Bieganie a Wegetarianin

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
oman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2017, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Jestem początkującym tak jak pisałem w inny postach biegam ok 10 -12 km w 1:30 h czyli jak widać po czasie wolno ale sie staram podkręcić tempo.

Szukam innych wegetarian od którym mogę dostać jakieś porady odnośnie żywienia
Dzięki
New Balance but biegowy
Kurilp
Wyga
Wyga
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2016, 05:21
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:47:04

Nieprzeczytany post

Przeczytaj sobie książkę Scotta Jurka.
Dadzia
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2012, 11:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

odwiedź stronę Vege Runners i forum http://biegajznami.pl/forum/vege-runners

biegających wegan i wegetarian jest więcej niż możesz się spodziewać ;-)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wychodzi teraz ksiazka Brandona Braziera "Siła z roślin".
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Eliminacja mięsa z diety nie determinuje tego, co jesz - określa tylko, czego nie jesz... ;)
Jak z innymi produktami odzwierzęcymi (jajka, nabiał, itd.?) i ogólnie jak się odżywiasz?
Ogólnie - ważne, żeby jeść "świadomie" - zwróć uwagę na to co i ile jesz, jakich składników ewentualnie może brakować w diecie - można być wege jedząc chipsy, frytki czy batoniki, a można zupełnie co innego ;)

z książek mogę polecić poza "Jedz i biegaj" Scotta Jurka, to jeszcze polska "Kuchnia dla biegaczy - siła z roślin" (ważne, że polska, bo przynajmniej nie ma jakiś dziwnych składników w przepisach :P), albo Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij, jest też blog autora - polecam :) )

sprecyzuj, czego oczekujesz - szukasz rad, bo chcesz coś zmienić w diecie, albo pomysłów na potrawy, chcesz jeść jak jesz, ale szukasz rad jak do tego biegać, itd.?
oman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2017, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje za odp.
Jeżeli chodzi o moje żywienie to ogólnie nie jem tylko mięsa.
Mój plan żywieniowy jest bardzo monotonny i mało urozmaicony.
Już zamówiłem i czekam na książkę "Kuchnia dla biegaczy - siła z roślin" powinna pomóc

Jeszcze raz dziękuje
Wojtasss
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 24 lis 2016, 21:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja mogę jeszcze napisać taką ciekawostkę rowerzysta Godwin w 1939/40 roku. W sumie w czasie 500 dni pokonał dystans 100 000 mil (160 934,4 km). średnia dzienna to ponad 300 km na rowerze z roku 1939 w czasie wojny ( początek ) po słabych trasach dzień w dzień. Był wegetarianinem
oman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2017, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a tak na marginesie z was tez w pracy żartują że nie jecie mięsa tyko zieleninę :) ??
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

oman pisze:a tak na marginesie z was tez w pracy żartują że nie jecie mięsa tyko zieleninę :) ??
ze mnie nie - i tak jestem "odmieńcem", więc powodów go żartów gdyby chcieli to mieli by duuuużo (jestem programistą/bazodanowcem, jedyna kobieta w zespole i te klimaty, a jak wiadomo dowcipów o kobietach-informatykach jest niemało :hejhej: )
ale ogólnie ważne, żeby mieć dystans do siebie, umieć się z siebie śmiać, itd. akceptować inność innych, itd.
U nas w zespole każdy ma jakieś swoje "inności" (jeden nie pije, jeden nie je owoców, itd.), i wszyscy je akceptują (no dobra, czasem się żartuje, ale w bardzo akceptowalnych granicach :)
No i ważne, żeby nie "uszczęśliwiać innych na siłę" - każdy je to, co mu pasuje, wiec to, że nie jesz mięsa nie znaczy, że inni też tak muszą, to, że biegasz i zdrowo się odżywiasz to nie znaczy, że kumpel, który w niedzielę siedzi na grillu ze znajomymi albo nie przepuści żadnej nowości w kinie jest gorszy, itd.. .
oman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2017, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajnie się składa także jestem informatykiem :)
Ogólnie żartujemy w pracy ale najwięcej na mój temat, oczywiście śmieje się z tego także nie przejmuje się tym.
Zapytałem z ciekawości :)
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jeśli zmieniłeś dietę od jakiegoś czasu to normalne - przywykną ;-)
a jak "Kuchnia dla biegaczy.."? testowałeś przepisy? zrób w wonej chwili "jaglane jabłka" ze str 209, tylko daj ze 2x więcej daktyli ;) no i ja daję jeszcze trochę wiórków kokosowych, bo lubię ;)
Awatar użytkownika
Dhuza
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 08 cze 2017, 15:58
Życiówka na 10k: 50
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Obczaj sobie Człowiek Szpinak na YT, Vegenerat biegowy - blog i fanpage, Vegan Hero na YT - ostatnio zaczął trenować. Na anglojęzycznym YT jest masa kanałów sportowych + vege.
oman
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2017, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzisiaj zrobilem tofucznice z pieczarkami i powiem wam że będę ją robił często, natomiast szczerze powiem że ryż z groszkiem w mleku kokosowy juz nie koniecznie.
Dzięki za radę dam znac jak mi poszło :)
ODPOWIEDZ