Teraz jest Śr, 14 kwietnia 2021, 06:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Bardzo początkująca.
Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 13:52 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Cześć, na początku maja muszę przebiec 3 km w czasie 15 min. Nigdy nie biegałam. Probuję zacząć, ale biegam stale 1 km (z dwoma marszami pomiędzy) i nic nie idzie do przodu. Zatyka mnie, nie mogę nabrać powietrza, widzę gwiazdki przed oczami. Byłam u kardiologa, wykrył niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale pozwolił się męczyć;)
„Biegam” co drugi dzień, zajmuje mi to jakieś pół godziny (ze trzy cykle po 1 km)
Mam 44 lata, waga 57 kg, pływam, jeżdżę na szosowce i łażę po górach. W zimie tez narty bardzo intensywnie ( ostatnio 500 km w jeden sezon) Co jest nie tak?... Macie jakieś pomysły?
Z góry dziękuję.

Tytuł: Re: Bardzo początkująca.
Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 19:00 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

TojaLea napisał(a):
Cześć, na początku maja muszę przebiec 3 km w czasie 15 min. Nigdy nie biegałam. Probuję zacząć, ale biegam stale 1 km (z dwoma marszami pomiędzy) i nic nie idzie do przodu. Zatyka mnie, nie mogę nabrać powietrza, widzę gwiazdki przed oczami. Byłam u kardiologa, wykrył niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale pozwolił się męczyć;)
„Biegam” co drugi dzień, zajmuje mi to jakieś pół godziny (ze trzy cykle po 1 km)
Mam 44 lata, waga 57 kg, pływam, jeżdżę na szosowce i łażę po górach. W zimie tez narty bardzo intensywnie ( ostatnio 500 km w jeden sezon) Co jest nie tak?... Macie jakieś pomysły?
Z góry dziękuję.

Zwykle problemy początkujących.
Postaraj sie wziasc jakiś program dla początkujących i sie go trzymac. Tu na tej stronie tez sa.
Miliony tak zaczynali.

Powodzenia.

Tytuł: Re: Bardzo początkująca.
Nowy postNapisane: Pt, 26 lutego 2021, 12:18 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja również zaczynam swoją przygodę z bieganiem. Na początku miałam problem jak dobrać odpowiednie buty, aby biegało mi się najlepiej i nie zrobić sobie krzywdy. Często zaglądam na stronę http://zorganizowana.pl/ i czytam wskazówki dotyczące sportów i aktywności fizycznej. Daje mi to często motywację do działania i próbowania nowych rzeczy. :D

Mam nadzieję, że moja przygoda z bieganiem nie zakończy się szybko ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]