Czy bieżnia elektryczna to dobre narzędzie żeby przygotować się do półmaratonu?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
dawiddl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2021, 21:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć :usmiech: ,

Od jakiegoś czasu biegam dystanse po 5 do 10 km na dworze i takie sesje mam 2 razy w tygodniu nie ukrywam, że jestem nowicjuszem i więcej mam wspólnego z treningami siłowymi. Wpadło mi do głowy żeby pokonać samego siebie i postanowiłem przebiec półmaraton na wiosnę , ponieważ zbliża się zima i niestety pojawia się smog, pomyślałem żeby kupić bieżnie i tutaj moje pytanie, czy w domowym zaciszu przygotuje się na tyle dobrze żeby pokonać te 21 kilometrów?? Jak zwiększać intensywność żeby nie zajeżdżać się na tyle aby móc normalnie funkcjonować w pracy :bum: ??
Postanowiłem kupić porządne urządzenie a słyszałem dobre opinie o marce Spirit, czy ktoś korzysta z tego sprzętu proszę o opinie :bum:
Wybrałem model XT685 za 7500 ze sklepu AB Fitness, co sądzicie, czy dobrze robie :bum: ??
New Balance but biegowy
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Może nie rezygnowałbym zupełnie z biegania na dworze, ale bieżnia elektryczna pewnie może ułatwić treningi zimowe. Inna rzecz, że wiele osób nie lubi trenować na bieżni elektrycznej (monotonia i nie tylko); jeśli nie masz takich doświadczeń to sprawdź czy jest to dla Ciebie akceptowalne (to tak dla pewności).

Ogólne uwagi do treningów:
- jest ogromna różnica w możliwościach robienia postępów między 2 a 3 treningami biegowymi tygodniowo; w zasadzie 3 to takie minimum żeby trenować z głową
- co do zajeżdżania na treningach to generalnie trenowanie nie polega na bieganiu w trupa za każdym razem, raczej większość treningów powinna być na umiarkowanej intensywności - tutaj akurat bieżnia elektryczna może pomóc pilnować tempa i stopować zbyt gorącą głowę ;)
10k: 35:42
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Jak kupisz akurat ten model i w dodatku w tym sklepie, to nawet 42 km pobiegniesz bez zatrzymania.
Panzer_General
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 18 sie 2021, 20:09
Życiówka na 10k: 56:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dawiddl pisze: 22 paź 2021, 22:05 Cześć :usmiech: ,

Od jakiegoś czasu biegam dystanse po 5 do 10 km na dworze i takie sesje mam 2 razy w tygodniu nie ukrywam, że jestem nowicjuszem i więcej mam wspólnego z treningami siłowymi. Wpadło mi do głowy żeby pokonać samego siebie i postanowiłem przebiec półmaraton na wiosnę , ponieważ zbliża się zima i niestety pojawia się smog, pomyślałem żeby kupić bieżnie i tutaj moje pytanie, czy w domowym zaciszu przygotuje się na tyle dobrze żeby pokonać te 21 kilometrów?? Jak zwiększać intensywność żeby nie zajeżdżać się na tyle aby móc normalnie funkcjonować w pracy :bum: ??
Postanowiłem kupić porządne urządzenie a słyszałem dobre opinie o marce Spirit, czy ktoś korzysta z tego sprzętu proszę o opinie :bum:
Wybrałem model XT685 za 7500 ze sklepu AB Fitness, co sądzicie, czy dobrze robie :bum: ??
Zle robisz
Tompoz
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3877
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Panzer_General pisze: 24 paź 2021, 17:46 Zle robisz
Zrobił świetnie, bo zacytowałeś i model i cenę i nazwę sklepu. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

50latek pisze: 23 paź 2021, 13:06 Jak kupisz akurat ten model i w dodatku w tym sklepie, to nawet 42 km pobiegniesz bez zatrzymania.
I to poniżej 2 godzin.
dawiddl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2021, 21:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dziki_rysio_997 dzięki za poradę, na bieżniach trenowałem na siłowni gdzie biegałem od 30 do 40 minut z włączoną muzyką i było okej. Ostatnio biegam bardziej regularnie i widzę poprawę wydolności więc póki jest pogoda to wykorzystuje jeszcze możliwość na świeżym powietrzu.

Nie rozumiem skąd ironia w postach? Posiadacie tą bieżnie i opinie są przereklamowane czy co?
Awatar użytkownika
Biegający Palacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 09 wrz 2018, 16:43
Życiówka na 10k: 50:58
Życiówka w maratonie: 4:24:10

Nieprzeczytany post

dawiddl pisze: 22 paź 2021, 22:05 Cześć :usmiech: ,

i więcej mam wspólnego z treningami siłowymi
Trening siłowy dużo daje, zwłaszcza przy dalekich wybieganiach, wzmacniaj mięśnie brzucha, a półmaraton to będzie pestka.
Bieganie to jedyna rzecz, która sprawia mi radość w życiu :spoczko:
ODPOWIEDZ