Cel: 30 minut ciągłego biegu - Plan 10-cio tygodniowy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Brtkkk
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 19 kwie 2009, 08:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Nieprzeczytany post

ja i tak uważam za najlepszy plan ten przygotowany przez pume
-krótszy
-nawet dla bardzo słabych amatorów
-duzo lagodniejszy na poczatku
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To jest Plan przygotowany przez Bieganie.pl a jedynie PUMA mu patronuje. :)

A 10-cio tygodniowy jest dla tych którym 6 tygodni wydaje się za krótkie.
ruli
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 31 paź 2008, 00:13

Nieprzeczytany post

a ja kurka, chciałem podziękować wszystkim, którzy mieli coś wspólnego z zamieszczeniem na bieganiu planu 10 tygodniowego. Zaczynałem na koniec września 2008 z wagą circa 103 kg. Uwierzcie mi, że już pierwszy tydzień to była mordęga.... chciałem umrzeć, rzucić to w pi... nezki, ale przemogłem się.
Dzięki takiemu łagodnemu startowi, udało mi się wystartować (ba a nawet skończyć Warszawską Połówkę).
Dziś robię sobie spokojnie bez większego stresu 2 godzinne niedzielne wybiegania i wiem że to jeszcze nie koniec :)
Poważnie zastanawiam się nad startem w maratonie jesienią, a, no i jeszcze coś... waga mi dziś pokazała 90.0 i to praktycznie bez zmian nawyków żywieniowych.
Wg mnie najważniejsze to: wytrwałość i regularność, no i chyba kurcze te bieganie po prostu polubić.
Ja polubiłem :)
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

ja też zaczynałem od planu 10 tygodniowego - chyba nawet "od drugiego tygodnia" bo ten plan jest o tyle "fajniejszy" od planu pumy - że można w nim "gmerać" i się za dużo nie popsuje (plan pumy jest bardziej "nowoczesny i gmeranie przy nim tylko źle się może skończyć)

muszę powiedzieć że gdyby nie bieganie.pl... pewnie nigdy bym nie zaczął biegać... a o tym by przebiec 30 minut to mógłbym tylko pomarzyć.
Szymon
Obrazek
Przemek 23
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Małopolska

Nieprzeczytany post

Zaczynałem od planu 10-tygodniowego 1.5 roku temu. Obecnie jestem w stanie przebiec 10 km w 50 minut. To było dla mnie wcześniej nie do pomyślenia.....
trening jest częścią mnie...
zbizag
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2009, 02:30

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem, takie plany, służą tylko jednej sprawie. Są dla ludzi pragnących dostać jedynie prosty schemat, który będą realizować.
W tym wypadku liczy się bardziej sam plan niż cel jakim jest przebiegnięcie 30 minut. Nie sądzę jednak, aby ktokolwiek kto zaczyna zabawe z bieganiem, wiernie go zrealizował. Takie schematy są oderwane od rzeczywistości. Nie wyobrażam sobie aby ktokolwiek z zegarkiem na ręku trzymał się sztywno planu. Może lepiej byłoby napisać zamiast takiej tabelki same zasady. Czyli na początku 5-6 biegów ciągłych (o takiej samej dlugości czasowej, lub każda następna troszeczkę dłuższa) przerywanych marszem. Przy czym sam czas truchtu powinien być określony przez biegacza na podstawie jego samopoczucia oraz warunków. Kolejne wybiegania powinny stawać się coraz dłuższe, z czasem wraz z wzrostem minut w ruchu, można zmniejszać ilość serii. Na nowe poziomy można przechodzić płynnie a nie z niedzieli na wtorek.
Itd. Może się mylę i dążymy do absolutnego uproszczenia wszystkiego? Gdzie człowiek będzie wymagał, krótkiej i lakonicznej odpowiedzi. Na samo zrozumienie, dlaczego jest tak a nie inaczej, nie nie będzie już czasu.
Awatar użytkownika
mayall
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 10 kwie 2009, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

czy ja wiem.. ja zupelnie nie wiedzialem jak sie do tematu zabrac.. potem znalazlem plan na 6 tygodni i wiesz co?? realizowalem go z zegarkiem w reku.. plan skonczylem 3 tygodnie temu.. w niedziele bralem udzial w biegu na 5km i jak na takiego zoltodzioba poszlo mi wydaje mi sie calkiem fajnie.. teraz chce robic plan na 10km.. byc moze jak ktos ma pojecie o sporcie, treningach itd to sam sobie narzuci odpowiednie 'ramy'... ja dzieki planowi nie zniechecilem sie.. wrecz przeciwnie.. a sama tabelke traktuje, wiesz, troche jako 'dupokopa'.. bo gdyby nie to, to pewnie skonczyloby sie tak, ze dzis by mi sie nie chcialo, jutro tez nie.. a pojutrze zamiast pol godziny przebieglbym 20min, bo na dzis to wystatczy... eh.. a plan to plan.. trza zrobic i juz.. bez gadania... niektorzy po prostu potrzebuja 'planowac' aby utrzymac sie w ryzach..
Pozostań w pokoju, a ruchy miej roztropne, aby uderzając się w łokieć nie natrafić na to miejsce które czyni prąd

Obrazek
krzysiek91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Malanów

Nieprzeczytany post

Co do planow na bieganie.pl to mozna znalezc tylko takie dla długasow jesli jest taka mozliwosc to chcialbym aby ktos zaniescil plan dla sredniaka na srednim poziomi zaawansowania powiedzmy w przedziale 4:00-4:10 na 1500m jedyne jakie sa to zawodowcow np Komena ale kto w Polsce przezyje taki trening :niewiem: ale na pewno nie ja. Jesli ktos moze to bylbym bardzo wdzieczny.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Coś sie postaramy. ;)
krzysiek91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Malanów

Nieprzeczytany post

Z gory dzieki
RAFAEL RAFAEL
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 27 maja 2009, 00:51

Nieprzeczytany post

Ważę 100 kg przy wzroście 189 cm,czy nie powinienem zacząć od pływania ,abynajpierw zrzucić te 10 kilogramów ?Chodzi o stawy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To niezły pomysł, ale musiałbyś naprawdę solidnie, regularnie pływać.
RAFAEL RAFAEL
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 27 maja 2009, 00:51

Nieprzeczytany post

mam 40 lat i zaczynam po wieloletnim kompletnym bezruchu. Nie chce zrobic sobie krzywdy przez niewiedzę. Juz nie moge się doczekać kiedy zacznę realizować ten plan treningowy. :)
-Jumper-
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2009, 11:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

5x 2' bieg/4' marsz

To oznacza 5 razy 2 minutowy bieg i 4 minuty marszu??
ODPOWIEDZ