Bardzo początkująca.

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
TojaLea
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, na początku maja muszę przebiec 3 km w czasie 15 min. Nigdy nie biegałam. Probuję zacząć, ale biegam stale 1 km (z dwoma marszami pomiędzy) i nic nie idzie do przodu. Zatyka mnie, nie mogę nabrać powietrza, widzę gwiazdki przed oczami. Byłam u kardiologa, wykrył niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale pozwolił się męczyć;)
„Biegam” co drugi dzień, zajmuje mi to jakieś pół godziny (ze trzy cykle po 1 km)
Mam 44 lata, waga 57 kg, pływam, jeżdżę na szosowce i łażę po górach. W zimie tez narty bardzo intensywnie ( ostatnio 500 km w jeden sezon) Co jest nie tak?... Macie jakieś pomysły?
Z góry dziękuję.
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13294
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

TojaLea pisze:Cześć, na początku maja muszę przebiec 3 km w czasie 15 min. Nigdy nie biegałam. Probuję zacząć, ale biegam stale 1 km (z dwoma marszami pomiędzy) i nic nie idzie do przodu. Zatyka mnie, nie mogę nabrać powietrza, widzę gwiazdki przed oczami. Byłam u kardiologa, wykrył niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale pozwolił się męczyć;)
„Biegam” co drugi dzień, zajmuje mi to jakieś pół godziny (ze trzy cykle po 1 km)
Mam 44 lata, waga 57 kg, pływam, jeżdżę na szosowce i łażę po górach. W zimie tez narty bardzo intensywnie ( ostatnio 500 km w jeden sezon) Co jest nie tak?... Macie jakieś pomysły?
Z góry dziękuję.
Zwykle problemy początkujących.
Postaraj sie wziasc jakiś program dla początkujących i sie go trzymac. Tu na tej stronie tez sa.
Miliony tak zaczynali.

Powodzenia.
laurka20
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2021, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja również zaczynam swoją przygodę z bieganiem. Na początku miałam problem jak dobrać odpowiednie buty, aby biegało mi się najlepiej i nie zrobić sobie krzywdy. Często zaglądam na stronę http://zorganizowana.pl/ i czytam wskazówki dotyczące sportów i aktywności fizycznej. Daje mi to często motywację do działania i próbowania nowych rzeczy. :D

Mam nadzieję, że moja przygoda z bieganiem nie zakończy się szybko ;)
ODPOWIEDZ