Trening z Pumą dla początkujących

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
AnnaMartyna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2011, 21:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

domurst pisze:Ja dziś w ramach motywacji biegowej zakupiłem w Decathlonie spodenki, koszulkę i bluzę z długim rękawem. Pooglądałem też buty i Kalenji wyglądają całkiem solidnie. Fajne butki (New Balance, Pumy, K-Swiss) były też w świetnych cenach (przedział 100-130zł) w TK Maxx
Ja wczoraj zrealizowałam pragnienia zakupowe i motywacja znacząco wzrosła :D już nie mogę się doczekać jutrzejszego biegania! :)

PS. Chciałam jeszcze zapytać z ciekawości, jaką macie mniej więcej prędkość podczas biegania?
New Balance but biegowy
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no i tak minął kolejny dzień 3 tygodnia 15-21...biegało sie super...nie wiem jak Wy ale ja lubie taką pogodę do biegania czytaj pochmurno i wilgotno ...jest czym dychac... :hahaha:
...Ptak Nas chyba juz opuscił albo sie zasiedział raczej zabiegał w tych górach :hahaha: :hahaha:
ps...mam nadzieje ze zadna z pum nie ucierpiała z powodu wczorajszych anomalii pogodowych...pozdrawiam...
Jaro37
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

AnnaMartyna pisze: PS. Chciałam jeszcze zapytać z ciekawości, jaką macie mniej więcej prędkość podczas biegania?
Ja mam tempo słabiutkie 6,54min/km, za to mam dość wysokie tętno, średnio 158bpm a max ok 176bpm więc myślę że na razie takie tempo wystarczy :usmiech:
Obrazek
janusz1967
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2011, 21:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

PS. Chciałam jeszcze zapytać z ciekawości, jaką macie mniej więcej prędkość podczas biegania?[/quote]

witam,ja w trakcie biegania mam czas jednego kilometra ok 5,40min przy tętnie średnim 148.dziś ze względu na warunki atmosferyczne nie biegałem ale zrobiłem party time.pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

buty kupione i już biegane- wracam na trasę!
Kupiłam w końcu w w Decathlonie, Kalenji- niezbyt urodziwe, ale wygodne, dość lekkie, z niezłą amortyzacją.. no i wygląda na to, że nie powinny się tak szybko rozpaść za sprawą moich zadartych paluchów ;)
właśnie wróciłam z treningu- miało być 12km, w końcu wyszło 10km.. nie chciałam przegiąć- następnym razem będzie 2 więcej. Biegało się nieźle, chociaż bywało lepiej- strasznie u mnie dzisiaj duszno.
Nemi- faktycznie dziwna sprawa z ptakiem.. miejmy nadzieję, że po prostu tak się wciągnął w bieganie, że zapomina pisać.
U mnie prędkość też bez szału, ale ostatnio widzę delikatną poprawę- wychodzi mi 6 min/km (lub niewiele więcej)..
Ach, fajnie tak poczytać, że jest nas tyle osób- od razu łatwiej o motywację :) Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie nie opuszczać treningów i będzie cudnie! :D
Obrazek
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

...jeśli chodzi o tempo ja tez tak mam w granicach 5.80 - 6/1km...ale widzę ze większość tak ma więc chyba tak powinno być...pełnazapału ciesze się ze w końcu znalazłaś butki do biegania...ale przypuszczam ze jesli chodzi o zmagania w kupowaniu butów do biegania to jeszcze nie koniec bo czaka nas jeszcze zima a tu obuwie zimowe do biegania wskazane :taktak: ... pozdrawiam...miłego dnia życzę pomimo wszystko :hejhej:
domurst
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie całkiem podobne - w zależności od dystansu wychodzi coś między 5:10 a 6:20 - zresztą możecie sobie na run-logu podejrzeć :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nodrog
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 278
Rejestracja: 12 lip 2011, 22:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do tempa to biegam przeważnie 6.30 ze zmuszaniem się do trzymania tętna poniżej 140. Jak pozwolę sobie na więcej to 5:40. Ale póki co powiedziałem sobie, że nie przejmuję się czasami (zbytnio :hejhej: ). Zależy mi, w tym sezonie, jakkolwiek dziwnie w moim przypadku to brzmi, na rozbieganiu się.
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

heh nemi muszę Ci powiedzieć, że normalnie to nawet lubię kupować buty, ale z tymi biegowymi to była istna droga przez mękę! Teraz tylko mam nadzieję, że mi uwzględnią tamtą reklamację i chociaż trochę kasy zwrócą... Zobaczymy ;)
Co do butów biegowych na zimę, to mam cichą nadzieję, że nadchodzącą zimę uda mi się spędzić w cieplejszym miejscu niż nasz piękny kraj i dzięki temu ominąć jeden zakup ;)
nodrog- brzmi, jak brzmi.. w każdym razie powodzenia w bieganiu.

To ja tak z innej beczki- ćwiczycie coś oprócz biegania? Ćwiczenia siłowe? Jakiś inny sport?
Obrazek
domurst
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 20 cze 2011, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rowerek raz na jakiś czas w dni wolne od biegania, ale bardzo nieregularnie i jakoś tego mocno nie pilnuję - przejażdżki 15-30 km w zależności od nastroju, w bardzo spacerowo-rekreacyjnym tempie. Od niedawna robię też ABSy i pompuję bo z obwodów mi trochę pospadało i straszny patyczak się robię :)
Obrazek
Diretto
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z dodatkowych ćwiczeń to brzuszki codziennie i przejażdżki rowerowe od 20 km w górę.
"Naucz się zamieniać ból w przyjemność, a nic Cię nie złamie..."
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... arachowice
AnnaMartyna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2011, 21:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja jeżdżę rowerem, ale bardzo rekreacyjnie, jakieś 2 razy w tygodniu :) bardzo lubię pływać, więc jak jestem u rodziców, to korzystam, że basen blisko i tanio, ale niestety nie zdarza się to zbyt często ;/
Dzięki za odp. co do prędkości :)
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

...co do dodatkowych form rekreacji :hahaha: to niestety nic poza rowerkiem ale tylko sporadycznie...chciałabym sie zmobilozowac i zacząc na basen chodzic ale myśle ze wszystko z czasem __o i brzuszki czasem i to staram sie regularnie...pełnazapału zazdroszę ci juz tych cieplejszych klimatów zimą bo ja napewo spędzam zimę na miejscu...
ps. a jak wasze kg bo niektórzy z tego powodu zaczeli biegac zreszta jak ja - idzie cos w dół czy na razie stop....bo u mnie stop :ech: niestety :echech:
rodryg4
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2011, 11:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja prócz "biegania", bo biegam od 3 tygodni, to ćwicze silna wolę i tyleż samo nie palę fajek :ble: Poza tym codziennie jeżdżę 12 km na rowerze, które pokonuję w 30-35 minut. Często też spinninguję, chodzę wtedy parę kilometrów wzdłuż rzeki w pełnym ekwipunku ale nie wiem czy to się liczy, chociaż czasami po paru godzinkach jestem cały zasapany bo rzeka dosyć dzika i trzeba się przedzierać ;) No i korzystając z sezonu letniego pływam od czasu do czasu ale nieregularnie.
Diretto
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 10 maja 2010, 16:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja ważę 60 kg, i oczywiście, nie po to aby schudnąć. Biegam, aby czuć się wolnym. Ale właśnie los odebrał mi wolność. Jedna puma już na początku poległa, została skontuzjowana. Ale wy wszyscy nie poddawajcie się, stado trzeba utrzymać.
"Naucz się zamieniać ból w przyjemność, a nic Cię nie złamie..."
http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... arachowice
ODPOWIEDZ