Garmin Fenix 5/5s/5x

GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoro ostatnio kilka osób z Polara pytało o Garmina to i ja zapytam :bum:
Przejrzałem ostatnie 20 stron wątku i widziałem, że F5 całkiem nieźle komunikuje się z Polar H7. Ktoś ma jakieś doświadczenia z H10? Tak samo dobrze działa jak starsza kostka? Jednak najważniejsze dla mnie pytanie to czy F5x+ lub nawet 935 będzie dobrze działał z Polar Speed and Cadence sensorami na rower? Nie ukrywam, że mam 2 rowery i dwa razy zestaw S&C, który w V800 widzi jako rower 1 i 2. Tu też tak to będzie wyglądało? Pytam bo zastanawiam się nad przesiadką z V800 na jakiegoś Garmina a, że trochę sprzętu dodatkowego z Polara ma to ciekawi mnie czy to wszystko się ze sobą porozumie zwłaszcza, że nie chce kolejny raz kupować ten sam sprzęt tylko ze znaczkiem innego producenta.
New Balance but biegowy
Jan123

Nieprzeczytany post

LISU24 pisze:
LISU24 pisze:Witam wszystkich w nowym roku☺️.Czy ktoś wie czy jest możliwość podczas biegania na bieżni skalibrowania zegarka tak by pokazywał dobrze przebiegnięty dystans.Podczas gdy na bieżni pokazuje mi 8km na zegarku mam już 9,3 km a więc przekłamanie jest spore,robiłem niby kalibrację po biegu ale przy kolejnej aktywności sytuacja się powtarza i dalej sporo przekłamuje.(Fenix 5x)
Po kolejnej kalibracji jest już zdecydowanie lepie odczyty z bieżni pokrywają się miej więcej z odczytami zegarka.
Jak 2 raz kalibrowales?
Ja bieżnie mam możliwość raz kalibrowania po pierwszym treningu
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam mam pytanko. Kupiłem fenix 5 i jutro pierwszy bieg w górach. Chciałbym ustawić aby mieć cały czas na głównym pulpicie ile przewyższeń jest osiąganych podczas biegu . Widze na ekranie danych druga pozycja jest wysokość czy to bedzie to czy to tylko podaje na jakies wysokosci jestem w danym momencie ?

dzieki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ustaw sobie Total ascent
dunker
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 13 mar 2013, 20:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:ustaw sobie Total ascent

Dzięki teraz dopiero sie kapnołem ,ze mialem ustawione na running a nie na trail running gdyz na poczatku ustawilem pl menu.Bylo do wyboru bieg i bieg szlakiem .Teraz dopiero jak zmienilem na angielski to bieg szlakiem to trail running i odrazu brzmi sensownie. Total ascent ju zustawiony dzieki raz jeszcze.
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

mam pytanko, niedawno zakupiłem Fenixa 5 i sparowałem czujnikiem tętna H7 polara, jednak za każdym razem wskazania tętna są zdecydowanie zaniżone w stosunku do rzeczywistości - o jakies 10-15 uderzeń/min - wiem to, ponieważ tydz temu robiłem taki sam trening (na Suunto Spartan Ultra)jak dzisiaj i przy prędkosciach 4:10-15/km tętno oscylowało w granicach 152-154, dzisiaj natomiast aby wejść na takie tętno musiałem biec około 3:50/km. Ktoś może miał taki problem?
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A może wcześniej zawyżał, więc skąd pewność? Może sprawdź z czujnikiem garmina?
Jan123

Nieprzeczytany post

Może baterie wymienić? Albo namoczyc lepiej czujnik.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8778
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Gdyby wskazania wariowały: nagłe skoki lub spadki pulsu, to można myśleć o rozładowanej baterii lub uszkodzonych elektrodach.

Puls może się zmieniać z dnia na dzień.
Dziś biegniesz tempem 5:00 przy pulsie 130 bpm a jutro przy tym samym tempie możesz mieć 145 bpm.
Dużo czynników na to ma wpływ.
Wczoraj np. biegłem 12 km średnim tempem 05:19 przy średnim pulsie 135 a dokładnie tydzień temu przy średnim tempie 05:33 miałem średni puls 136. Podobne warunki, teren. Średni puls na podobnym poziomie ale przy innym tempie.

Trzeba by zrobić jakiś test porównawczy zakładając równocześnie dwa pasy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

Fakt puls jest zmienny zależy od regeneracji wiem coś o tym przy bieganiu codziennym u mnie różnica była nawet koło 20
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panowie wiem to wszystko, że w zależności od zmęczenia, pory dnia etc., co do wcześniejszego zawyżania to wydaje mi się, że na tyle znam swój organizm iż wiem kiedy coś jest nie tak z pomiarami. Dzisiaj porównałem z opaską garmina (miałem założone dwa paski i dwa zegarki tak aby na bieżąco porównywać) i niestety garmin + polar H7 mylił się o mniej więcej 5-7% (zaniżał) tętno w stosunku do paska garmina hrm tri
Jan123

Nieprzeczytany post

Nie jestem pewien ale chyba ten temat był poruszany na forum Garminowym. Ale to było dawno jak fenix 5 gubil sygnał od urządzeń ant
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8778
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pas Polara nie działa w ANT+ tylko w BT.

Trudno coś doradzić.
Do Fenixa chyba lepiej kupić pas Garmina, bo wtedy masz więcej dodatkowych danych.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gdzie ustawić aplikację by nie robiła mi automatycznej synchronizacji tuż po treningu ?? ( Android )
Biegasz czy trenujesz ????
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na 99% wydaje mi się że programiści garmina nie przewidzieli takiej opcji. Możesz najwyżej wyłączyć BT w zegarku, ale stracisz notyfikacje z telefonu. A tak z ciekawości, czemu by to miałoby służyć?
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
ODPOWIEDZ