Startuje KalendarzBiegowy.pl

Awatar użytkownika
Roberto Celinho
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 201
Rejestracja: 05 lis 2009, 05:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Anin, Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

saper pisze:Watpie zeby ktos wystawial darmowe interface'y do danych masowych, ktore zazwyczaj stanowia najwieksza wartosc aplikacji. Ale moze sie myle.
Zależy w jaki sposób będzie je wystawiał. Jeżeli będą to tylko podstawowe dane na temat biegu (termin, nazwa, miejsce, dystans, typ biegu, współrzędne geograficzne) oraz link do zawodów na kalendarzbiegowy.pl, to zainteresowany biegacz i tak trafi na portal. Dane stanowią bardzo istotną wartość, ale ważny jest również sposób ich udostępniania. Google nie byłby tak potężną firmą, gdyby nie udostępniał informacji za pomocą rozbudowanych API.

Pożądane funkcjonalności: wersja mobilna, możliwość zaznaczenia miejsca zawodów na mapie oraz udostępnianie tych informacji. Można połączyć zawody z sekcją Imprezy na forum, rejestrować gwiazdki przydzielone przez użytkowników, zapisywać linki do wyników biegu. Użytkownikom łatwiej będzie podjąć decyzję o starcie, jeżeli będą znali historię poprzednich edycji imprezy.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Właśnie Kalendarz mi powiedział, że w sobotę jest transmisja z Ołomuńca, Kipsang tam biega. Przy okazji, tam jest chyba jakiś błąd. Jak się kliknie Transmisje to nie wychodzi żadna impreza. A na nazwę nie jest łatwo trafić, bo w tym momencie ta rozwijana lista jest dosyć wąska.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Faktycznie. Dzięki za zauważenie. Naprawimy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dwie osoby zainkasowały już kupony do ForPro, jedna za 100 zł, druga 400 zł. :)
Przy okazji, jeśli zauważycie, że ktoś wprowadza imprezy w sposób błędny, mylący, dajcie znać.
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Fajne to. Widzę, że wszystko jest dość przemyślane (reszta wyjdzie w praniu). Jak dla mnie jest to mega potrzebne narzędzie. Teraz tylko jak każdą bazę trzeba je dobrze zasilić.

Pytanie jak odbywa się weryfikacja wprowadzonych zawodów? Pytam, bo ktoś sobie coś wpisze, ktoś inny się nakręci a na koniec okaże się, że takich zawodów nie ma, albo że były tydzień/miesiąc/rok temu. - tak wiem, takie rzeczy trzeba sprawdzać zawsze na stronie organizatora czy coś, ale na przykład małe biegi (ja takie lubię), takie gdzie zapisy są tylko w dniu zawodów i które się nie reklamują, często robią takie rzeczy na ostatnią chwilę a treningi pod zawody wiadomo trzeba układać nieco wcześniej:(
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tutaj musimy liczyć tylko na użytkowników. Jeśli ktoś nagle zacznie wprowadzać jakąś bardzo dużą liczbę nikomu nie znanych zawodów to wszyscy to jakoś zauważymy i takie zawody zostaną usunięte, wraz z punktacją.
A jeśli wprowadzi takie zawody raz na jakiś czas to tylko wy możecie to zweryfikować, szczególnie jeśli bieg odbywa się w waszej okolicy.

Było pytanie, czy można sumować kupony.
Tak, oczywiście.

Dostaliśmy też inne pytanie o to, kto może być dawcą kuponów.
Każdy sklep który ma na rynku wiarygodność, czyli wiemy że działa od jakiegoś czasu i oferuje sprzęt dedykowany dla biegaczy.
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Informacja do wszystkich dodających imprezy oraz zainteresowanych dodawaniem:

Widząc, że wielu użytkowników przy dodawaniu imprezy nie do końca wykorzystuje możliwości kalendarza, chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na jedną rzecz, mianowicie chodzi o to by pamiętać, aby każda zakładka w imprezie (poza zakładką informacje, która wypełniana jest na początku i wyświetla się domyślnie), by mogła być widoczna dla innych, musi zostać pokazana.

W tym celu, przed zapisaniem danych w zakładce należy zaznaczyć pole "wyświetlaj zakładkę", które znajduje się na dole zakładki, obok przycisku zapisującego "Dalej".
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nadal jest bardzo dużo punktów do zdobycia przy oddawaniu bieżni, oraz szczegółów imprez wyciągniętych z regulaminów.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dziękuje Kalendarzu za info o Transmisjach z Pucharu. :)
Awatar użytkownika
Buniek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2655
Rejestracja: 11 cze 2009, 11:12
Życiówka na 10k: 35:35
Życiówka w maratonie: 2:57:09
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

W wynikach dużych imprez jest po kilkadziesiąt, a pewnie będzie po kilkaset stron. Przebijanie się przez to wszystko, żeby odnaleźć wynik znajomych (swój własny, który się zna, uda się szybko odnaleźć). Przydałaby się jakaś wyszukwarka po nazwsiku, po wyniku już wewnątrz wyników kazdych z zawodów.
Krzysiek
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Mam pytanie odnośnie gromadzenia przez serwis wyników zawodów. Jest tam dość potężna ilość danych osobowych, umieszczanych tam bez wiedzy i zgody tych osób. Wprawdzie udzielały one zapewne w większości przypadku zgody na zamieszczenie takich informacji na stronach organizatorów/operatorów pomiaru czasu ale nie wynika z tego możliwość ich gromadzenia poza tymi miejscami.

W jaki sposób zatem serwis wywiązuje lub zamierza się wywiązywać z wymagań określonych przez GIODO? Czy nie boicie się kłopotów z tym związanych?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie boimy się ale przedstawimy w tym temacie oficjalne info.
Kolaj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 654
Rejestracja: 23 lis 2012, 18:53
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 4:50
Lokalizacja: Piaseczno k/Warszawy

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Nie boimy się ale przedstawimy w tym temacie oficjalne info.
Będę wdzięczny. Zapoznałem się z Regulaminem serwisu i sekcja "Polityka Prywatności" opisuje zarządzanie danymi osobowymi ale wyłącznie w odniesieniu do zarejestrowanych użytkowników. Tymczasem trzymacie w bazie imiona, nazwiska i rok urodzenia mnóstwa osób, które użytkownikami nie są. Wydaje mi się (podkreślam "wydaje mi się"), że w obecnej formie, nie jest to zgodne z prawem.

Pewnie większości osób to w żaden sposób nie przeszkadza. Znalazłem także swoje dane i również dla mnie sam ten fakt nie jest wielkim problemem, jednak chciałbym aby były one przetwarzane z poszanowaniem prawa.

Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie chcę wszczynać awantury i nie zamierzam z tym lecieć do GIODO, natomiast uważam, że problem jest i powinien zostać jak najszybciej zaadresowany.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, 11:35 przez Kolaj, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

pozycjonowanie u wujka G. zróbcie, bo na razie z tym słabo
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kolaj
Wiem, że tłumaczenie w stylu: "a inne serwisy też przechowują mnóstwo wyników z imprez" nie jest dobrym tłumaczeniem.
Fakt jest jednak taki, że ta sprawa jest dosyć płynna jeśli chodzi o regulacje prawne. Tzn prawo chce regulowac coś co od lat jakoś funkcjonuje.
Statystyki sportowe to klasyczny przykład, gdzie pojawia sie ten problem.
Ty może nie jesteś wybitnie dobrym zawodnikiem (narazie) ale może będziesz i statystyków interesuje Twoja progresja itd więc wszystkie dane "przechowują".
Wiem, że zgodnie z prawem każdy ma prawo poprosic o usunięcie go z takiego zbioru.
Oczywiście nie będzie problemu, żebyśmy to zrobili.
Ale uwaga generalna jest taka, że skoro ktoś się decyduje na start pod własnym imieniem i nazwiskiem w zawodach to musi brać pod uwagę konsekwencje jakie z tego wynikają.
ODPOWIEDZ