Blog o biegach długich

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rhonex dzisiaj z drugim miejscem. Napisał, że zmagał sie z "foot bruising". Nie wiem jak to przetłumaczyć do końca. Stłuczenie stopy?
New Balance but biegowy
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 520
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 24 paź 2021, 11:56 Rhonex dzisiaj z drugim miejscem. Napisał, że zmagał sie z "foot bruising". Nie wiem jak to przetłumaczyć do końca. Stłuczenie stopy?
Chyba to tłumaczenie najlepiej oddaje o co chodziło.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tabeli punktowych IAAF (rok 2017, nowszych nie znalazłem):
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12345
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O Gidey już padło dużo uwag, podtrzymuję tylko moje wcześniejsze prognozy, że przy tym ruchu sub 62 jest jak najbardziej możliwe. Kurde, wczoraj Seba na City trailu piątkę poleciał jej tempem...
Natomiast z męskiej czołówki ciekawie wyglądał Mateiko. Nawet biegł w stosownych do nazwiska barwach. Ostatnie 5k cofnął miednicę i zmiękł, ale do 15km ruchowo dużo lepiej od Rhonexa. Mateiko z kadencją ze 160-165. Bardzo spokojny bieg i całkiem sztywna podpora. Po drodze dycha dużo szybsza od rekordu Polski, co jest już normą, ale przy takim spokoju przypominającym rozbieganie, to jest biomechaniczna petarda.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 24 paź 2021, 12:36 O Gidey już padło dużo uwag, podtrzymuję tylko moje wcześniejsze prognozy, że przy tym ruchu sub 62 jest jak najbardziej możliwe. Kurde, wczoraj Seba na City trailu piątkę poleciał jej tempem...
Natomiast z męskiej czołówki ciekawie wyglądał Mateiko. Nawet biegł w stosownych do nazwiska barwach. Ostatnie 5k cofnął miednicę i zmiękł, ale do 15km ruchowo dużo lepiej od Rhonexa. Mateiko z kadencją ze 160-165. Bardzo spokojny bieg i całkiem sztywna podpora. Po drodze dycha dużo szybsza od rekordu Polski, co jest już normą, ale przy takim spokoju przypominającym rozbieganie, to jest biomechaniczna petarda.
O Mateiko już pisałem jak biegł w Kopenhadze. Też mi się bardzo podoba jego technika. Jak się wyszukuje jego imię i nazwisko w World Athletics to nic nie wychodzi i nie da się znaleźć profilu, więc trudno powiedzieć jak wcześniej wyglądały jego starty.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 714
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Cóż, po dzisiejszym wyczynie Letesenbet ciśnie mi się na słowa tylko jedno: IMPONUJĄCE!
To jest już poziom WR mężczyzn w HM z końca lat '70... Wynik absolutnie wybitny all-time...

Przy okazji, bo ta informacja się jakoś nie przebija:
Izabela Paszkiewicz dzisiaj pobiegła 31:49 na 10 km, czyli jak się nie mylę jest to rekord Polski na uliczną dychę!

https://foxter-sport.pl/41-miedzynarodo ... on_results
10k: 35:42
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12345
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z ciekawości sprawdziłem sobie poziom z końca lat '80, ale się wystraszyłem i zamknąłem stronę.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Wczoraj kosmiczny bieg w Walencji a na głównej zero relacji. Nic
Ale może jakąś recenzję butów wrzucą z pięknymi łydkami w białych skarpetach.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 520
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 25 paź 2021, 14:39 Wczoraj kosmiczny bieg w Walencji a na głównej zero relacji. Nic
Ale może jakąś recenzję butów wrzucą z pięknymi łydkami w białych skarpetach.
Wydaje mi się, że relacja będzie jak Bartek Falkowski wróci bo to on głównie pisze o zagranicznych eventach.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 25 paź 2021, 14:46
Siedlak1975 pisze: 25 paź 2021, 14:39 Wczoraj kosmiczny bieg w Walencji a na głównej zero relacji. Nic
Ale może jakąś recenzję butów wrzucą z pięknymi łydkami w białych skarpetach.
Wydaje mi się, że relacja będzie jak Bartek Falkowski wróci bo to on głównie pisze o zagranicznych eventach.
Jeszcze jest redaktor faraon. Letesenbet Gidey rozkminiła 1:03
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3840
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 25 paź 2021, 14:46
Siedlak1975 pisze: 25 paź 2021, 14:39 Wczoraj kosmiczny bieg w Walencji a na głównej zero relacji. Nic
Ale może jakąś recenzję butów wrzucą z pięknymi łydkami w białych skarpetach.
Wydaje mi się, że relacja będzie jak Bartek Falkowski wróci bo to on głównie pisze o zagranicznych eventach.
Jest jeszcze Ricardo, tylko, że na obczyźnie.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 520
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 25 paź 2021, 16:18
gokish pisze: 25 paź 2021, 14:46
Siedlak1975 pisze: 25 paź 2021, 14:39 Wczoraj kosmiczny bieg w Walencji a na głównej zero relacji. Nic
Ale może jakąś recenzję butów wrzucą z pięknymi łydkami w białych skarpetach.
Wydaje mi się, że relacja będzie jak Bartek Falkowski wróci bo to on głównie pisze o zagranicznych eventach.
Jest jeszcze Ricardo, tylko, że na obczyźnie.

No jasne są też inni chłopacy tylko tak mówię patrząc na to co się pojawia na stronie to ostatnio głównie Bartek pisze o tych tematach.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4652
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 25 paź 2021, 18:27
pawo pisze: 25 paź 2021, 16:18
gokish pisze: 25 paź 2021, 14:46

Wydaje mi się, że relacja będzie jak Bartek Falkowski wróci bo to on głównie pisze o zagranicznych eventach.
Jest jeszcze Ricardo, tylko, że na obczyźnie.

No jasne są też inni chłopacy tylko tak mówię patrząc na to co się pojawia na stronie to ostatnio głównie Bartek pisze o tych tematach.
No i wykrakałem. Są nowe buty i białe skarpety
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1729
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 25 paź 2021, 14:39 Wczoraj kosmiczny bieg w Walencji a na głównej zero relacji. Nic
Ale może jakąś recenzję butów wrzucą z pięknymi łydkami w białych skarpetach.
Szykowaliśmy rozbudowany materiał na ten temat na poniedziałek, ale nasz rozmówca Henryk Szost mocno się rozgadał i prawdopodobnie dopiero dziś pojawi się na stronie. Liczymy że spełni oczekiwania i życzymy miłej lektury.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ukraińska agencja dopingowa miała informować wcześniej sportowców o "niezapowiedzianych" testach antydopingowych. Próbki z zawodów miały być też rejstrowane jako te spoza zawodów gdy sportowcy nie mieli wystarczającej liczby testów (out-of-competition). Mogą przez to ponieść poważne konsekwencje.
"Operation Hercules has convincing and corroborated evidence that NADC was engaged in the practice of telephoning athletes or contacting them through their coaches to request their attendance at the NADC, the following day, for testing.

"The evidence suggests that NADC would adopt this practice often before important international events and there were times when an entire discipline of the national team was present at the NADC awaiting testing.”

The report also said it found evidence that in 2021 the NADC reported at least six in-competition tests as out-of-competition samples.
https://www.reuters.com/lifestyle/sport ... ce=twitter
ODPOWIEDZ