Dobór rozmiaru buta

Winczor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
To mój pierwszy post, więc wszystkich witam serdecznie. Mam pytanie i liczę na to, że właśnie tutaj uzyskam na nie odpowiedź. Zamierzam kupić przez Internet Asics gel pulse 10. Długość mojej stopy wynosi 28,3 cm. Jaki rozmiar buta powinienem wybrać?
Z góry dziękuję za pomoc.

Błażej

Wysłane z mojego SM-J530F .
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

odpowiedź na szybko to weź minimum o 1 rozmiar większe niż nosisz codziennie ... ale mam np. niektóre buty które kupuję o 1,5 rozmiaru większe, ale to prawdopodobnie dlatego że rozmiarówka jest lekko zaniżona
Biegasz czy trenujesz ????
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Zamów odrobinę mniej niż 29cm, drugą parę odrobinę wiecej niż 29cm, jedną parę zwrócisz.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Winczor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zamówiłem 29,5 i 30 cm. Dzisiaj przyszły. Zaraz właśnie ruszam w 29,5 cm bo mam wrażenie, że te będą odpowiedniejsze. Dzięki za pomoc

Wysłane z mojego SM-J530F .
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Mam lewą (dłuższą) stopę 28,1cm i od lat biegam w Asics 46 (US11,5) długość wkładki 29,5cm.

A gdybyś kiedyś chciał zmienić markę i ten Asics 46 był ok , to zawsze kieruj się oznaczeniem US11,5, mam lub miałem buty prawie wszystkich liczących się marek i numeracja EU była różne a US (= US11,5) niezmienna.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Winczor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jestem po pierwszym treningu. Na długość te 29,5 idealne. Tylko pod kostkami bardzo sztywny ten but... Mam nadzieję, że się chodź trochę rozejdzie z czasem

Wysłane z mojego SM-J530F .
Winczor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Niestety po drugim treningu jest gorzej. Cholewka w lewym bucie dość mocno ugniata pod zewnętrzną kostką. Chwulowo pomaga poluzowanie wiązania sznurowadeł. Spotkaliście się może z takim problemem ?

Wysłane z mojego SM-J530F .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spotkałem się kiedyś w jakichś ciężkich klockach "z wyższej półki" od NB. Rozklepałem to miejsce jakimś ciężkim kluczem, bo nie miałem młotka pod ręką, i problem się skończył.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Winczor pisze:Niestety po drugim treningu jest gorzej. Cholewka w lewym bucie dość mocno ugniata pod zewnętrzną kostką. Chwulowo pomaga poluzowanie wiązania sznurowadeł. Spotkaliście się może z takim problemem ?

Wysłane z mojego SM-J530F .
Biegam w Asics Gel Pulse 9. Zanim jednak w nich wybiegłam, najpierw chodziłam w nich do pracy, później tylko krótkie dystanse, jakieś 5km, dopiero kiedy buty się rozbiły i ułożyły do mojej stopy, zaczęłam w nich biegać dalej. Mam wrażenie, że ogólnie Asicsy bardzo mocno trzymają stopę, są dość wąskie ( przynajmniej na początku) w palcach i wymagają "ułożenia się" do stopy. Później już są bardzo wygodne, ale pierwsze wybiegania w nich, polecam zdecydowanie krótsze.
Winczor
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2018, 18:23
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo ciasno trzymają stopę. Narazie aby w nich biegać, luzuję wiązanie. Wtedy jest możliwość treningu. Cały czas liczę na to, że się ułożą. Oby tylko nie trwało to rok czasu [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego SM-A600FN .
ODPOWIEDZ