Teraz jest Pn, 16 września 2019, 10:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Książki biegowe
Nowy postNapisane: Wt, 26 maja 2015, 02:21 
Honorowy Red.Nacz.

aktywny12 napisał(a):
Nie wiem czy to odpowiedni temat na takie pytanie, ale uznałem, że nie warto zakładać nowego.
Poszukuję jakiejś książki o treningu biegowym, może być w języku angielskim. Ważne, żeby móc ją dostać w Polsce. Jak na razie mam przeczytanego Danielsa i "Sztukę szybszego biegania". Interesują mnie książki, które skupiają się ogólnie na biegach długodystansowych lub już na 5-10 km.

Książka Brada Hudsona jest warta przeczytania. "Run Faster"
Kiedyś bym radził Pfitzingera i Douglasa ale dzisiaj powiem, że to taki "prostacki" Daniels

Nowy postNapisane: Śr, 27 maja 2015, 08:31 
Stary Wyga
Stary Wyga

Dzięki za propozycję.

Szukając książek znalazłem: http://helion.pl/ksiazki/pobij-swoj-rekord-skuteczne-treningi-od-5-km-do-maratonu-dla-ambitnych-biegaczy-peter-pfitzinger,marato.htm#szczegoly
Nie wiem dlaczego nikt nic nie mówi o tym wydaniu. Czy ktoś ma? Jak tłumaczenie?

Edit: Widzę, że ktoś wspomniał o niej na poprzedniej stronie, ale zostawię pytanie. Może ktoś już czytał i powie coś o tłumaczeniu.

Nowy postNapisane: N, 31 maja 2015, 20:22 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Nie rozumiem czemu na polskim rynku nie ma ponizszej pozycji:

http://www.amazon.com/Perfect-Mile-Athl ... al+bascomb

Tabloidowa narracja McDougalla wyglada niezwykle zalosnie w porownaniu z warsztatem literackim Bascomb'a, znanego w Polsce ze zgola innych publikacji.

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0

Nowy postNapisane: Śr, 24 czerwca 2015, 15:42 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Bo Polska to taki kraj, że my na pewno jesteśmy dobrych dziesięć lat za murzynami..Ja bym chciał się od was dowiedzieć - czy kojarzycie taką lekturę gdzie pewien lekarz w jednym z fragmentów napisał chyba, coś mniej więcej takiego, cytuję - w ciągu jednego dnia prawidłowo jest przebiegnąć swoim tempem 30 minut..

Nowy postNapisane: Śr, 24 czerwca 2015, 17:57 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Jack Daniels. Bieganie metodą Danielsa.
"Bieganie metodą Danielsa" to książka, która przeorała świadomość treningową polskich biegaczy. Nie ma w Polsce biegacza traktującego trening poważnie, który nie zetknął się z koncepcją Jacka Danielsa.
Jeśli chcesz się rozwijać, biegać szybciej, osiągać coraz lepsze rezultaty, konkurować z najlepszymi, jeśli poważnie traktujesz bieganie, tę książkę powinieneś przeczytać.
Nowe wydanie zostało napisane przez autora od początku. Łatwiejszy w odbiorze język, nowe plany treningowe do maratonu, specjalny plan treningowy do półmaratonu, nowy rozdział o treningu wysokościowym. Jedno się nie zmieniło - filozofia treningu oparta na wskaźniku VDOT.
Na czym polega metoda Jacka Danielsa? Żeby biegać szybciej, trzeba znać odpowiedzi przynajmniej na trzy pytania: jak często biegać, jak długo i z jaką intensywnością. Daniels sprowadza całe zagadnienie do jednego pytania: jaki czas uzyskałeś w ostatnich zawodach.
Cena około 45 zł

Nowy postNapisane: Śr, 24 czerwca 2015, 18:47 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Bill Rodgers, Scott Douglas. Bieganie nie tylko dla żółtodziobów - przewodnik dający podstawową wiedzę jak przygotować plan treningu. Ta wypełniona wskazówkami i technicznymi opisami książka oferuje ci: - porady dotyczące ułożenia idealnego programu treningowego, odpowiedniego do twojego wieku i poziomu sprawności fizycznej, - szczegółowy opis potrzebnej do biegania odzieży sportowej, butów oraz przydatnych gadżetów, - zalecenia, jak wybrać odpowiednią porę dnia i miejsce, w którym warto biegać, by robić to bezpiecznie, - wskazania dotyczące wyznaczania celów, utrzymywania motywacji oraz biegania w grupie, - ćwiczenia pomagające uniknąć kontuzji oraz sugestie, jak sobie radzić z urazami, przydatne, jeśli nie chcesz rezygnować z treningów

Nowy postNapisane: Cz, 25 czerwca 2015, 10:37 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Bieganie. Przewodnik dla kobiet.
Jest wiele powodów, dla których kochamy biegać:
dostępność, lekkość, otwartość dla każdego. Bez względu na Twój stopień zaawansowania, pomożemy Tobie w każdym aspekcie biegania: od prawidłowego sznurowanie swoich butów, aż po przygotowanie do zawodów biegowych. W książce jest wiele rozdziałów pełnych wskazówek, technik i narzędzi przydatnych w osiągnięciu Twoich celów biegowych.

Nowy postNapisane: Pn, 29 czerwca 2015, 23:38 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Tą książkę za te 45zł postaram sobie kupić. Bo planuję właśnie coś takiego mieć u siebie w bibliotece. Bo to jest bardzo wątpliwe czy jak pójdę do mojej miejskiej biblioteki czy będę to mógł sobie wypożyczyć i czy będzie to dostępne - graniczy to chyba z cudem.

Nowy postNapisane: Śr, 21 października 2015, 21:01 
Stary Wyga
Stary Wyga

Czytał ktoś „PAUL TERGAT. BIEGAJ Z MISTRZEM!”? Jakieś opinie?

Nowy postNapisane: Cz, 22 października 2015, 02:01 
Honorowy Red.Nacz.

Słabe.

Nowy postNapisane: So, 24 października 2015, 13:41 
Dyskutant
Dyskutant

Poleccie mi jakąś pozycje pod 5km. Chcę się w najbliższym czasie skupić na tym dystansie ale nie do końca wiem jak ułożyć trening.

Nowy postNapisane: Pt, 30 października 2015, 15:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Jak zapakujesz do plecaka kilka egzemplarzy Biegania metodą Danielsa i pójdziesz na trening to pewnie nadwyręży.

Tak serio, to nie wiem dlaczego akurat kolana mają być jakoś zagrożone tą "metodą". Ja robię plan pod dychę i nie jest on bardzo obciążający, przy odpowiednim dobraniu kilometrażu. A postępy są czasem większe, czasem mniejsze :oczko:

Pozycja na pewno godna polecenia. Jak zwykle dobrze też przeczytać inne propozycje i wybrać coś co Ci pasuje.

Na forum znajdziesz kilka osób, które trenują zgodnie z założeniami szeroko rozumianej szkoły amerykańskiej

Nowy postNapisane: Pn, 2 listopada 2015, 14:51 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Pytałam akurat o kolana bo mam wyciętą łękotkę i po prostu szukam bezpiecznej drogi do powrotu na biegowe trasy ;)

Nowy postNapisane: Śr, 18 listopada 2015, 18:46 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja polecam Bieganie metodą Gallowaya, autor to Jeff Galloway. Przekazujemy ci kompletny przewodnik po świecie biegów, który oprócz wielu praktycznych informacji zawiera również programy przygotowań do trzech rodzajów wyścigów — biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu. Jeśli jesteś nowicjuszem, dowiesz się, jak rozpocząć bieganie i wytrwać w nim. Jeśli jesteś biegaczem wyczynowym, znajdziesz tu poważne rady dotyczące zaawansowanego treningu (między innymi jak lepiej przygotować się do wyścigów i uniknąć kontuzji związanych z nadmiernym wysiłkiem). Weterani zawodów odkryją z kolei nowe pomysły w zakresie strategii stosowanych na trasie biegu, które w przyszłości przyniosą poprawę wyników.
Obrazek

Nowy postNapisane: Cz, 18 lutego 2016, 12:36 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja również polecam książki Danielsa, jeśli chodzi o bieganie metodą...warto kupić wydanie po 2014 - jest uzupełnione, dodany nowy plan treningowy do półmaratonu i ogólnie lepsze tłumaczenie.

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]