Wysokie tętno a niskie tempo

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
ullortnaci
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2019, 11:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Biegam od sierpnia 2018 r. Zaczynałem od marszobiegów, jakoś w listopadzie zacząłem normalne biegi. Mam problem z wysokim tętnem i brakiem możliwości rozmowy podczas biegu. W trakcie biegu przy tempie 8:00-8:10/km mam tętno około 154 (mierzone pasem na klatkę). Pas działa dobrze, porównywałem wskazania z ciśnieniomierzem. Oddech nie jest spokojny, jestem w stanie powiedzieć kilka słów.
Masa ciała: 63 kg (zwiększam do 68 kg zgodnie z zaleceniami dietetyka), kaloryka teraz 3250 jest.
Wzrost: 185 cm
wiek: 18 lat
Najniższe tętno jakie zanotowałem ciśnieniomierzem to 51.
Takie tętno mam już długo, zegarek kupiłem gdzieś w maju, ale nigdy nie mogłem swobodnie rozmawiać podczas biegu.
Tempo wyznaczyłem przy pomocy kalkulatora Danielsa.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Lander
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 28 maja 2019, 11:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Może ja się nie znam, ale 154 w wieku 18 lat (czyli teoretyczny HRMax 202), to jest circa 75% czyli przyzwoite tętno w strefie aerobowej, więc tym raczej bym się nie martwił. Ale jeśli to Cię niepokoi, to wybierz się do kardiologa, zrób próbę wysiłkową, echo serca itd...
Co do oddychania, to byłeś u pulmunologa, robiłeś spirometrię? Może masz niezdiagnozowaną astmę?
Ja, mając astmę oskrzelową, przy treningu na poziomie aerobowym też mam podobne problemy, przed treningiem muszę przyjąć wziewnie dawkę niesteroidowego leku typu sabumalin i wtedy jest dużo lepiej.
Mój "blog" czyli jak nadążyć za pięciolatką: viewtopic.php?f=9&t=59770
ODPOWIEDZ