Bieg śródstopie do oceny filmik

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
nikodem239
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, biegłem dziś pierwszy raz na śródstopiu. Przebiegłem kilometr i się zatrzymałem. Wiedziałem że jest coś nie tak bo pojawił się ból łydki. Wiedziałem że łydki będą boleć ale nie aż tak. Po zgłębieniu się głębiej w temat doszedłem do wniosku że to co jest na yt jest błędne. W filmikach co oglądałem to pięta nie ma kontaktu z podłożem. A powinna mieć. Więc pobiegałem w domu na boso i nagrałem filmik
https://youtu.be/etTfBtukprU
Wydaje mi się że pięta powinna lądować minimalnie szybciej? Ale z drugiej strony buty do biegania mają wyższą piętę, więc jest może w miarę ok. Pokój jakieś 5m więc bieg może wyglądać trochę patologicznie. Światło miga bo 240fps a oświetlenie ledowe
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Biegniesz inaczej w butach i inaczej bez. Wiec ten filmik nie ma sensu.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba trochę przeceniasz nasze magiczne moce. Nie wiemy, jakie filmy widziałeś na jutubie, a ja na przykład nie wiem, czy chodzi Ci o to, żebyśmy się z Tobą zgodzili, że w tych filmach jest źle, czy nie wnikając w jutjuba ocenili, jak biegasz. Jeżeli o to drugie, to Rolli napisał prawie wszystko (w skarpetkach spadasz trochę za bardzo na palce :hahaha: ) Mogę jeszcze dodać, że bardziej niż punkt uderzenia stopy o podłoże, liczy się cała sylwetka, a nie tylko to, co od pasa w dół, a to można ocenić w biegu, a nie w podskokach wokół salonu.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To mi wygląda na bieg na palcach. Może najpierw przyjrzyj się własnym butom biegowym. Zobacz w którym miejscu je najbardziej ścierasz, bo może się okazać, że naturalnie biegasz ze śródstopia.
nikodem239
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegłem dziś w butach na bieżni na siłowni. Nagrałem filmik, nogę stawiam najpierw na pięcie.
Dziś przypomniałem sobie że gdy miałem 4 lata to miałem jakieś wkładki ortopedyczne. Moja mama mówi że nogi krzywiłem do środka. W książeczce zdrowia coś tam znalazłem ale nie mogę rozczytać. Pamietam że te wkładki były na około podwyższone. Wydaje mi się że przez to mogę mieć te wszystkie bóle podczas biegania. W wojsku zaobserwowałem że mam trudności w chodzeniu na wprost. Idziemy czwórkami a mnie ciągle rzuca na prawo i na lewo w tych wojskowych janach. Wiem że najłatwiej iść do ortopedy. Ale nie mam czasu na taką wizytę.
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kup sobie uniwersalne wkładki ortopedyczne ze skóry (nie z jakiegoś kauczuku) po 35 zł, włóż do butów zamiast tego, co masz teraz i sprawdź, czy jest poprawa. Ortopeda też zacznie od wkładek i raczej wiele więcej Ci nie powie (ale może zapodać inny typ). Aha! I ze swojej strony odradzam szaleństwa z jakimiś mega-luksusowymi, wypasionymi wkładkami z "najwyższej wkładkowej półki" - jak dla mnie naciągactwo.
nikodem239
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra chyba wiem o co chodzi. Jak dobrze pamiętam to wkładki miałem dokładnie takie:
https://www.olx.pl/oferta/wkladki-ortop ... lUplc.html
Zauważyłem że pięty podczas chodzenie przekrzywiają się do środka. W większości moich butów, wnętrze jest przetarte od wewnętrznej strony pięty. Również podeszwa jest tam bardziej zużyta.
Do tej pory myślałem że wszystkie buty są kijowe że się przecierają w środku :echech:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A takie coś pisze w książeczce zdrowia, może ktoś rozczyta xD

Obrazek
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znajdź jakąś przychodnię dla sportowców, zapisz się na badanie podologiczne i niech konkretnie spojrzy na Ciebie specjalista. Nie polecam zwykłego lekarza, ponieważ najczęściej medycyna sportowa to nie ich działka. Zwykłe, pierwsze lepsze wkładki korygujące mogą zrobić więcej szkody niż pożytku, poza tym do biegania są inne, elastyczne wkładki ortopedyczne.
Sama próbowałam pobiec we wkładkach nie przystosowanych do sportu. O mało stóp sobie nie poodbijałam. Po drodze wkładki wyjmowałam z butów.
Zrób konkretne badanie a będziesz wiedział na czym stoisz. Na forum nikt Ci nie powie jaką masz wadę, a taką możesz mieć. Sama podobnie ścieram buty. Biegam we wkładkach dobranych przez fizjoterapeutę. Oprócz wkładek dostałam też ćwiczenia, ponieważ same wkładki to pół sukcesu.
Jeśli nie masz czasu albo ochoty na wizytę...zaciśnij zęby i biegaj, ale nie jęcz że coś boli albo że przyplątała się kolejna kontuzja.
ODPOWIEDZ