Złe samopoczucie po bieganiu

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Robsonik19
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2020, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam jestem nowym członkiem grupy. Jestem młody i biegałem rekreacyjnie i też pod zawody.
Chciałbym znów zaczać biegać, lecz po przebiegnięciu niewielkiego dystansu mam złe samopoczucie np. mdłości, silny ból brzucha i chęć położenia się z powrotem do łóżka. Chce zaznaczyć że biorę sertraline, ponieważ leczę nerwice lękowa. Idzie w jakiś sposób temu zarazdzić ? Może powinieniem lek brać na noc, skoro już sie tyle nie stresuje. Prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam
New Balance but biegowy
azyl-biegacza
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 21 paź 2020, 11:20
Życiówka na 10k: 35:04
Życiówka w maratonie: 2:57:36

Nieprzeczytany post

Od razu zaznaczę, że nie jestem lekarzem.
Zapoznałem się tylko z tym, co napisałeś i nie mogę Ci powiedzieć, że nie możesz czegoś brać albo kiedy możesz.

Wiem natomiast, że ten lek blokuje m.in dopływ seratoniny, która odpowiada m.in również za pracę żołądka i przez to możesz mieć problemy żoładkowe. Sam po sobie wiem, że jakiekolwiek leki szkodzą mi podczas jakiegokolwiek treningu.

Możesz spróbować ograniczyć tempo(zwolnić) swojego bieganie i wtedy żołądek będzie mógł łatwiej pracować również podczas aktywności fizycznej.
Po prostu spróbuj powolutko.
Życzę Ci wszystkiego dobrego i powodzenia
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

azyl-biegacza, ten lek nie blokuje produkcji serotoniny, wręcz przeciwnie - hamuje jej wychwyt zwrotny zwiększąc jej stężenie, to lek antydepresyjny. U siebie takich reakcji nie obserwowałam, nigdy też o takim wpływie na sport nie slyszalam.
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
azyl-biegacza
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 21 paź 2020, 11:20
Życiówka na 10k: 35:04
Życiówka w maratonie: 2:57:36

Nieprzeczytany post

Blokuje transport serotoniny z powrotem do komórki nerwowej przez co poziom tej monoaminy w ośrodkowym układzie nerwowym wzrasta.
O to mi chodziło. Serotoniny ma być więcej w ośrodkowym układzie nerwowym.
Nie piszę tu o wpływie na leczenie tylko na żołądek.

Osobiście mój żołądek ma problem prawie ze wszystkim. Przynajmniej probuję pomóc.
Robsonik19
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2020, 23:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuje bardzo za rozjaśnienie tej sytuacji, resztę w tym temacie omówię z psychoterapeutom.
azyl-biegacza
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 21 paź 2020, 11:20
Życiówka na 10k: 35:04
Życiówka w maratonie: 2:57:36

Nieprzeczytany post

Jeszcze raz wszystkiego dobrego. Trzymaj się
ODPOWIEDZ