają, jakie to wspaniałe a potem ból i zgrzytanie zębów.

A to bateria nie trzyma, a to barometr nie działa, a to coś tam.

I co z tego, że ze stali nierdzewnej i w szafirze, jak nie działa?

Wybór zegarka sportowego powinien być ściśle kierunkowany do tego, co faktycznie robimy.
Nie, że chcę zegarek do pływania (Garmin kiedyś miał takiego) ale chciałbym mieć jeszcze muzyczkę i żeby mi parzył kawę.

Nie ma też co sugerować się najwyższymi modelami.

Jeśli chodzi o Polara to ja bym brał w ciemno V800. Zegar może ma trochę jeszcze spraw, które mogą wkurzać ale moim zdaniem w cenie do jakości jest bardzo dobrze.

Z Suunto brałbym Suunto Spartan Sporta Wrist HR Baro: Amber albo Stealth. Świetny zegarek i nawet ekran dotykowy nie przeszkadza tak mocno, a można go też zablokować w czasie aktywności. Boli trochę krótszy czas działania baterii na GPS ( 10 godz. przy najdokładniejszym/20 godz./40 godz.), więc dla mnie to jedyna bolączka.


Co do analizy danych to więcej i w sumie najwięcej dostaniesz z aplikacji, a najlepszą ma Polar (używałem przez 2 lata Polara M400). Następnie jest Garmin ze swoim Connectem i na szarym końcu Suunto Movescount.

Jak masz więcej pytań, pytaj śmiało.
Może masz jakieś zapytania albo bolączko.
TRAIL, trochę triathlonu.
--------------------------
5k: 17:20
10k: 35:46
HM: 1:19:08
M: 2:58:31
1/8: 1:07:43
1/4: 2:29:01
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Z Suunto brałbym Suunto Spartan Sporta Wrist HR Baro: Amber albo Stealth. Świetny zegarek i nawet ekran dotykowy nie przeszkadza tak mocno, a można go też zablokować w czasie aktywności. Boli trochę krótszy czas działania baterii na GPS ( 10 godz. przy najdokładniejszym/20 godz./40 godz.), więc dla mnie to jedyna bolączka.
S9 :
- nowszy model zegareka
- 4 razy wydajniejsza bateria
- oparty na tym samym oprogramowaniu co wymienione przez ciebie
- cena zbliżona do Sporta WHR Baro
- Szafirowe szkło vs mineralne
- nowy procesor na bazie którego będą udostępniane kolejne funkcje, czego nie gwarantuje stary model Sport WHR Baro
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zamiast kazdego modelu spartana wolalbym peaka 3 saphire. w zasadzie nawet majac teraz 9-ke uwazam tamten model za najlepszy zegarek gps jaki powstal, nie tylko w suunto, ale wogole.
aczkolwiek w temacie glosu nie zabieram, ale wnoszac po wymaganiach i tak stanie na garminie. i moze to slusznie, niech ten status quo zegarkow popularnych vs ludzi gor zostanie :)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Piotrek, zgadzam się z Twoją opinią dotyczącą SP3, jak się chce mieć czysto sportowy zegarek, tylko do napierania nie ma lepszego aczkolwiek w moim pod koniec dwa razy był pas wymieniany HR i kolejny głupstwa pokazywał. Miałem wersje srebrną Shapire i jakoś, wygląd, cały ten look potwierdza to co piszesz.
Jak się jest jednak jest gadzeciażem jak ja, zostaje tylko garmin F5+
Próbowałem S, niestety ani Trainer ani S9 długo nie pomieszkały u mnie, ale jak mówię, ja jestem gadżeciaż, a za S3P tęsknię.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tak lekko OT - a czemu 9 sie nie sprawdzil?
co do a3p - mialem - powaznie, to nie zart - chyba 4 egzemplarze tego modelu - szalenstwo, co? i tak zupelnie abstrahujac - ja mysle, ze te zegarki stana sie jeszcze modne, jak juz wkolo beda same plistikowe zabawki z kolorowymi wyswietlaczami, to taki a3p bedzie... no tym, czym kiedys byly np casio dive (ciekawostka taka, Arnold w polowie filmow z lat 90 nosil jeden model zegarka :D i ja ten zegarek tez mam :D). ja zrobilem lekki unik, bo jednak antena peaka na codzien moze przeszkadzac, wiec kupilem traversa - i to jest moj zegarek na codzien. tak bardzo podoba mi sie oprocz dzialania suunto ich feeling :)
ODPOWIEDZ