Maratończycy na Mistrzostwach Europy

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 520
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dziki_rysio_997 pisze: 15 sie 2022, 14:39 To, co Aleksandra Lisowska dzisiaj zrobiła było wspaniałe!!! Wielki szacunek i podziękowania za emocje.

Ciekaw jestem, czy będzie to miało wpływ na maraton żeński i męski w Polsce, stosunek PZLA do niego, finansowanie itd.
Pewnie oprócz tego jest kwestia przełamania pewnych barier mentalnych, jeśli jedna zawodniczka pokazała, że nie zamierza "grzecznie przegrywać" to jest szansa, że zmotywuje to pozostałych.

Chylę czoła, brawo!
A zmieniło się coś po srebrze Yareda? Będzie sukces do odtrąbienia i pewnie myślenie "kasy nie dajemy za dużo a medal jest to więcej nie trzeba"
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3838
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Słuchaliście Szosta i Brzezińskiego? :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Jak nie to spocznj, znaczy się spocznijcie najpierw, bo możecie się przewrócić. :spoczko:
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Nie mogę słuchać Babiarza. Facet cały czas się myli. Poprostu pierniczy bzdury. Masakra
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

A widzieliście, jak sie wygrywa, jak sie kiedys biegało 5000 bardzo szybko? Sensacjonalny sprint i to po 41,5km.
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ringer sztos, widać, że ostatnio trochę na 150 metrówkach pokręcił :hejhej:

Jak się ma 13:10 na 5000 m, to można sobie tak finiszować. Jak to forumowicz wyklęty Arti uważał: naszym mocna piątka do niczego nie jest potrzebna. :usmiech:
To ,że forumowicze chcą nowego rekordu na 5000m to nie znaczy ,że akurat zawodnikom jest ten rekord i dystans do czegoś potrzebny. ;)
- dokładnie rzecz ujmując tak napisał ten użytkownik o wątpliwym stanie zdrowia.
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie zastanawia, dlaczego drugi Maru Teferi nie bronił miejsca i przewagi (tak mi to wyglądało). Obracał się 3 razy i widział atak. "Spokojnie" dobiegł do mety i drużynowo urządzili świętowanie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze: 15 sie 2022, 22:37 Mnie zastanawia, dlaczego drugi Maru Teferi nie bronił miejsca i przewagi (tak mi to wyglądało). Obracał się 3 razy i widział atak. "Spokojnie" dobiegł do mety i drużynowo urządzili świętowanie.
Odpowiedz jest chyba bardzo prosta: nie bronił, bo nie mógł.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1521
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja cały czas nie mogę wyjść z podziwu jeśli chodzi o Lisowską. Wiem, że nie można tak tego porównywać, bo faceci przez dłuższy czas lecieli w słońcu i upale, ale już można porównać do reszty kobiet. A Ola biegnie sobie na 2:28 jakby tam było 15 stopni i przyjemny chłodek.

Nastawianie się na 2:07 Zalewskiego to mimo wszystko było mocne wróżenie z fusów i masa optymizmu, a w przypadku Lisowskiej widać jak na dłoni, że może biegać dużo szybciej. I przy tym ma jeszcze kupę czasu i trener Wosiek nie musi kuć żelaza póki gorące tylko spokojnie prowadzić jej trening na następne lata. Zresztą widać po Nadolskiej i teraz Lisowskiej, że trener ma jakiś patent na kobiecy maraton ;)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 16 sie 2022, 07:40 w przypadku Lisowskiej widać jak na dłoni, że może biegać dużo szybciej
Chyba będę musiał zmienić okulary, bo te mam już za słabe i mi się dłonie rozmywają. Dużo szybciej to znaczy ile?
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jacku, wszyscy na forum wiedzą, że konfrontowanie się z faktami cię obraża, bo wolisz snuć mokre sny o biomechanicznej potędze, którymi odurzasz co bardziej podatnych, ale zrób nam dzisiaj tę przyjemność i spójrz w listę wyników maratonu kobiet.

Jak juz ją prześledzisz powinieneś zauważyć, że Ola zmiażdżyła wczoraj rywalki z zyciowkami na poziomie 2:22-2:23 w maratonie czy 1:08 w półmaratonie.

Może tutaj znajdziesz odpowiedź na pytanie, ile może biegać Ola. Bo w Twoich przykrych fantazjach o ruchu, którymi od lat spamujesz forum (o dziwo bez konsekwencji) ich nie ma. Przykro mi.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3838
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Lisowskiej wyszedł start i tyle, pobiegła w miarę swoich możliwości. Było ciepło i wyszło 2 minuty wolniej od rekordu, może w idealnych warunkach ten rekord by o minutkę poprawiła.
Według mnie biega tak, pomimo a nie dla tego. ( to ostatnie to gryps dla kumatych) :spoczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli 2:22. No to petarda. Bystrzacha z tego Brągiela.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Sub 2:24 w sub-optymalnych warunkach jest do zrobienia.
Wczorajsze 2:28:36, w tych warunkach! (22C i 60% - na starcie, 25-26C i 50% - na mecie + słońce) jest, wg mnie, lepszym wynikiem niż 2:26:08 w chłodnym Dębnie, różnica 3,5 sek/km.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3838
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 16 sie 2022, 13:25 Czyli 2:22. No to petarda. Bystrzacha z tego Brągiela.
Daj boże, choć ja jestem niewierzący ale kibicuje niezmiennie.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 414
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

ODPOWIEDZ