Strona 1 z 1

witam

: 15 cze 2012, 19:15
autor: Malutka80
:usmiech: Witajcie :usmiech: Postanowiłam tu napisać, ponieważ utkwiłam w próżni :zero: Biegam od 4 miesięcy, ostatnio dosyć regularnie, rano codziennie ok 4 km, i co drugi dzień po południu 30 do 40 min spokojnego biegu. Wielkich osiągnięć to ja nie mam :nienie: kilometr biegnę w 4 minuty, i najdłuższy mój bieg to 8 km bez przerwy (spokojnie).

Nie wiem co dalej, jak biegać, żeby poprawiać wyniki i wytrzymałość przede wszystkim :hejhej:

Może ktoś mi pomoże, doradzi :usmiech:

Re: witam

: 15 cze 2012, 20:07
autor: LAY
Wg. mnie powinnaś obrać sobie "cel" nie koniecznie wygórowany i przygotować plan. Najlepiej wybrać gotowy ze strony bieganie.pl -> trening -> plany treningowe.
Posiadanie planu to moim zdaniem istotny element w biegowej przygodzie, uczy systematyczności i pozwala łatwiej monitorować postępy.
Poza tym podczas biegania (bez względu czy cel to odchudzanie, zdrowie, czy biegi ultra :) ), proponuję pamiętać o kilku istotnych elementach: rozgrzewka - trening biegowy - wyciszenie. No i dawka rozciągania po biegu.
Poza tym, jeśli jeszcze nie masz, pomyśl o dobrych butach biegowych. Zdrowie najważniejsze.

Pozdrawiam i życzę wielu kilometrów na niezliczonych biegowych ścieżkach! :)