Polar M400

Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Gniazdo USB w M400 się psuje i to fakt. Nie wiem czy jest to spowodowane korozją czy nie, ale po jakimś czasie występują problemy z synchronizacją przez kabel, a później również z ładowaniem. Ale wysyłasz do Sportskonsulting i masz naprawione w 3 dni. Także nie skreślał bym tego zegarka przez tę wadę.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
New Balance but biegowy
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Karolcio pisze:Jestem prawie zdecydowany na M400, mam dwa pytania. Czytałem sporo na temat tego zegarka i trochę się boję problemów z gniazdem micro USB, ponoć są problemy z korozją? Problem jest na tyle powszechny żeby jednak odpuścić ten zegarek? Czy w nowszej wersji - tej bez gumowej zaślepki na gnieździe też występuje?
Drugie pytanie - jak kupię M400 z paskiem H7 to czy może być tak, że pomiar tętna w tym samym czasie będzie widoczny zarówno na zegarku jak i w Endomondo?
Dziękuję za odpowiedzi!
W maju minęło 3 lata jak mam m400 z zaślepką. Noszę go cały czas, śpię w nim, biegam ok 1000 km rocznie, rowerem jeżdżę 3000. Ostatnio na wakacjach w Adriatyku pływałem i nigdy z USB żadnego problemu nie ma. Jedynie po większych aktywnościach myje go pod kranem szczoteczka, wnętrze USB przede wszystkim. O problemach z USB piszą Ci których to spotkało, Ci którzy problemu nie mają, nie piszą sami bo i po co. Później się wydaje czytając fora że to jakaś wada fabryczna. Nie ma się co tym przejmować.
Co do paska nie wiem, raczej się nie da w tym samym czasie, bo w sumie po co robić coś w 2 miejscach jak można w 1. Z polara do Endomondo samo przerzuci po treningu
Karolcio
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 21 lut 2017, 14:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za odpowiedzi!
Mario82 pisze: Co do paska nie wiem, raczej się nie da w tym samym czasie, bo w sumie po co robić coś w 2 miejscach jak można w 1.
Na chwilę obecną nie mam wielkiej potrzeby wchodzenia w system aplikacji od Polara, rozkminiania go i klonowania wirtualnych bytów, Endomondo mi wystarcza, zegarek traktowałbym przede wszystkim do bieżącej kontroli pulsu. Obecnie tak właśnie robię - co ciekawe na tanim zegarku z marketu mam wskazania pulsu, a Endomondo zapisuje trening, również z wykresem pulsu. Działa to tak, że pasek BT smart przesyła jednocześnie sygnał do Endo i zegarka, do Endo po BT, do zegarka 5 kHz. Rozumiem, że M400 tego nie potrafi bo nie odbierze sygnału 5 kHz, muszę go więc połączyć z H7 po BT, co wyklucza równoczesne połączenie ze smartfonem?

Jeszcze jedno pytanie - czy jak sobie na M400 wybiorę np. profil "kolarstwo" z wyświetlaniem pulsu ale bez rejestracji danych GPS (chociażby dla oszczędności baterii) to czy jakimś sposobem mogę potem zsynchronizować ślad GPS z telefonu z treningiem z zegarka?
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A nie lepiej zostać Ci przy telefonie? Do Twoich wymagań szkoda pieniędzy na zegarek z GPS. Przewagą serwisu polar czy Garmin są lepsze statystyki ,plany treningowe i inne za które nie trzeba płacić jak w słabym Endomondo. Zaletą największą sama w sobie zegarka z GPS jest to że telefon zostaje w domu na czas biegania ;) kombinacje zegarka z telefonem tylko skomplikują Ci życie zamiast je ułatwić :)
koperek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:10
Życiówka na 10k: 42:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rolin' pisze:Gniazdo USB w M400 się psuje i to fakt. Nie wiem czy jest to spowodowane korozją czy nie, ale po jakimś czasie występują problemy z synchronizacją przez kabel, a później również z ładowaniem. Ale wysyłasz do Sportskonsulting i masz naprawione w 3 dni. Także nie skreślał bym tego zegarka przez tę wadę.
A tak z ciekawości - jaka cena takiej naprawy?
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Karolcio pisze:Dziękuję za odpowiedzi!
Mario82 pisze: Co do paska nie wiem, raczej się nie da w tym samym czasie, bo w sumie po co robić coś w 2 miejscach jak można w 1.
Na chwilę obecną nie mam wielkiej potrzeby wchodzenia w system aplikacji od Polara, rozkminiania go i klonowania wirtualnych bytów, Endomondo mi wystarcza, zegarek traktowałbym przede wszystkim do bieżącej kontroli pulsu. Obecnie tak właśnie robię - co ciekawe na tanim zegarku z marketu mam wskazania pulsu, a Endomondo zapisuje trening, również z wykresem pulsu. Działa to tak, że pasek BT smart przesyła jednocześnie sygnał do Endo i zegarka, do Endo po BT, do zegarka 5 kHz. Rozumiem, że M400 tego nie potrafi bo nie odbierze sygnału 5 kHz, muszę go więc połączyć z H7 po BT, co wyklucza równoczesne połączenie ze smartfonem?

Jeszcze jedno pytanie - czy jak sobie na M400 wybiorę np. profil "kolarstwo" z wyświetlaniem pulsu ale bez rejestracji danych GPS (chociażby dla oszczędności baterii) to czy jakimś sposobem mogę potem zsynchronizować ślad GPS z telefonu z treningiem z zegarka?
reasumując,
potrzebujesz:
1. pomiaru i zapisu pulsu
2. pomiaru i zapisu trasy
nie potrzebujesz:
3. dodatkowych aplikacji do zapisu aktywności
piszesz, że obecny zestaw pasek BT i telefon z Endomondo Ci wystarcza.

Po co Ci jeszcze zegarek?
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

hej, pomożecie?
zrobiłem trening na bieżni, bez użycia zegarka (no bo po co, skoro zarejestrowałby tylko czas wysiłku).
Chcę dodać ręcznie ten trening do Polar Flow - problem jest taki, że aplikacja pozwala nw wpisanie tylko czasu i dystansu. A ja robiłem interwały i chciałbym je widzieć w sesji treningu. Czy jest jakaś możliwość edycji treningu aby mieć informacje o fazach treningu ?
halinae
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 14 gru 2016, 16:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba tylko w komentarzu...
A następnym razem po prostu weź ten zegarek, M400 potrafi wyliczyć "prędkość" na bieżni przy użyciu akcelerometru. Ponoć nawet w miarę to działa

https://support.polar.com/en/updates/m4 ... oduct=M400
https://support.polar.com/en/support/wh ... ct_id=M400
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

halinae pisze:Chyba tylko w komentarzu...
Tak też zrobiłem.... ale ciekaw byłem czy można też inaczej.
halinae pisze: A następnym razem po prostu weź ten zegarek, M400 potrafi wyliczyć "prędkość" na bieżni przy użyciu akcelerometru. Ponoć nawet w miarę to działa
No właśnie nie bardzo to było możliwe... stąd to pytanie na forum.
Dzięki!
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8790
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jeśli M400 policzy dystans i nie będzie on zgodny z tym co podaje bieżnia, to możesz sobie to przecież edytować we Flow.
Z interwałami jest gorzej. Jak ktoś jest bardziej dociekliwy, to można każdy każdy segment osobno rejestrować i wpisywać dane z bieżni.
Oczywiście zakładamy, że dana bieżnia jest dobrze skalibrowana i nie przekłamuje.

Ja bym się jednak aż tak nie bawił. Ważny byłby czas treningu i ewentualnie przebyty dystans.
Sam trening, jak to już było wspomniane, można opisać w komentarzu do treningu we Flow.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
szymar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 168
Rejestracja: 05 lip 2011, 14:57
Życiówka na 10k: 45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Cześć.
Ostatnio mam wrażenie, że zegarek przeklamuje tempo - wystarczy drzewo na trasie albo wyższy budynek i tempo drastycznie spada. Mam wrażenie, ze biegnę tak samo a tempo portafi sie wahać o 30-40s. Wcześniej takich problemów nie było, a przynajmniej nie w takiej skali. Dzisiaj parę razy widzialem tempo w okolicach 7min/km gdzie na otwartej przestrzeni bylo ok 5.20-30.
Czy coś takiego Wam się zdarzyło?
Biegacz, kolarz, "kulturysta", sportowy świr
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja zawsze tak miałem, że wbiegajac do lasu, nawet z dość szeroką drogą asfaltową, tempo malało co najmniej o 30 sekund. Dlatego też dokupilem sensor biegowy na buta.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 492
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 43:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak kogoś interesuje to mam do sprzedaży footopoda Polara. Biegałem z nim długo, ale zainwestowałem w Stryda.
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 21:11 - 28.10.2023
10k - 43:42 - 11.11.2023
półmaraton - 1:39:27 - 14.04.2024
Ojzynski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2018, 09:22
Życiówka na 10k: 56:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób zresetować wyniki w zegarku/ aplikacji aby rozpocząć przygodę z bieganiem na nowo. Puchary po kolejnych postępach bezcenne ;).
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Hej, mam pytanie odnośnie połączenia zegarka z nadajnikiem H7. Po wymianie baterii zegarek nie widzi nadajnika. Powrót do starej baterii, na której jeszcze działał też nie pomaga. Czy ktoś z Was miał może podobny problem?
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
ODPOWIEDZ