Czego słuchacie podczas biegania?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
FatGoat
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Oczywiście temat dla tych, którzy zamiast dźwięków przyrody / otoczenia wybierają słuchawki.
Sam osobiście zazwyczaj wybieram słuchawki, biegam w okolicy gdzie jest od cholery psów i nie ma prawdziwie cichego miejsca gdzie możnaby się zrelaksować, więc ewentualne hałasy, szczekanie czy silniki zagłuszam.

W moim przypadku, w zależności od pogody oraz od tego jak bardzo chcę "cisnąć" wybieram albo dynamiczniejszą muzykę z gier i filmów np:

https://www.youtube.com/watch?v=I5bTjl0jMVI

Kiedy jest mgła, pada deszcz lub klimatyczniejsza miejscówka to wybieram soundtracki z horrorów, ale takie bez ambientowego hałasu (jeśli zainteresowani wiedzą o czym mówię), na przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=6LB7LZZGpkw

Szczerze polecam obie opcje, a jeśli ktoś ma podobną muzykę jak chociażby przedstawiona przeze mnie druga to zamieszczajcie linki do swojej playlisty, moja już się osłuchała, a jak ktoś b ędzie zainteresowany mogę swoją skomplilować i tu zamieścić.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Składanki na yt typu 3h epic music pomagaja mi odplynac. Rzuc okiem, czy raczej, uchem :)

Wysłane z mojego D5803 .
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
FatGoat
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie lubię tych kompilacji epic music z całego serca. Jako ktoś kto nasłuchał się sporo soundtracków i orkiestry nie sposób mi nie zauważyć, że wszystkie te utwory odwalone są na jedno kopyto, lubię to określać jako randomowa zbieranina krótkich nut kilku instrumentów naraz. Brzmi epicko? Być może, ale wszystko brzmi tak samo więc nuży niesamowicie. Ja lubię jak muzyka ma jakiś motyw przewodni albo dokądś zmierza, tutaj o to ciężko :(
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

A ja sobie wgrałem trzy lata temu na starego empecza własną kombinacje i się spierniczyl i mogę słuchać, ale nie mogę zmienić. No i dobrze, da się trzy lata słuchać praktycznie co kilka dni tego samego. Niektóre kawałki muszę przecierpiec, ale są takie na które ciągle czekam :-)
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Mozliwe, ale to jedno kopyto pomaga mi szybciej wpasc w trans ("stillness in motion" ). Niektorzy sluchaja "umcyk umcyk" a ja slucham czegos takiego.
Czasami pasuje do widokow na ktore trafiam (95% lasy i miejsca gdzie rzadko widuje się ludzi). Po prostu jak dobry soundtrack do filmu. Ma byc, ale nie masz go slyszec.
Jak robie konkretne mocne treningi lub na wyscigi, wole inną muzykę, ale dosc specyficzną i pewnie Ci sie nie spodoba wiec tej nie polecę ;)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Ja słucham podcasty ;)
Muzykę też słuchałem ale zbyt wpływa na tempo biegu
Endomondo
Obrazek
XchmieluX
Wyga
Wyga
Posty: 128
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:08

Nieprzeczytany post

siebie :) nie lubię jak coś mi brzdęka. bardzo mnie to rozprasza :)

W czasie biegu koncentruję się na swoim ciele (czy nic nie boli, bo ręce pracują, czy wysiłek nie jest zbyt intensywny, czy nie przekręcam za bardzo jednej stopy- bo mam taką tendencję).
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja biegam bez, bo dla mnie dzwieki z zewnatrz sa czescia biegania.
Tak samo mam na snowboardzie, czy na rowerze.
Nie chce ich zagluszac, niezaletnie czy to swiergot plakow czy zgielk miasta.

Podziwiam jednak tych, ktorzy potrafia sobie poradzic z polirytmia w czasie biegania.
Chyba, ze korzystaja z muzyki jako metrononomu, ale albo trzeba caly czas tego samego sluchac,
albo co chwile zmieniac tempo biegu :niewiem:
FatGoat
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na początku segregowałem muzykę tempem, ale 1. za dużo roboty 2. Nudno słuchać muzyki w tym samym tempie
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

Kiedys, jak biegalem na 75 i mniej ;P nawet uzywalem dzwiekowego metronomu w telefonie (samego, bez muzyki). Ale szybko sie nauczylem i nie potrzebowalem dalej. Choc proces byl dosc bolesny. Aktualnie widzialem ze taki Spotify dobiera muzyke pod zadane tempo. Tylko trzeba byc w zasiegu internetu o sensownej predkosci, co mi sie niestety rzadko zdarza.
Jak widac sa tacy jak ja, ktorym muzyka nie przeszkadza a wrecz pomaga w bieganiu. Sa biegi gdzie slucham muzyki bite całe 3h. Na innych slucham audiobookow, a sa takie ze przez 2h nic nie slucham. Na jakis dluzszych biegach to na takie 8-9h mam najczesciej pol baterii w sluchawkach zuzyte wiec te 4.5h slucham (+- rozmowy telefoniczne).
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

ja słucham NATURY, LASU :-) czasem ludzi jeśli z kimś biegam ;-)
FatGoat
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2016, 14:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pojęcie niesamowicie szerokie :hejhej:
Awatar użytkownika
javai
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1435
Rejestracja: 17 lis 2009, 15:50
Życiówka na 10k: 0:49:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzwięków otoczenia, własnych myśli.
Po co ja biegam?
Wojtasss
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 24 lis 2016, 21:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

AC/DC. Iron Maiden itp wszystko co wytwarza pozytywną energię :)
mirekw
Wyga
Wyga
Posty: 92
Rejestracja: 25 paź 2016, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja lubie cisze
MARATON- .2019r. 4:22:20]
ODPOWIEDZ