Badania wydolnościowe. Blok Rbbb

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kamila
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Robiłam wczoraj badania wydolnosciowe na bieżni. Okazało się że w szczycie wysiłku pojawił się blok RBBB. Zalecenia od lekarki to bieganie z tetnem poniżej 160. Czy ktoś boryka się z podobnym problemem. Jestem trochę rozbita ta informacja.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

A była to lekarka pracująca ze sportowcami, czy po prostu kardiolog? Bo to jest jednak różnica, ja bym radziła poszukać dobrego kardiologa sportowego.
Ja z tętnem poniżej 160 to nie potrafię nawet truchtać, więc dla mnie takie zalecenie byłoby równoznaczne z niebieganiem.
Kamila
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Była to lekarka pracującą że sportowcami. Dziś zrobiłam wybieganie 15km i starałam się biec wolniej to znaczy wyszło mi tempo 5.37 czułam że mogłabym biec szybciej.... A tętno miałam cały czas około 185 czułam się bardzo dobrze. Żeby mieć tętno 160 musiałabym chyba truchtac. W zeszłym roku miałam robione badania i wyszło mi wszystko ok Ale było ono na mniejszym poziomie intensywności to znaczy trwało 12min i bieg pod górkę w tempie 6.7km na godzinę A w tym roku badanie trwało 16 min i tempo 8km na godzinę pod górkę. Met w zeszłym roku wyszło 13 A w tym 17. Chyba jeszcze raz pojadę na wizytę. W necie nie ma zbyt dużo informacji na temat RBBB i są dosyć sprzeczne myślałam że tu na forum znajdę kogoś kto ma doświadczenia w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale zawsze miałaś takie tętno ? Jakie tętno masz na naprawdę intensywnych i krótkich biegach?
Kamila
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie nigdy nie zwracałam uwagi na tętno. Od grudnia biegam z zegarkiem garmin Ale pomiar mam z nadgarstka i być może jest błędny?
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

To na 99% jest błędny.
Kamila
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A tak z ciekawości to jaki może być zakres błędu? I czy do Garmina 30 dokupie pasek na klatkę?
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Oj duży może być. Zależy od dnia. Czasem potrafi być blisko i margines może być rzędu 1-2%, a czasem odwali i 40% :)
Kamila
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok dziekuje za odpowiedź. Muszę zaopatrzyć się w pasek
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Właśnie przeczytałam, że blok RBBB to blok prawej odnogi pęczka Hissa.
Zatem temat sportowcom wytrzymałościowym wcale nie obcy i z tego, co pamiętam, niegroźny. Przeszukaj dobrze forum, takie wątki pojawiały się, pamiętam, że taka diagnoza raczej wzbudzała pewne zdziwienie typu "ty też to masz?", niż niepokój.
Oczywiście dla pewności skonsultuj to jeszcze z jakimś dobrym lekarzem sportowym, jeśli masz taką możliwość.

O, poczytaj choćby ten wątek:
viewtopic.php?p=51305
Kamila
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 22 lut 2019, 19:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję. Czytałam, umówiłam się też na kolejną wizytę u kardiologa bo nie daje mi spokoju to że w zeszłym roku miałam badania przeprowadzane na innym poziomie niż teraz. Poza tym zastanawiam się czy mógł być jakiś błąd podczas badania bo też o tym czytalam. No i na pewno muszę się zaopatrzyć w pas do pomiaru tetna.
ODPOWIEDZ