Skomentuj artykuł "Krystian Zalewski: trenuję na tyle ciężko, na ile chcę pobiec"

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1735
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Już w najbliższą niedzielę wystartuje jeden z najszybszych maratonów świata – Maratón Valencia. Oczy polskich kibiców skierowane będą głównie na startującego po raz drugi na królewskim dystansie rekordzistę Polski w półmaratonie Krystiana Zalewskiego. Zapraszamy na rozmowę z zawodnikiem, w której zdradza on swoje założenia na ten start oraz analizuje zmiany jakie zamierza wdrożyć względem swojego debiutanckiego wiosennego maratonu w Dębnie.

Skomentuj artykuł "Krystian Zalewski: trenuję na tyle ciężko, na ile chcę pobiec" https://bieganie.pl/sport/krystian-zalewski-walencja/
New Balance but biegowy
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

stawiam na 2:10.30
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja nie widziałem tego wywiadu z kwietnia, ale zupełnie nie wiem dlaczego się trener Kostrzeba oburzał na ocenę środowiska o szanse Krystiana w biegu z bardziej maratońsko doświadczonym Arkiem GardzIelewskim.
Jak widać środowisko ma poprostu do Krystiana zaufanie a jednocześnie widziało już zbyt wiele rozczarowujących występów Arka.
I środowisko uznało, że „marka” Krystiana jest mocniejsza niż doświadczenie Arka.
piokac
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 28 paź 2021, 13:21
Życiówka na 10k: 36:57
Życiówka w maratonie: 2:53:39

Nieprzeczytany post

Ja też się dziwię, że ktoś nie rozumie, że Krystian był dla wielu osób (w tym dla mnie) faworytem. Miał znacznie lepszą, do tego uzyskaną niedawno, życiówkę w półmaratonie, a informacje na jego mediach społecznościowych o wykonywanych treningach wskazywały, że jest dużo mocniejszy od reszty Polaków. Takich jednostek jak 26 km tempem 3:02 czy 40 km po 3:11 nie pobiegł by nikt inny w Polsce. Później miał co prawda covid, ale nie chorował ciężko, a potem było znów kilka miesięcy na ponowne zbudowanie formy.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4665
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

piokac pisze: 30 lis 2021, 11:07 Ja też się dziwię, że ktoś nie rozumie, że Krystian był dla wielu osób (w tym dla mnie) faworytem. Miał znacznie lepszą, do tego uzyskaną niedawno, życiówkę w półmaratonie, a informacje na jego mediach społecznościowych o wykonywanych treningach wskazywały, że jest dużo mocniejszy od reszty Polaków. Takich jednostek jak 26 km tempem 3:02 czy 40 km po 3:11 nie pobiegł by nikt inny w Polsce. Później miał co prawda covid, ale nie chorował ciężko, a potem było znów kilka miesięcy na ponowne zbudowanie formy.
A ja się nie dziwię. Półmaraton to jedno a pierwszy w karierze maraton to drugie. !@#$% biegane treningi też niczego nie gwarantują tak samo jak super zrobiona połówka.
Oby zawodnik i trener wyciągnęli wnioski i w Walencji może być lepiej
piokac
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 28 paź 2021, 13:21
Życiówka na 10k: 36:57
Życiówka w maratonie: 2:53:39

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 30 lis 2021, 12:25 A ja się nie dziwię. Półmaraton to jedno a pierwszy w karierze maraton to drugie. !@#$% biegane treningi też niczego nie gwarantują tak samo jak super zrobiona połówka.
Nie gwarantują, ale pokazują w jakiej formie jest zawodnik i czego można oczekiwać. Ale prawdą jest, że taka forma była chyba jesienią 2020, szkoda że Krystian nie mógł wtedy wystartować. Wiosną tego roku pewnie było już gorzej. Oby w niedzielę była nowa, dużo lepsza życiówka.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

gasper pisze: 28 lis 2021, 22:33 stawiam na 2:10.30
dużo się nie pomyliłem - padł w tym biegu rekord Niemiec i Hiszpanii
ODPOWIEDZ