Strona 1 z 1

Czy upgrade sprzętu ma sens Polar m430 - > Suunto 5

: 30 mar 2020, 19:03
autor: Jaszczur
Cześć,

Jestem zadowolonym użytkownikiem Polara m430 (wcześniej miałem m400). Rozważam zakup nowego sprzętu pod kątem biegów ultra, chodzi o baterie. Niestety w m430 tryby oszczędzania baterii bardzo negatywnie wpływają na jakość GPS. Na ten rok planuje tylko jeden bieg 10h+ i zastanawiam się czy sensowny jest upgrade sprzętu. Cena suunto 5 zachęca, ale zastanawiam się czy poza długością pracy baterii odczuje różnice w codziennym uzytkowaniu Pytanie do osób, które miały okazję wymienić zegarek z podobnych półek cenowych/jakościowych.
Wiem, że pytanie mało konkretne, bardziej dotyczące indywidualnych odczuć niż specyfikacji technicznej, ale będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Re: Czy upgrade sprzętu ma sens Polar m430 - > Suunto 5

: 31 mar 2020, 22:31
autor: marcin.brynda
Nie wiem ile trzyma bateria w Suunto, i jakie planujesz ultra, ale jeśli do 30h to pomyśl na Polar Vantage M :) Używam go od premiery i jestem mega zadowolony. Vantage V jest droższy i bateria trzyma do 40 h :)

Re: Czy upgrade sprzętu ma sens Polar m430 - > Suunto 5

: 01 kwie 2020, 22:03
autor: Jaszczur
A czego używałeś przed tym Polarem?
W obecnej chwili różnica cenowa między suunto 5, a Polarem M jest niewielka, więc myślę, że wybór to bardziej kwestia estetyki i przywiązania np. Do aplikacji Polara, bo specyfikację mają podobną.

Re: Czy upgrade sprzętu ma sens Polar m430 - > Suunto 5

: 01 kwie 2020, 23:17
autor: marcin.brynda
Wcześniej tylko Polar: RS 300x, RC3, M400 :oczko:

Re: Czy upgrade sprzętu ma sens Polar m430 - > Suunto 5

: 10 kwie 2020, 15:58
autor: arabella
Suunto według mnie wygodniejszy w obsłudze, interfejs przyjemniejszy dla oka no i wykonanie, wydaje mi się, że na pewno solidniejszy zegarek. Jak znudził Ci się Twój sprzęt i masz możliwość, to warto zmienić, bo chociaż i Polar i Suunto są na wysokim poziomie, to ten drugi może trochę urozmaić trening + ma dedykowane aplikacje, fajna sprawa.