Stryd 2.0 (footpod)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Astraroth - miała rację :taktak: a mi się przypomniało, że jak podawałem jak kalibrować, to się wtedy wypowiedziałeś. Nie pamiętałem tylko czy podałeś współczynnik, ale sprawdziłem :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przecież nie trzeba mieć stadionu. Wystarczy rower i chęci. Zmierzyć sobie ulubioną pętlę w pobliżu domu i już.
Zakładamy np. trytytkę na koło żeby mieć znacznik pełnego obrotu. Prowadząc rower robimy kilka obrotów które mierzymy dokładnie miarką, wyliczamy ile dokładnie cm ma jeden obrót koła.

Teraz wystarczy przejść z rowerem ulubioną pętlę w pobliżu domu i obliczyć jej długość.

Robimy raz i mamy na całe życie, uniezależniając się od stadionu.
W każdej chwili można wtedy sprawdzać kalibrację, jak również sprawdzić jak ona ma do zmian tempa biegu.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Robisz proporcje

2100 - 103
2000 - x

I liczysz na krzyż czyli 2000x103/2100=x czyli twój współczynnik
Można prościej: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1168195975
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
dominator79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2012, 16:10
Życiówka na 10k: 39:11
Życiówka w maratonie: 3:34:55

Nieprzeczytany post

Witam panowie mam do Was pytanie jak wyglada sytuacja dystansu w przypadku polaczenia Polar VV + Stryd v3.Zrobilem dwa treny , pierwszy z nich z wylaczonym gps , pomiar tylko ze Stryd(bez kalibracji na polarze 1000) drugi Polar VV + Stryd ale juz z wlaczonym gps. Aw pierwszym przypadku dystans wyszedl 8.56 a w drugim z gps 8.53.Moje pytanie jest nastepujace. Jak to jest z przeliczeniem i dystansu i predkosci jesli mamy wlqvzony gps z twgo co zdarzylem wyczytac z tego watku w przypadku wlaczonego gps stryd co jakis czas robi auto kalibracje dostosowujac dystans do wskazan gps.Czy w przypadku Polar VV tak wlasnie to wyglada?Czy moze gps jest brany tylko do wyswietlenia trasy.Pozdawiam
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak wyłączysz autokalibrację to GPS rysuje tylko trasę.
To co ci wyszło to raczej w granicach błędu. Za każdym powtórzeniem może być niewielka różnica. Idealnie tak samo raczej też trudno pobiec.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
lager23
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:46
Życiówka na 10k: 51.16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie to oczywiste, ale wole sie Was poradzic. Jak mam wspolczynnik 101.5, to po zmianie zegarka (z garmina na nowszego garmina) to dalej bedzie ten sam wspolczynnik (dla tego samego Stryda i butów)? Zegarki nic tam nie mieszaja w obliczeniach? Nie musze znow Stryda kalibrowac?
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

tak wszysko powinni być bez zmian, kalibracja jest dla stryda jak urządzenia bez znaczenia powinno to być jaki buty i zegarek. przynajmniej teoretycznie.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy też dostaliście info,w końcu mój wyczekiwany od dawna feature jest dostępny w Stryd.
Chodzi o możliwości tagowania treningów butami, w których biegaliśmy po to, by znać sumaryczny kilometraż.
Do tej pory korzystałam z Runalyze, bo całkiem fajnie tam to działa, choć Stryd poszedł dalej, można sobie defaultowe papcie zaznaczyć i wtedy pozostanie zmiana tagu wtedy, kiedy zakładamy startówki czy jakiś inny model.
Uf, chyba z rok temu taką ankietę wypełniałam dla Stryda, ciekawe ile jeszcze osób zarequestowało o taką samą funkcjonalność. Chwała im za to :hej: .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja korzystam z rejestrowania przebiegu butów w Runalyze. Garmin też to ma.
W Stryd już się w to nie bawię ale dobrze, że pojawiają się nowe opcje.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Ja korzystam z rejestrowania przebiegu butów w Runalyze. Garmin też to ma.
W Stryd już się w to nie bawię ale dobrze, że pojawiają się nowe opcje.

Wysłane z mojego SM-G950F .
No właśnie ja ze względu na brak tej opcji w polarze korzystałam z runalyze, ale tam nie masz opcji domyślnego wybierania papcia a w strydzie jest. To oznacza że jak robię 2 na 6 wybiegań w innych butach to muszę ręcznie zmienić tylko 2 tagi a w runalyze muszę klikać 6 edycji treningów. :bum:
Strava też ma equipment ale wg mnie oszukiwała w zliczaniu i przerzucilam się na runalyze.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W Strava też nie ustawiam.
W Runalyze i tak sobie w każdy trening wchodzę w edycję, bo przypisuję rodzaj treningu, czasami trasę i wybieram buty z listy. Ja prawie za każdym razem biegam w innych butach i akurat dla mnie przypisane butów na stałe nie jest dobrym pomysłem.
Garmin daje taką opcję i z butami nie korzystam ale z rowerem już tak.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W garminie korzystam od kilku lat :lalala: Fajna opcja ale nie ma sensu dunlowac.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1313
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Gdzieś tu wcześniej pisałem o celowych zagrywkach producentów...........

Dobra więc biegam sobie ze strydem sparowanym z Polarem. Aplikacja strydowa zainstalowana na mało używanym tablecie. W sumie tylko po to żeby sprawdzać stan baterii stryda.
Nie używam strydowej platformy, nie synchronizuję off-line. Stryd służy tylko jako footpod dla Polara. Widzę na tablecie że się sama zaktualizowała aplikacja stryda. Zabrali podgląd procentowy stanu baterii. Tu już minus. Ale nie o tym.
Coś mnie podkusiło i wczoraj zsynchronizowałem treningi Off-line.
No i jak do tej pory nie miałem uwag co do działania stryda. To podczas dzisiejszego biegu coś mi nie pasowało z tempem. Finalnie zrobiłem prawie identyczny bieg jak wczoraj.
Za to dystans mam 10% większy niż wczoraj. 8km VS 8.8 km
W Polarze nic się nie rozjechało, kalibracja ta sama co była.
Firmware stryda to samo 1.2.0 czy jakoś tak
Następnym razem sprawdzę na odmierzonej pętli.
Śledztwo trwa.....
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Zabrali podgląd procentowy stanu baterii. Tu już minus. Ale nie o tym.
Mnie też sie to bardzo nie podoba, bo de facto nie wiesz ile % Ci zostało. Napiszę do Robjina, że ikonka fajna ale przydałoby się gdzieś obok jednak podać cyferkę dla tych dociekliwych, ja sobie często do niego tickety wysyłam :).
Slawcio pisze: Coś mnie podkusiło i wczoraj zsynchronizowałem treningi Off-line.
No i jak do tej pory nie miałem uwag co do działania stryda. To podczas dzisiejszego biegu coś mi nie pasowało z tempem. Finalnie zrobiłem prawie identyczny bieg jak wczoraj.
Za to dystans mam 10% większy niż wczoraj. 8km VS 8.8 km.
A te 8.8 kaema to miałeś we flow czy na platformie stryda jak zsynchronizowałeś stryda przez apkę w tablecie?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8787
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Polecam apkę nRF Connect: https://play.google.com/store/apps/deta ... .mcp&hl=pl

Z listy widocznych urządzeń wybierasz to które trzeba i klikasz "Connect". W zakładce Client możesz przeglądnąć parametry urządzenia a nawet dokładny % naładowania baterii.
Obrazek
Już o tej apce pisałem chyba przy kostce H10 bo ją też można tak sprawdzać.

Oczywiście zgadzam się z tym, że brakuje % w apce Stryd.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ