2020 World Athletics Half Marathon Championships Gdynia

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Opieram się na faktach. Nawet lekarze mówią, że te środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez w tym momencie to ŚRODKI NADMIERNE!!!

W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie i nie wiemy, czy będzie się to rozwijać czy nie. Dlatego, jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, dla mnie odwoływanie imprez to decyzje histeryczne. Osoby je podejmujące uważam za tchórzliwe i niekompetentne. Przez takie napędzanie spirali strachu, nie długo jak kichnę na ulicy zadźgają mnie widłami, bo rozsiewam zarazki.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Zapraszam was do strefy Covid19: viewtopic.php?f=53&t=61417
Any nie być off topic
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Ja uważam, że należy powołać specjalną komisję, która w sposób nie podlegający wątpliwości oceni czy odwoływanie imprez sportowych było uzasadnione. W skład komisji powinni wejść,... biegacz który zapłacił za udział w conajmniej jednej imprezie, najlepiej w kilku, przedstawiciel kibiców którzy permanentnie i uporczywie kibicują nam biegaczom na trasie, lekarz-biegacz, przedstawiciel organizatorów imprez biegowych i oczywiście naczelny tego portalu. Zaznaczam, nie wchodząc w kompetencje komisji, że minimalną karą powinna być obsługa punktów nawadniania w zimowych biegach górskich. Zwrot kosztów związanych z biegiem, opłata startowa, hotel, itd., jest rzeczą oczywistą i nie podlegającą dyskusji.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Ryszard N. przyznam, że nie rozumiem (chyba ironii), ale w razie czego się nie zgadzam :nienie: :hahaha:
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Ryszard N. przyznam, że nie rozumiem (chyba ironii), ale w razie czego się nie zgadzam :nienie: :hahaha:
Kuba, jak mówi znane góralskie przysłowie,...nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił,...
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

22 i 28 marca odbędą się (na razie na to wygląda) półmaratony w Lizbonie i Pradze na bardzo wysokim poziomie należące do cyklu SuperHalfs. Może niektórzy zawodnicy przygotowujący się na Gdynie zdecydują się wystartować właśnie tam. Jestem ciekawy czy Kamworor, Cheptegei lub Wanders wystartują gdzieś w najbliższym czasie czy przeczekają ten okres.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:22 i 28 marca odbędą się (na razie na to wygląda) półmaratony w Lizbonie i Pradze na bardzo wysokim poziomie należące do cyklu SuperHalfs. Może niektórzy zawodnicy przygotowujący się na Gdynie zdecydują się wystartować właśnie tam. Jestem ciekawy czy Kamworor, Cheptegei lub Wanders wystartują gdzieś w najbliższym czasie czy przeczekają ten okres.

Kwestia taka czy tam również nie odwołają tych półmaratonów :D ja teraz planuje na zastępstwo albo Kraków albo Rzeszów, ale czekam do ostatniej chwili z kupnem pakietu.
mally
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 08 lip 2013, 00:06
Życiówka na 10k: 38:37
Życiówka w maratonie: 3:13:59

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:Opieram się na faktach. Nawet lekarze mówią, że te środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez w tym momencie to ŚRODKI NADMIERNE!!!

W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie i nie wiemy, czy będzie się to rozwijać czy nie. Dlatego, jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, dla mnie odwoływanie imprez to decyzje histeryczne. Osoby je podejmujące uważam za tchórzliwe i niekompetentne. Przez takie napędzanie spirali strachu, nie długo jak kichnę na ulicy zadźgają mnie widłami, bo rozsiewam zarazki.
Opierajmy się na faktach dalej: już przy 20 tyś ludzi byli zawodnicy z 61 krajów. Czy sytuacja będzie się pogarszać? "Niestety" nie wiemy czy po biegu w Gdyni nie okazałoby się, że na biegu kilkanaście/dziesiąt/set osób "coś" złapało.

Teraz pojawiają się głosy, że organizatorzy powinni zwrócić kasę za hotele, transport i pakiety, wyobrażam sobie sytuację, w której ktoś chciałby odszkodowanie za zachorowanie.

Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne.
koń może wypić cały deszcz jeśli jest spragniony.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:Opieram się na faktach.
(...)
W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie (...)
Uff, możemy odetchnąć z ulgą. Koronowirusa u nas nie ma, są tylko zakażeni nosiciele. :hahaha:
"Life can pull you down but running will always lift you up."
mally
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 08 lip 2013, 00:06
Życiówka na 10k: 38:37
Życiówka w maratonie: 3:13:59

Nieprzeczytany post

Też już spotkałem się z takim zdaniem: w Polsce nie ma koronawirusa, bo zarażeni przywieźli go zza granicy. Może to skrót myślowy od tego, że w Polsce jeszcze nie ma ogniska.

Mam jeszcze pytanie co sądzicie o tym, że "Nawet lekarze mówią, że te środki zapobiegawcze w postaci odwoływania imprez w tym momencie to ŚRODKI NADMIERNE!!!", ale z drugiej strony "Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w związku z koronawirusem zaapelował o zachowanie spokoju i odpowiedzialne zachowania. Zwrócił się także o rozważenie wprowadzenia zakazu organizacji imprez masowych."? Może to January blefuje, a Dusia ma rację?
koń może wypić cały deszcz jeśli jest spragniony.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:W Polsce nie ma koronowirusa. Obecnie pięć osób przywlekło go z innych miejsc na świecie i nie wiemy, czy będzie się to rozwijać czy nie. Dlatego, jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać, dla mnie odwoływanie imprez to decyzje histeryczne.
W Polsce nie ma udokumentowanych przypadków rozprzestrzeniania koronawirusa, a to jest dóża różnica w porównaniu do tego, co napisałeś. Dlaczego nie ma? Może kiedyś ktoś to sprawdzi. Na razie porównajmy się do najbliższego i najbardziej podobnego sąsiada: Czechów.

Polska: właśnie stwierdzono 6. przypadek,
4-krotnie mniejsze Czechy: stwierdzonych 21.

Pierwszy stwierdzony przypadek w Czechach: 1 marca u osób po pobycie narciarskim we Włoszech,
Pierwszy stwierdzony przypadek w Polsce: 4 marca (pierwszy u osób powracających z Włoch: 6 marca)

Polska: do wczoraj wykonano ponad 600 testów
Czechy: już kilka dni temu ogłosili, że są gotowi wykonywać 600 testów dziennie u wszystkich podejrzanych, nie tylko u powracających z terenów uznawanych za ryzykowne.

Czechy: od dzisiaj obowiązkowa kwarantanna dla każdego powracającego z Włoch,
Polska: ???

Biorąc pod uwagę te wszystkie różnice, poczekał bym kilka tygodni ze stwierdzeniem, że w Polsce nie ma zakażeń koronawirusem, bo może tylko sito ma za duże oczka.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Podczas, gdy Francja zrobiła 1000 testów, Włosi zrobili ich 25000 ....
Nic dziwnego, że tak dużo tu przypadków
mally
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 08 lip 2013, 00:06
Życiówka na 10k: 38:37
Życiówka w maratonie: 3:13:59

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
Biorąc pod uwagę te wszystkie różnice, poczekał bym kilka tygodni ze stwierdzeniem, że w Polsce nie ma zakażeń koronawirusem, bo może tylko sito ma za duże oczka.
Pewnie jest w tym sporo racji. Niemniej dzisiejsze dane MZ mówią już o 1154 przebadanych próbkach.

Niemiecki MZ Spahn zalecił odwoływanie imprez z udziałem ponad 1000 uczestników. Dotychczas odbywało się to z ociąganiem, ale „w obliczu dynamicznego rozwoju sytuacji w ostatnich dniach powinno się to szybko zmienić”, powiedział Spahn agencji dpa.

Może niemieccy lekarze mają inne zdanie na ten temat niż polscy. :ojoj:
koń może wypić cały deszcz jeśli jest spragniony.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie tak jest. Dokładnie porównać się nie da, bo te dwa państwa nie synchronizują swoich komunikatów i można bazować tylko na tym co jest. Ponieważ ostatnio porównałem jabłka do bananów, poprawiam i podaję informację z dziś rano, więc może to być stan na wczoraj wieczór.
Liczba przeprowadzonych testów Polska: ponad 600*, Czechy: prawie 800*. Czechy mają 3,6 razy mniej ludności.
*-z taką dokładnością zapamiętałem, nie mam teraz czasu odgrzebywać źródeł.

Jeśli chodzi o zdolność do przeprowadzania testów, to Polska ogłosiła dziś gotowość do 2000 dziennie. Pytanie, czy przyjęte wskazania do przeprowadzenia takiego testu pozwolą na wykorzystanie tego potencjału i czy wolniejszy start od naszych sąsiadów nie będzie nas drożej kosztował.
ODPOWIEDZ